8 błędów w makijażu, których należy unikać podczas nakładania makijażu na oko

Wiele młodszych kobiet popełnia te same błędy, jeśli chodzi o nakładanie makijażu. Te kobiety często używają bazy kremowej z odrobiną drobinek i wykańczają ją drobinkami w różnych odcieniach. Kobiety o odcieniach skóry, takich jak brąz lub popielaty, mają nieco trudniejszy czas z nakładaniem makijażu na twarz. Takim kobietom zwykle wystarcza lekkie odkurzenie pudrem i lekki krem nawilżający. Jednak starsze kobiety będą również musiały nauczyć się pewnych specjalnych zasad nakładania makijażu na twarz.

Podkład należy zawsze nakładać z serum pod oczy, które pasuje do odcienia skóry twarzy. Wybierając produkt, upewnij się, że jest to produkt, który będzie łatwy do nałożenia, a jednocześnie zakryje wszelkie niedoskonałości, jakie możesz mieć. Możesz wybrać produkt o współczynniku SPF piętnastym lub lepszym. Wybierając podkład w kremie, będziesz w stanie kontrolować ilość nawilżenia twarzy pod wpływem kremu Dermaquest Perfecting Primer Terapeutyczno-antyoksydacyjna baza pod makijaż 29,6 ml.

Nakładając szminkę, będziesz chciał to zrobić bardzo lekko. Nie chcesz nakładać zbyt dużej ilości produktu do tubki lub pędzla podczas nakładania pomadki. Zamiast tego będziesz chciał trochę nałożyć, trochę rozprowadzić, a następnie poprawić resztę innym kolorem. Nie powinnaś używać więcej niż dwóch kolorów, ale pamiętaj o nałożeniu błyszczyka przed nałożeniem pomadki. Używając błyszczyka na ustach, zapobiegniesz ich wysuszeniu.

Jeśli chodzi o nakładanie makijażu na twarz, nie powinieneś po prostu podążać za tym, co powiedziała ci twoja siostra lub przyjaciółka. Zamiast tego powinieneś poeksperymentować z różnymi płynami do mycia twarzy, kremami nawilżającymi i innymi produktami dostępnymi na rynku. Najlepszą radą, jaką możesz zastosować, jest przetestowanie różnych produktów na twarzy. Dzięki temu dowiesz się, które produkty dobrze maskują przebarwienia, a które nie.

Jednym z obszarów, który wiele kobiet często robi podczas nakładania makijażu na oczy, jest niedopasowanie cieni do powiek dokładnie do odcienia skóry. Jeśli masz cerę o ciepłej tonacji, nie powinieneś dopasowywać odcienia cieni do odcienia swojej skóry; jeśli jednak masz chłodny, stonowany odcień skóry, należy uważać, aby nie dopasować cienia do skóry o ciepłym odcieniu. Jeśli musisz dopasować cień do powiek, wybierz dwa różne odcienie lub stwórz cały zestaw do makijażu oczu, który będzie dokładnie pasował do Twojego koloru oczu. Tak czy inaczej, jest to błąd, który może prowadzić do kłopotliwych sytuacji.

Nałożenie podkładu na oko może być trudnym procesem. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że nałożenie podkładu na oko sprawi, że oczy będą wyglądać na mniejsze. Zamiast tego nakładają podkład na całą twarz, a następnie nakładają podkład na okolice oczu. Jednak nałożenie podkładu na okolice oczu nada twarzy objętość, co sprawi, że oczy będą wydawały się większe.

Również używanie niewłaściwego rodzaju eyelinera jest jednym z błędów, które często popełniają kobiety. Przy wyborze rodzaju eyelinera ważne jest, aby użyć eyelinera w żelu, ponieważ jest on znacznie grubszy niż typowy eyeliner w płynie. Zapewnia również świetny wygląd, ponieważ może zapewnić kąt widzenia, który nie jest możliwy w przypadku innych rodzajów eyelinerów.

Wreszcie, i prawdopodobnie jednym z największych błędów w makijażu, których należy unikać podczas nakładania makijażu na oko, nie jest nawilżanie skóry. Upewnij się, że po nałożeniu makijażu na twarz użyjesz doskonałego kremu nawilżającego. Jeśli zapomnisz o nawilżeniu, skończysz z łuszczącą się skórą, która sprawi, że Twój makijaż zniknie. Ponadto nawilżenie skóry przed nałożeniem makijażu pomoże jej zachować nawilżenie i zapobiegnie tworzeniu się ciasta.

Skomentuj