Co to jest mikrodermabrazja? Pielęgnacja skóry dla tych, którzy chcą promiennej cery

Mikrodermabrazja to całkowicie naturalny zabieg na skórę, aby wyglądała młodziej i piękniej. Może być nawet bardzo skuteczny w przypadku powstałych zmarszczek i drobnych linii. Jest to proces, którego nie można używać w kuchence mikrofalowej i powierzchni, który usuwa wierzchnią warstwę martwego naskórka z twarzy, zwykle za pomocą małego kremu do twarzy.

A potem, skóra musi być jeszcze odżywiona i nawilżona. Krótko mówiąc, dobrym pomysłem jest stosowanie mikrodermabrazji razem z salonem lub dziennym spa. Mikrodermabrazja w domu jest możliwa, ale nie oczekuj, że uzyskasz takie rezultaty, jak w salonie lub spa. Domowy krem Guam Błotny koncentrat drenująco-wyszczuplający w kremie Guam fangocrema dren 200 ml do mikrodermabrazji zwykle nie sprawdza się tak dobrze.

Mikrodermabrazja i peelingi chemiczne są stosowane w tym samym obszarze, aby usunąć widoczne oznaki starzenia. Ale są różne sposoby, w jakie to robią i co mają do zaoferowania. Poniżej znajdują się różnice między mikrodermabrazją a peelingami chemicznymi.

Zabiegi mikrodermabrazji mają na celu „przeszlifowanie” powierzchni skóry. Peelingi chemiczne działają poprzez wprowadzanie tlenu do porów skóry. Powoduje to otwarcie porów i zwiększenie przepływu krwi. Pozwala to na lepsze krążenie na całej twarzy i pomaga zniwelować niechciane plamy, drobne zmarszczki i inne niedoskonałości skóry.

Mikrodermabrazja wykorzystuje drobne kryształki lub diamentowe końcówki do złuszczania twarzy. Stosując mikrodermabrazję w domu, nadal możesz korzystać z profesjonalnej maszyny do mikrodermabrazji. Kryształy użyte w tych zabiegach są znacznie większe niż te, które można znaleźć w salonie. Większe kryształki pomagają złuszczać skórę na głębszym poziomie, działając w celu usunięcia martwych komórek naskórka i uzupełnienia nawilżenia twarzy.

Wiele osób, które korzystały z dobrodziejstw mikrodermabrazji w domu, zwróciło się do niej w celu leczenia plam starczych i innych widocznych oznak starzenia. Wraz z postępem technologii w tej dziedzinie na rynek trafia wiele nowych i ulepszonych produktów. Wiele z tych nowych produktów może działać równie dobrze lub lepiej niż starsze zabiegi. Niektóre z tych nowszych produktów to Revitol Prestige Microdermabrasion Cream i Revitol Prestige Laser Therapy System.

Urządzenie do mikrodermabrazji, często nazywane „irlie”, może wykonywać mikrodermabrazję. Ten rodzaj urządzenia do mikrodermabrazji składa się z narzędzia przypominającego różdżkę, które ma na końcu okrągłą podkładkę. Przesuwając różdżkę po twarzy, martwe komórki skóry są rozbijane, a następnie usuwane z twarzy. Dzięki temu procesowi skóra wygląda świeżo i promiennie.

Niektóre osoby decydują się na domowe zabiegi mikrodermabrazji wraz z codzienną pielęgnacją skóry. Jeśli interesuje Cię ta opcja, ważne jest, aby wybrać odpowiedni środek czyszczący i produkt, który jest skuteczny. Niektóre środki czyszczące mogą wysuszać skórę, co może prowadzić do częstszych wyprysków. Aby znaleźć odpowiedni środek czyszczący, sprawdź listę składników, a następnie poszukaj takiego, który zawiera alfa-hydroksykwasy, które pomagają złuszczać i redukować bakterie. Możesz również wybrać domowy system mikrodermabrazji, który jest dostarczany z własnymi tackami lub podkładką oczyszczającą.

Mikrodermabrazję w salonie można wykonać za pomocą kremu lub żelu złuszczającego. Krem złuszczający przeznaczony jest do delikatnego złuszczania martwego naskórka z twarzy, co przyczynia się do zmniejszenia pojawiania się wyprysków i zaskórników. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, skonsultuj się z dermatologiem lub specjalistą ds. pielęgnacji skóry, który rodzaj złuszczania będzie dla Ciebie najlepszy. Niektóre rodzaje złuszczania mogą w ogóle nie działać dobrze, a inne mogą powodować, że skóra po złuszczaniu będzie produkowała więcej sebum. Wybierz produkt, który jest przeznaczony dla Twojego rodzaju skóry.

Niektórzy mogą się zastanawiać, co dokładnie powoduje przebarwienia. Uważa się, że nadprodukcja naturalnego barwnika melaniny jest odpowiedzialna za pojawienie się trądziku, zmarszczek, ciemnych plam i plam starczych. Melanina jest podstawowym pigmentem w skórze, który określa kolor. Z wiekiem zmniejsza się, ponieważ organizm staje się mniej wydajny w przekształcaniu jej w melaninę. Przebarwienia są wynikiem wchłonięcia nowej melaniny przez skórę. To sprawia, że cera wygląda nienaturalnie.

Mikrodermabrazja to jeden z najnowszych zabiegów na skórę, jaki trafił na rynek. Jest stosowany w leczeniu wielu schorzeń innych niż te występujące na powierzchni skóry. Obejmuje to drobne linie, zmarszczki, trądzik i przebarwienia. Wiele osób odniosło wielki sukces, stosując mikrodermabrazję jako część codziennej rutyny kosmetycznej.

Mikrodermabrazja jest dostępna zarówno w zestawach domowych, jak i profesjonalnych. Niektóre z najlepszych marek w branży to Acnezine, Dermacia, Dermitage i Kinerase. Kremy te są używane jako narzędzia do mikrodermabrazji i można je znaleźć w wielu sklepach kosmetycznych, a nawet w niektórych drogeriach. Więcej informacji na temat produktów do pielęgnacji skóry z zabiegami mikrodermabrazji znajdziesz na mojej stronie internetowej.

Skomentuj