Kwas hialuronowy

Jest substancją naturalnie występującą w skórze właściwej. Jego skład chemiczny kwalifikuje go do grupy cukrów złożonych - wyjątkowa chłonność sprawia, że doskonale wiąże wodę, zapewniając skórze dogłębne nawilżenie. Dzięki temu kwas hialuronowy zapobiega przesuszaniu się skóry i utracie jędrności. Wykazuje działanie antyoksydacyjne, a zatem sprzyja niwelowaniu efektów starzenia się skóry. Jego właściwości czynią go doskonałą barierą ochronną, zarówno przed ostrym słońcem i wiatrem, jak i przed niskimi temperaturami.

Oznacza to, że kwas hialuronowy w pielęgnacji skóry ma ogromne znaczenie - z wiekiem jego zawartość w skórze się obniża, warto zatem dostarczać go w postaci kremów i masek, szczególnie w okresie zimowym. Cząsteczki kwasu hialuronowego potrafią wiązać i utrzymywać wodę w ilościach nawet tysiąc razy przekraczającej jego wagę. Cząsteczki kwasu są jednak w dosyć dużym rozmiarze, dlatego ich przenikanie przez skórę jest utrudnione. Z tego powodu, specjaliści często sięgają po wypełniacze z kwasem hialuronowym, które co prawda dostarczają cząsteczki do miejsca docelowego, ale też powodują niedogodności. Dlatego polecamy nasze dermokosmetyki, zapewniające odpowiednią ilość tej cennej substancji w przyswajalnej formie.

Kwas hialuronowy

Obagi Intensive Daily Repair 60g Obagi Intensive Daily Repair 60g
Producent: Obagi
Cena: 360,00 zł
szt.
zobacz więcej

Kwas hialuronowy

Choć nieco trudny do wymówienia, naturalny składnik zmiękczający skórę, najczęściej występujący w twoich ulubionych serum przeciwstarzeniowych, nawilżających i maseczkach w płachcie, jest niezwykle ważnym dodatkiem do rutyny pielęgnacji skóry . Zasadniczo kwas hialuronowy utrzymuje skórę miękką, elastyczną i gładką, dzięki czemu skóra wygląda młodo, świeżo i promiennie.

Ale czego potrzebujesz, aby jak najlepiej wykorzystać serum do twarzy z kwasem hialuronowym? Dobrze jest, jeśli wiesz, co to jest.

Kwas hialuronowy jest humektantem, co oznacza, że wiąże ze sobą wodę. Istnieje wiele różnych rodzajów kwasów hialuronowych, więc konkretny typ, którego używasz, będzie się różnić w zależności od innych składników zawartych w surowicy.

Krem z kwasem hialuronowym

Jednym z najnowocześniejszych produktów do pielęgnacji skóry na rynku jest produkt znany jako krem z kwasem hialuronowym. Obiecuje on użytkownikowi wspaniałe rezultaty, jeśli użyją tego kremu. Niestety, podobnie jak w przypadku wielu innych popularnych produktów do pielęgnacji skóry, oddzielenie prawdy o kwasie hialuronowym od szumu może być czasami trudne. Ponadto wiele marek produktów do pielęgnacji skóry fałszywie twierdzi, jak skuteczny jest kwas hialuronowy i jakich rezultatów można się po nim spodziewać.

Krem z kwasem hialuronowym to jeden z najpopularniejszych produktów do pielęgnacji skóry, który zawiera związek kwasu hialuronowego zwany hialuronianem. Większość kremów z kwasem hialuronowym na bazie roślinnej zawiera ten związek w niewielkich stężeniach, dlatego tak dobrze działają. Kwas hialuronowy jest jednym ze związków występujących w najbardziej zewnętrznej warstwie skóry i jest bardzo ważnym elementem struktury skóry. Jest również często stosowany w zabiegach miejscowych, w celu zatrzymania wilgoci w miejscach, w których została utracona w wyniku wysuszenia skóry i skutków zanieczyszczeń środowiska.

Jednak chociaż kwas hialuronowy powszechnie występuje w tych produktach pochodzenia roślinnego, wartość tej substancji jest często przesadzona. W rzeczywistości istnieje kilka innych substancji, które działają znacznie lepiej jako składniki do pielęgnacji skóry. Na przykład dostępne są serum, które mogą znacznie zwiększyć ilość kwasu hialuronowego wytwarzanego przez organizm.

Istnieją również składniki, które mogą radykalnie zmniejszyć zmarszczki i pomóc skórze skuteczniej zatrzymać wilgoć. Jeśli chcesz użyć kremu do twarzy z kwasem hialuronowym, poszukaj produktu, który zawiera wszystkie lub większość poniższych naturalnych składników. Są skuteczne i bezpieczne, a na pewno przyczynią się do zdrowia i młodości Twojej skóry.

Skuteczne serum z kwasem hialuronowym

Oto jak rozpoznać naprawdę skuteczne serum do twarzy z kwasem hialuronowym. Spójrz na listę składników i zobacz, ile znajduje się na niej poszczególnych składników. Wiele produktów używa tylko jednego z podstawowych składników, ale dodaje się do nich „mniejsze” składniki, aby zrekompensować brak podstawowego składnika. Kwas hialuronowy to bardzo gęsta cząsteczka, więc każdy składnik, który sprawi, że będzie gęstszy i mniej zauważalny, będzie lepszy.

Kwas hialuronowy w dermokosmetykach

Jedynym skutecznym sposobem na podniesienie poziomu kwasu hialuronowego w skórze jest stosowanie miejscowych produktów z kwasem hialuronowym. Używaj preparatów utrzymujących wilgoć, aby związać wodę ze sobą. Większość produktów do stosowania miejscowego z kwasem hialuronowym zawiera różne odmiany hialuronianu sodu lub dimetikonu. Hialuronian sodu jest grubszą cząstką z tych dwóch, ponieważ często jest zawarty w produktach, które są również nieco „tłuste”, jak kremy przeciwdziałające efektom starzenia. Dimethicone jest zwykle stosowany w lekkich kremach do twarzy przeciwdziałających efektom starzenia, ponieważ ma tendencję do matowienia skóry.

Składniki aktywne z kwasem hialuronowym

Upewnij się, że spojrzysz na listę składników. Czy wszyscy obiecują zwiększenie zatrzymywania wilgoci? A jeśli tak, to ile cząsteczek H OH potrzeba, aby skutecznie nawilżać Twoją skórę? To są rzeczy, które powinieneś wiedzieć robiąc zakupy. Nie wszystkie produkty z kwasem hialuronowym są tworzone jednakowo. Poszukaj czegoś, co oferuje trochę obu, a także jak najbardziej naturalne składniki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl