Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Promocja

Czym jest kwas glikolowy?

Kwas glikolowy, substancja naturalnie występująca w przyrodzie, jest najmniejszym z alfa-hydroksykwasów. Ten wybielający, bezwonny, bezbarwny i wolny od konserwantów krystaliczny kwas organiczny jest bardzo dobrze rozpuszczalny w wodzie. Często występuje również w niektórych popularnych uprawach cukrowych.

Jak kwas glikolowy jest używany w pielęgnacji skóry

Jednym z najczęściej stosowanych kwasów w produktach do pielęgnacji skóry jest kwas glikolowy. Można go nakładać na skórę. Istotne znaczenie ma zewnętrzne stosowanie tego kwasu. Skórę należy oczyścić i złuszczać przed zabiegiem Kwasem Glikolowym, który pomoże usunąć martwe komórki naskórka i otworzyć pory. Pomaga to zachować czystą cerę.

Kwas glikolowy działa najlepiej, gdy jest stosowany na czystą skórę i dlatego zwykle jest składnikiem zabiegów na twarz, szczególnie w przypadku skóry ze skłonnością do trądziku. Kwas nie podrażnia i jest bardzo delikatny dla skóry. Ma naturalnie świeży i jasny wygląd oraz sprawia, że skóra jest miękka, gładka i elastyczna.

Kwasu glikolowego nie należy w ogóle stosować na uszkodzoną skórę. Jeśli masz pękniętą skórę, należy unikać tego zabiegu. Przed jakimkolwiek zabiegiem skóra powinna być czysta i sucha. Jeśli użyjesz tego na uszkodzonej skórze, możesz pogorszyć problem. Zawsze skonsultuj się z lekarzem przed rozpoczęciem jakiegokolwiek leczenia.

Jak często stosować zabiegi z kwasem glikolowym

Zabieg ten należy stosować najwyżej raz lub dwa razy w tygodniu na niewielkiej części twarzy. Zabieg pomaga przywrócić równowagę nawilżenia skóry. Jeśli masz suchą lub spierzchniętą skórę, ten kwas pomoże ożywić Twoją skórę. Jedynym problemem związanym z kwasem glikolowym jest to, że jest środkiem wysuszającym i może powodować uczucie ściągnięcia i dyskomfortu. Dlatego należy go stosować wyłącznie pod nadzorem wykwalifikowanego kosmetologa.

Ze względu na to, że kwas glikolowy jest środkiem wysuszającym, nie nadaje się dla osób cierpiących na ciężkie odmiany trądziku. Dlatego przed użyciem jakichkolwiek produktów do pielęgnacji skóry z glikolem skonsultuj się ze swoim dermatologiem, aby dowiedzieć się, czy te produkty będą odpowiednie dla Twojego typu skóry. Co najważniejsze, zawsze dokładnie przestrzegaj instrukcji zawartych w używanym produkcie do pielęgnacji skóry. Zapewni to, że nie uszkodzisz skóry.

Znajdź odpowiedni preparat z kwasem glikolowym

Kwas glikolowy to doskonały składnik, który można stosować w wielu produktach do pielęgnacji skóry. Może być stosowany na dowolną część ciała, jednak jest najbardziej skuteczny w leczeniu plam starczych i cieni pod oczami. Więc jeśli cierpisz na te objawy, nie rozpaczaj, jest dostępny dla Ciebie produkt. Wszystko, co musisz zrobić, to wyszukać go w Internecie.

Korzyści z chemicznego złuszczania skóry kwasem glikolowym

Chemiczne złuszczanie skóry ma wiele zalet. Oprócz utrzymania czystości skóry, zauważysz również wzrost jędrności, elastyczności i drobniejszą teksturę. Proces chemicznego złuszczania pomaga również odnowić komórki skóry, poprawiając w ten sposób wygląd i dotyk skóry. Proces peelingu chemicznego jest bardzo delikatny i zajmuje zaledwie kilka minut.

Pamiętaj o nawilżeniu

Przed rozpoczęciem leczenia musisz przygotować kilka rzeczy. Do tego potrzebny będzie balsam lub krem. Zapobiegnie to wysuszeniu skóry po aplikacji. Przed rozpoczęciem umyj twarz ciepłą wodą, aby otworzyć pory, a następnie nałóż tonik, aby przywrócić skórze jej normalne pH.

Tonik zmniejszy również stan zapalny spowodowany nadmiernym wysuszeniem. Teraz, gdy masz już sprzęt, złuszczaj skórę w umiarkowanym tempie. Zrób to przez pięć do dziesięciu minut na obszar.

Właściwy tonik pomoże skórze

Jeśli Twoja skóra jest wyjątkowo wrażliwa, użyj nieorganicznego toniku. Unikaj produktów zawierających sztuczne składniki, ponieważ mogą powodować nadmierne wysuszenie. Istnieją różne rodzaje peelingów do różnych rodzajów skóry. Pamiętaj też, że proces złuszczania chwilowo wywoła zaczerwienienie i obrzęk. Nie należy się martwić o te skutki uboczne, ponieważ wkrótce ustąpią.

Chemiczny peeling wspomaga odnowę skóry

Korzyści z chemicznego złuszczania skóry są bardzo oczywiste. Stwierdzono, że wspomaga odnowę i odbudowę skóry, usuwając martwe komórki naskórka i usprawniając proces odnowy komórkowej. Są jednak pewne okoliczności, w których peelingi chemiczne nie są zalecane. Przede wszystkim nie jest polecany osobom z uszkodzoną skórą. W związku z tym, jeśli masz pękniętą skórę, skonsultuj się z dermatologiem, który będzie w stanie powiedzieć Ci, jakie produkty są dla Ciebie odpowiednie.

Istnieją również inne zalety złuszczania chemicznego. Mówi się, że te zabiegi mogą pomóc w zwiększeniu poziomu kolagenu, dzięki czemu skóra jest jędrniejsza i bardziej elastyczna. Zmniejszy to drobne linie i zmarszczki, które pojawiają się z czasem. Podsumowując, peelingi chemiczne są odpowiedzią, jeśli chcesz mieć jaśniejszą, bardziej miękką i gładszą skórę.

Należy jednak pamiętać, że peelingi chemiczne powinien wykonywać tylko doświadczony i wykwalifikowany lekarz kosmetyczny. Jeśli spróbujesz to zrobić w domu bez odpowiedniej wiedzy i wskazówek od profesjonalisty, możesz wyrządzić więcej szkody niż pożytku swojej skórze. Twoja skóra może stać się wyjątkowo wrażliwa, jeśli nie będziesz ostrożny. Chemikalia do peelingu zawierają kwasy, które mogą poparzyć skórę, jeśli nie zastosujesz się do wskazówek.

Jak wspomniałam wcześniej, korzyści z chemicznego złuszczania skóry mogą być zarówno korzystne, jak i negatywne. W związku z tym musisz dokładnie zrozumieć, na czym polega ta procedura, zanim przejdziesz dalej. W ten sposób dowiesz się, czy potrzebujesz pomocy medycznej.

Ostateczną korzyścią ze złuszczania chemicznego dla skóry jest to, że może prowadzić do większego stopnia odnowy komórek skóry. Jest to szczególnie korzystne dla osób, które doświadczyły skutków starzenia. Nowe komórki, które powstają, sprawią, że Twoja skóra będzie wyglądać młodziej i zdrowiej. Wreszcie gładsza i młodziej wyglądająca skóra będąca efektem zabiegu to coś, na co każdy ma ochotę.

Co powinaś wiedzieć o peelingu z kwasem glikolowym

Pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl, jest pielęgnacja skóry suchej. Skutecznie pielęgnuje suchą skórę, złuszczając naskórek i pozbywając się martwych komórek. Znany jest również jako peeling alfa-hydroksykwasowy, który usuwa górną warstwę martwych komórek naskórka, odsłaniając gładszą, nowszą skórę. Jeśli jednak nie będziesz ostrożny podczas używania go, możesz skończyć z problemami z nadmierną suchością skóry lub innymi problemami skórnymi, których rozwiązanie zajmie dużo czasu i pieniędzy. Istnieją pewne środki ostrożności, o których należy pamiętać przed i podczas używania tego produktu.

Należy pamiętać, że peeling z kwasem glikolowym to zabieg rozjaśniający, dlatego może wybielać, a nawet uszkadzać niektóre ciemniejsze typy skóry. Dlatego jest wysoce zalecane, aby używać go z odpowiednim filtrem przeciwsłonecznym, szczególnie dla tych, którzy mieszkają w miejscu, w którym jest dużo światła słonecznego. Kolejną rzeczą, o której musisz pamiętać przed i podczas stosowania tego peelingu, jest upewnienie się, że nie używasz go więcej niż sugerowana ilość. Im wyższa dawka peelingu z kwasem glikolowym, tym większe ryzyko uszkodzenia skóry. Oprócz tych środków ostrożności musisz również wiedzieć, że peeling z kwasem glikolowym powinien być wykonywany tylko przez osoby, które mają dobrą skórę i nie cierpiały na żadne alergie ani podrażnienia przed i w trakcie jego stosowania.

Co zrobić po peelingu

Jak w przypadku każdego innego produktu, również po zastosowaniu peelingu z kwasem glikolowym trzeba wiedzieć, co należy zrobić. Nie próbuj samodzielnie powtarzać zabiegu. Doprowadzi to tylko do problemów z suchością skóry lub innych komplikacji. Jeśli czujesz, że Twoja skóra nie uzyskuje pożądanych rezultatów po próbie usunięcia suchej skóry tym peelingiem, możesz poprosić swojego dermatologa o kolejny zabieg. Należy jednak pamiętać, że ten peeling można stosować dwa razy na dziesięć dni. Po uzyskaniu pożądanego efektu zaleca się użycie kolejnego peelingu, aby utrzymać ten sam efekt.

Jak kwas glikolowy działa na skórę?

Najlepszym sposobem, aby zrozumieć, jak działa kwas glikolowy w pielęgnacji skóry, jest zrozumienie, czym on właściwie jest. Jest to alkohol cukrowy i jest powszechnie stosowany w balsamach lub systemach do pielęgnacji skóry. Jest podobny do naturalnych ketonów, które można znaleźć w organizmie i często są wytwarzane, gdy jesteś głodny. Stwierdzono, że jest pomocny w leczeniu wielu chorób skóry, w tym trądziku i drobnych zmarszczek.

Najlepsze w kwasie glikolowym jest to, że jest delikatny dla skóry i nie wysusza skóry, jak niektóre inne składniki. Oznacza to, że może być dobry do stosowania na twarzy, ale nie jest zalecany do stosowania na skórze ciała. Nie jest również zalecany do stosowania w przypadku jakichkolwiek problemów skórnych, ponieważ może powodować wysuszenie lub podrażnienie.

Do najlepszych produktów do pielęgnacji twarzy należą te, które zawierają kwas glikolowy. Należy unikać wszelkich produktów zawierających alfa-hydroksykwasy, ponieważ mogą one powodować wysuszanie i podrażnienie skóry. Jeśli masz jakiekolwiek problemy skórne, takie jak trądzik lub egzema, zawsze powinieneś skonsultować się z dermatologiem przed użyciem jakiegokolwiek rodzaju produktu do skóry. Nigdy nie używaj na twarzy niczego, czego nie chciałbyś mieć na rękach i ciele.

Czy kwas glikolowy jest skuteczny w walce z trądzikiem?

Jeśli czytałaś o leczeniu trądziku, prawdopodobnie stwierdzasz, że większość z nich koncentruje się na zapobieganiu i / lub leczeniu ognisk trądziku. Istnieje kilka produktów, które tak naprawdę nie zwalczają przyczyn trądziku, a jedynie próbują leczyć objawy. Trądzik to stan spowodowany wieloma czynnikami, w tym genetyką, hormonami i środowiskiem. Wraz z postępem wiedzy naukowej i medycznej w ciągu ostatnich kilku lat nastąpiło kilka przełomów w leczeniu ognisk trądziku.

Kwas glikolowy nie powoduje żadnego ze skutków ubocznych i udowodniono, że jest jednym z najskuteczniejszych sposobów leczenia trądziku. Jest naturalnym rozjaśniaczem skóry, co oznacza, że pomaga rozjaśnić skórę i usunąć plamy starcze, które są spowodowane ekspozycją na promienie UV ze słońca. Działa złuszczająco na martwe komórki naskórka, co z kolei pomoże odsłonić gładszą, zdrowiej wyglądającą skórę. Działa również w celu zacieśnienia powierzchni skóry, co jest przyczyną większości trądziku, którego doświadczamy w wieku młodzieńczym. Ważne jest jednak, aby pamiętać, że dopóki nie używasz miejscowego kremu zawierającego nadtlenek benzoilu, jesteś wolny od wszelkich możliwych skutków ubocznych.

Jak kwas glikolowy działa na trądzik

Wiele osób zastanawia się również, w jaki sposób kwas glikolowy może w ogóle pomóc im pozbyć się trądziku. Krótka odpowiedź na to pytanie jest taka, że działa poprzez pozbycie się martwych komórek skóry, które zatykają pory i powodują powstawanie zaskórników. Czyni to poprzez odblokowanie porów, dzięki czemu brud może wydostać się na zewnątrz, zamiast pozostać uwięzionym w środku. To w zamian pomaga oczyścić skórę w bardzo krótkim czasie.

Kwas glikolowy czy peeling do twarzy?

Jednym ze sposobów sprawdzenia skuteczności kwasu glikolowego w walce z trądzikiem jest porównanie go z peelingami do twarzy. Peelingi do twarzy to świetna metoda leczenia dla osób, które nigdy nie doświadczyły wstydu lub bólu związanego z trądzikiem czy nawet pryszczami. Chociaż są skuteczne, uzyskanie wyników zajmuje trochę czasu. Porównaj to ze stosowaniem peelingu z kwasem glikolowym, który daje natychmiastowe i zauważalne rezultaty.

Peelingi z kwasem glikolowym nie są jednak dla każdego. Jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią, przed przystąpieniem do zabiegu na twarz z użyciem kwasu glikolowego poczekaj do jej zakończenia. Musisz również pamiętać, że tylko dlatego, że produkt mówi, że jest odpowiedni dla osób cierpiących na trądzik, nie oznacza, że zadziała na Ciebie. Tylko lekarz może dokładnie powiedzieć, czy produkt jest odpowiedni dla Twojego rodzaju skóry i trądziku.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl