Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do
Promocja

Czy samoopalacze dają realistycznie wyglądającą opaleniznę?

Ciągle pojawia się pytanie, czy produkty do opalania bez słońca dają realistycznie wyglądającą opaleniznę? Te płyny i roztwory są wykonane ze związków, takich jak dihydroksyaceton (DHA), które są zatwierdzone. DHA reaguje z grupami aminowymi w białkach warstwy rogowej naskórka. Ten początkowy etap opiera się na tej samej reakcji chemicznej, która prowadzi do karmelizacji cukrów lub brązowienia chleba. Szczegóły kolejnych reakcji wciąż są dopracowywane, ale początkowe etapy wydają się być kluczem do uzyskania opalenizny, która nie jest tylko sztuczna, ale możliwa do zbudowania.

Samoopalacz

NuSkin Sunright Insta glow Koloryzujący Żel Samoopalający 125ml

NuSkin Sunright Insta glow Koloryzujący Żel Samoopalający 125ml
NuSkin Sunright Insta glow Koloryzujący Żel Samoopalający 125ml

Chcesz mieć piękną, złotą opaleniznę przez cały rok?

Niezależnie od pory roku, dzięki Sunright Insta Glow Twoja skóra może wyglądać jak muśnięta słońcem. Ten samoopalający żel nada Twojej skórze luksusowego, opalonego odcienia i zapewni nawilżenie, bez konieczności wystawiania się na długotrwałe działanie słońca, które przyczynia się do występowania wczesnych oznak starzenia.

Sunright Insta Glow to produkt przeznaczony do twarzy i ciała, który stopniowo nadaje im piękną opaleniznę. Rezultaty widać już po 15 minutach* od aplikacji. Sunright Insta Glow jest bezzapachowy i gładko rozprowadza się na skórze, zapewniając łatwą i równomierną aplikację. Żel szybko się wchłania, dzięki czemu od razu możesz cieszyć się cudownym kolorem.

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 181,26 zł
szt.

 

Czy opalanie bez słońca daje realistycznie wyglądającą opaleniznę?

Produkty do opalania bezsłonecznego nie dają opalenizny, która wygląda dokładnie tak, jak naturalna. Dzieje się tak, ponieważ produkty do opalania bezsłonecznego nie pochłaniają światła ultrafioletowego ze słońca, a zatem pochłaniają tylko światło czerwone. Powoduje to opaleniznę, która wydaje się pomarańczowa, a nie bardziej realistyczny złoty brąz. Starsze preparaty zawierały wyższe stężenia DHA, co daje pomarańczowy kolor. Nowsze produkty mają niższe stężenie DHA i wykorzystują naturalną erytrulozę cukrową, aby uzyskać bardziej czerwoną opaleniznę.

Pierwszy komercyjny opalacz bezsłoneczny został opracowany w Kalifornii w latach 40. XX wieku. Produkt stał się bardziej popularny w latach 60-tych po tym, jak Agencja ds. Żywności i Leków zatwierdziła go jako składnik kosmetyczny. W latach 70. DHA został dopuszczony do stosowania w balsamach do opalania bez słońca. DHA to związek organiczny, który reaguje z białkami w warstwie rogowej naskórka. Pierwsza reakcja, zwana reakcją Maillarda, jest tą samą, która powoduje karmelizację cukrów i ciemnego chleba. Dalsze reakcje są nadal badane.

Podczas, gdy tradycyjne opalanie na świeżym powietrzu wiąże się z wysokim ryzykiem raka skóry, opalanie bez słońca wiąże się z mniejszym ryzykiem. Promienie UV mogą powodować raka i przedwczesne starzenie się oraz bardzo uszkadzają skórę. Oprócz promieni UV łóżka opalające zawierają również szkodliwe chemikalia, które mogą powodować czerniaka. Aby uniknąć tych zagrożeń, wypróbuj opalanie bez słońca, aby uzyskać bardziej naturalnie wyglądającą opaleniznę.

Chociaż produkty do opalania bezsłonecznego są wygodniejsze niż tradycyjne, nadal istnieje wiele obaw związanych z ich stosowaniem. Chociaż dla wielu są one realną opcją, nie zapewniają wystarczającej ochrony przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. W rzeczywistości wiele z tych produktów nie zapewnia nawet odpowiedniej ochrony przed promieniami UV. Niemniej jednak podczas opalania na świeżym powietrzu należy przestrzegać wszystkich instrukcji i nosić odzież ochronną.

Czy zmniejsza produkcję witaminy D w Twoim organizmie?

Pod wpływem promieniowania ultrafioletowego Twoja skóra wytwarza witaminę D. Jednak lecznicze promienie naturalnego światła słonecznego nie mogą przenikać przez szkło. W konsekwencji organizm nie może wytwarzać witaminy D poprzez opalanie bez słońca. Jedynym niezawodnym sposobem na wytworzenie wystarczającego poziomu witaminy D w organizmie jest stosowanie światła słonecznego lub mleka wzbogaconego witaminą D. Ale nie zawsze jest to możliwe. Aby uzyskać odpowiednią ilość witaminy D, należy w miarę możliwości wystawiać się na działanie promieni słonecznych.

Światło słoneczne zawiera promienie UVB, które docierają do ziemi, gdy słońce ma powyżej 50 stopni. Aby uzyskać zdrową opaleniznę, musisz przebywać na zewnątrz w ciągu dnia, kiedy promienie UVB są najsilniejsze. Kiedy używasz kremu z filtrem, blokujesz działanie promieni UVB, ale możesz uniknąć tego problemu, spędzając codziennie tylko krótki czas na świeżym powietrzu.

Oprócz wspomagania skóry, witamina D pomaga w walce z depresją, zapobiega chorobom serca i pomaga regulować nastrój. Witamina D pomaga również w funkcjonowaniu mózgu, więc jej brak może wpływać na stan psychiczny. Ospałość i zmęczenie to objawy niskiego poziomu witaminy D. Światło słoneczne jest najlepszym naturalnym źródłem witaminy D. Jednak ryzyko oparzeń słonecznych jest wysokie.

Stosowanie samoopalacza z aktywnymi składnikami pielęgnacyjnymi może również pomóc zachować gładkość i młodzieńczy wygląd skóry. Jeśli nie jesteś narażony na oparzenia, możesz lepiej używać balsamów z aktywnymi składnikami, takimi jak Aloe Vera lub mleko kokosowe. Produkty te zawierają również krzem, który pomaga zachować zdrową i gładką skórę. Produkty te zapewnią skórze witaminę D i zapobiegną rumieniowi, który jest częstym skutkiem ubocznym opalania.

Prawda jest taka, że światło słoneczne to wolna witamina D. Twoje ciało wytwarza ją za każdym razem, gdy światło słoneczne dotyka skóry. Niestety ta witamina nie ma za sobą firm farmaceutycznych, więc trudno ją zdobyć. Jednak witamina D jest tak ważna dla twojego zdrowia, że przemysł farmaceutyczny nie może jej sprzedać. Warto poświęcić czas na poznanie prawdziwej historii o ekspozycji na słońce i witaminie D.

Naukowcy odkryli, że korzystanie z solarium zwiększa stężenie 25(OH)D w surowicy o 90%. Badanie wykazało również, że użytkownicy solarium mieli wyższe wyniki BMD iz całego biodra w porównaniu z grupą kontrolną. Chociaż nie jest jasne, czy łóżka opalające mogą obniżyć poziom witaminy D, ma to pozytywny wpływ na szkielet. Ważne jest, aby pamiętać, że nie ma dowodów na to, że łóżka opalające obniżają poziom witaminy D w organizmie.

Czy balsam samoopalający jest dla mnie dobry?

Czy samoopalacze są dla Ciebie dobre? To częste pytania i wątpliwości dla tych, którzy chcą mieć brązową poświatę bez ryzyka wystąpienia reakcji alergicznych. Aby uniknąć nieprzyjemnych skutków ubocznych, należy wybrać stopniowy samoopalacz, który z czasem nabierze brązowego odcienia. Stopniowy samoopalacz zawiera również składniki pielęgnacyjne, które pomagają utrzymać najwyższy punkt rosy skóry.

Formuły

Istnieje kilka różnych formuł samoopalaczy. Najpopularniejsze typy zawierają różne ilości opalacza. Możesz wybrać ten, który jest najciemniejszy lub najjaśniejszy dla Twojej skóry. Możesz również zdecydować się na płyn do stopniowego opalania. Chociaż samoopalacz można nałożyć w jednym kroku, nie będzie on wyglądał naturalnie, jeśli nie zastosuje się odpowiedniej metody aplikacji.

Jednym z najlepszych sposobów na uzyskanie pożądanej opalenizny jest stosowanie balsamu do stopniowego opalania. Produkty te zapewniają stopniową, równomierną opaleniznę. Poza tym, że zapewniają naturalny blask, są również super nawilżające. Niektóre z tych produktów zawierają nawet przeciwutleniacze i środki nawilżające, aby zachować miękkość skóry. Rozwijanie się balsamu do stopniowego opalania zajmie od czterech do ośmiu godzin. Zawiera również wiele składników nawilżających i przeciwutleniających, które pomagają chronić skórę przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.

Czy samoopalacze działają?

Zastanawiasz się pewnie: czy balsamy samoopalające działają? Zanim kupisz kolejną butelkę, przed nałożeniem balsamu samoopalającego powinieneś przestrzegać kilku wskazówek. Te wskazówki obejmują najpierw złuszczanie skóry, nakładanie SPF przed samoopalaczem i unikanie plam na odzieży. Poniżej wymieniono niektóre z najważniejszych wskazówek, o których należy pamiętać podczas stosowania samoopalacza.

Złuszczanie skóry przed nałożeniem samoopalacza

Jeśli chcesz uzyskać idealną opaleniznę, zacznij od złuszczania skóry przed nałożeniem samoopalacza. Ten krok jest ważny, ponieważ sucha skóra wchłania więcej koloru niż wilgotna, więc upewnij się, że prawidłowo złuszczasz skórę. Użyj peelingu do twarzy, jeśli go masz. Należy to zrobić co najmniej dwa dni przed złożeniem wniosku. Złuszczaj całe ciało – od podeszew stóp do górnej części tułowia – aby pozbyć się suchej skóry.

Wybierając peeling, należy wziąć pod uwagę rodzaj produktu, którego będziemy używać. W sklepach z kosmetykami dostępne są peelingi na bazie soli, ryżu i cukru. Wypróbuj kilka różnych produktów i wybierz ten, który najlepiej pasuje do Twojej skóry. Niektóre zawierają olej, który nie jest idealny, ponieważ może powodować tłuste lub łuszczące się wykończenie. Ostatnią rzeczą, jakiej potrzebujesz, jest brudne płótno do samoopalacza.

Aby uzyskać naturalnie wyglądającą opaleniznę, zawsze wcześniej złuszczaj skórę. Peeling nie tylko przygotowuje skórę do formuły samoopalacza, ale także usuwa stary samoopalacz i ułatwia jego aplikację. Niezbędne jest również unikanie nierównomiernego złuszczania naskórka, ponieważ może to spowodować nierównomierną opaleniznę. Ciepła kąpiel przed złuszczeniem skóry przyspieszy ten proces.

Nakładanie SPF na samoopalacze

Samoopalacze mogą zawierać filtr SPF, ale to za mało, aby chronić skórę przed słońcem. Balsamy te zapewniają fotoochronę tylko przez kilka godzin. Nawet osoby o ciemnej skórze mogą rozwinąć raka skóry z komórek uszkodzonych przez promieniowanie UV. Dlatego warto stosować krem nawilżający do twarzy, który chroni SPF. Niezależnie od tego, czy używasz samoopalacza z filtrem SPF, czy bez, pamiętaj, aby codziennie chronić twarz kremem nawilżającym z filtrem SPF.

Nakładanie SPF na balsamy samoopalające może pomóc uniknąć smug i nierównej opalenizny. Balsamy często zawierają dihydroksyaceton (DHA), który reaguje z martwymi komórkami skóry, tworząc ciemny kolor. Chociaż DHA jest ogólnie bezpieczny do stosowania miejscowego, nie należy go rozpylać na błony śluzowe ani wdychać. Niektóre samoopalacze również zatykają pory i sprzyjają rozwojowi bakterii.

Filtry przeciwsłoneczne zawierające SPF powinny mieć filtr UVA i UVB. Promienie UVA ze słońca mogą powodować drobne linie i zmarszczki, podczas gdy promienie UVB mogą być bardzo szkodliwe dla skóry. Zawsze należy używać dobrego kremu przeciwsłonecznego, który chroni przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. W ten sposób uzyskasz zdrowo wyglądającą opaleniznę bez ryzyka zachorowania na raka skóry.

Stosując samoopalacz, zawsze upewnij się, że nawilżyłaś skórę przed rozpoczęciem. W przeciwnym razie Twoja skóra będzie wyglądać na łuszczącą się i łuszczącą się. Będzie również musiał być nakładany częściej niż w przypadku świeżo nawilżonej skóry. Nawilżając skórę przed nałożeniem samoopalacza, zachowasz świeżość opalenizny, jak w dniu nałożenia.

Plamy na odzieży

Balsamy samoopalające mogą pozostawiać plamy na odzieży. Plamy te są trudne do usunięcia, dlatego należy od razu rozpocząć leczenie. Chociaż oczekiwanie na pojawienie się koloru może wydawać się kuszące, może to tylko pogorszyć plamę. Plamę z białej lub jasnej odzieży można usunąć za pomocą natlenionego wybielacza. Nadtlenek wodoru może również usuwać plamy z białych lub jasnych ubrań, ale może powodować utratę koloru w przypadku ciemnych tkanin.

Balsamy do opalania powodują plamy na ubraniach, reagując z tlenem w tkaninie. Balsam do opalania podzieli się na dwa składniki, olej i pigment. Olejek w balsamie spowoduje powstanie plamy. Olejek utrudni usunięcie. Jeśli plama jest świeża, możesz po prostu umieścić ściereczkę pod zaplamioną powierzchnią i użyć węża do jej umycia.

Aby usunąć plamę, użyj środka do zmywania naczyń. Możesz użyć trzyprocentowego roztworu nadtlenku wodoru i nałożyć go na plamę za pomocą wacika. Nie używaj jednak tego rozwiązania, jeśli nie wiesz, że przeniesie barwnik. Zawsze należy sprawdzić instrukcje prania na etykiecie detergentu. Jeśli używasz wody utlenionej, zmyj plamę zimną wodą, ale powinieneś użyć detergentu, który ma enzymy usuwające plamy.

Formuły naturalne kontra syntetyczne

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o bezpieczeństwie samoopalaczy, powinnaś rozważyć formuły naturalne w porównaniu z syntetycznymi. Dobry samoopalacz nie powinien zawierać szkodliwych toksyn, takich jak parabeny czy syntetyczne substancje zapachowe. Ponadto warto szukać produktów z naturalnymi składnikami, takimi jak Aloe Vera i organiczny olejek z dzikiej róży. Działają zarówno nawilżająco, jak i mają właściwości antyoksydacyjne.

W samoopalaczach powszechnie występują sztuczne zapachy i barwniki. Syntetyczne zapachy często pochodzą z ropy naftowej. Niektóre z tych zapachów są rakotwórcze i mogą być szkodliwe dla organizmu, jeśli są spożywane w dużych ilościach. Na przykład ftalany naśladują estrogen w organizmie i mogą być szkodliwe zarówno dla układu rozrodczego, jak i rozwojowego. Octan amylu, inny syntetyczny składnik, może zatykać skórę i oczy oraz wywoływać ciężkie reakcje alergiczne.

DHA, kolejny popularny składnik samoopalaczy, występuje zarówno w wersji naturalnej, jak i syntetycznej. Syntetyczny DHA jest mniej podatny na negatywne skutki zdrowotne, gdy jest stosowany miejscowo na skórę. Naturalna wersja DHA nie zawiera składników zaburzających hormony. Inna różnica między samoopalaczami naturalnymi i syntetycznymi polega na stężeniu składnika aktywnego. Naturalny DHA zawiera niskie stężenie parabenów i nie powoduje reakcji alergicznej przy stosowaniu miejscowym.

Niektóre produkty są przeznaczone dla osób o jasnej karnacji. Osoby o jasnej karnacji powinny szukać produktów, które można dostosować. W ten sposób mogą stopniowo nabierać opalenizny. Jeśli masz bladą skórę, powinieneś zdecydować się na stopniowe formuły, które pozwolą Ci ocenić poziom opalenizny i uniknąć nadmiernego opalania. Należy również zwrócić szczególną uwagę na etykietę składników, ponieważ może to ujawnić składnik chemiczny, który może być szkodliwy dla skóry.

Skuteczność

Niedawne badanie opublikowane w czasopiśmie Cosmetic Science zbadało skuteczność balsamu samoopalającego. Okazało się, że większość produktów wykazywała przeciętny kolor od średniego do głębokiego brązu. Badanie wykazało również, że niektóre produkty pozostawiały smugi lub pomarańczowy wygląd. Obawy te nie zostały jednak podzielone przez użytkowników. Beauty Lab Instytutu Dobrego Gospodarstwa Domowego testuje skuteczność tych produktów na ludzkiej skórze, co oznacza, że wyniki są prawidłowe.

Generalnie, aktywnym składnikiem balsamów samoopalających jest dihydroksyaceton (DHA). DHA to bezbarwny cukier, który oddziałuje z martwymi komórkami skóry w naskórku, tworząc brązową skórę. Efekt utrzymuje się od jednego do siedmiu dni, w zależności od rodzaju preparatu i stopnia narażenia skóry.

W przeciwieństwie do tradycyjnych produktów do opalania, samoopalacze zawierają substancję, która nadaje opaleniznę bez narażenia na działanie promieni UV. Ten składnik to dihydroksyaceton, który oddziałuje z martwymi komórkami powierzchni skóry, tworząc plamę. Wytwarza również przyjemny zapach. Jednak ten rodzaj produktu może nie być odpowiedni dla wrażliwej skóry. Należy unikać zapachu balsamów samoopalających.

Składniki

Jeśli chcesz uniknąć uszkodzenia skóry, koniecznie musisz poznać składniki balsamów samoopalających. Większość z nich zawiera DHA, barwnik pochodzący z cukru buraczanego. Oprócz koloru balsamy te często zawierają kofeinę, która może powodować oparzenia. Inne składniki to wodorosty Alaria esculenta, które wspierają elastyczność skóry oraz ekstrakt z grochu, który pomaga zachować wilgoć.

Dr Jack Ferguson, niezależny konsultant kosmetyczny, który specjalizuje się w pielęgnacji skóry przeciwstarzeniowej i przeciwsłonecznej, pomógł opracować formułę SunSmart z Jo Warren. Wymagał współczynnika ochrony przeciwsłonecznej 50, czego eksperci dermatologii nigdy wcześniej nie próbowali. Dzieje się tak, ponieważ balsamy samoopalające mają niezgodny poziom pH z produktami SPF. Jednak samoopalacze zawierają wysokie stężenie wyżej wymienionych składników.

Jeden balsam samoopalający, którego używam, wykonany jest z proszku kakaowego i miodu, i wchłania się niemal natychmiast, dając wspaniały blask. Chociaż uzyskanie pożądanego odcienia może wymagać wielu aplikacji, ten balsam jest skuteczny w codziennym stosowaniu. Zawiera również organiczne masło shea i masło mango, które pomagają nawilżyć skórę i zmniejszyć widoczność cellulitu. Kilka kropli tego balsamu w pustym słoiku wystarczy na kilka tygodni.

Jak wybrać najlepszy produkt do opalania bez słońca?

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak wybrać najlepszy produkt do opalania bezsłonecznego, przeczytaj ten artykuł. Z tego artykułu dowiesz się o SPF, kolorze przewodnim i składnikach organicznych w opalaczu bezsłonecznym. Znajdziesz w nim również kilka wskazówek dotyczących stosowania samoopalacza. Postępując zgodnie z tymi wskazówkami, uzyskasz piękną opaleniznę bez ryzyka uszkodzenia skóry.

Inwestowanie w bezsłoneczny produkt do opalania

Jeśli chcesz wyglądać naturalnie opalając się, zainwestowanie w produkt do opalania bez słońca to doskonały sposób na osiągnięcie pożądanego efektu. Ten rodzaj produktu oferuje kilka korzyści, w tym zwiększoną pewność siebie i zwiększony koloryt skóry. Może również zmniejszyć ryzyko raka skóry i przedwczesnego starzenia.

Wybór samoopalacza z SPF

Jeśli chodzi o filtry przeciwsłoneczne, najważniejszym czynnikiem jest SPF. Liczby SPF mają wskazywać, ile czasu możesz spędzić na słońcu bez poparzeń. Jednak żaden krem przeciwsłoneczny nie ochroni Cię przez więcej niż dwie godziny przed ponownym nałożeniem, ponieważ promienie UV w powietrzu sprawią, że z czasem zniknie. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać produkt do opalania bez słońca o SPF co najmniej 50.

Chociaż na rynku dostępnych jest wiele produktów do opalania bez słońca, powinieneś wybrać ten z filtrem SPF. SPF pomaga regulować intensywność światła słonecznego wchłanianego przez skórę. Chociaż stosowanie produktu o wysokim SPF może zapewnić pewną ochronę, może również przynieść efekt przeciwny do zamierzonego. Zamiast używać produktów o wysokim SPF, poszukaj produktu z SPF 15 lub wyższym. W ten sposób będziesz chroniony przed poparzeniem słonecznym i nadal osiągniesz pożądany blask.

Wybór balsamu samoopalającego z SPF jest szczególnie ważny, jeśli planujesz spędzać dużo czasu na świeżym powietrzu. Szkodliwe działanie światła UV może być poważne, powodując starzenie się skóry i oparzenia. Możesz jednak użyć produktów samoopalających, aby uzyskać zdrowy blask. Produkty te są dostępne w różnych formach i składnikach, w tym balsamy, olejki, spraye i serum.

Filtry przeciwsłoneczne mają SPF 15 lub więcej i stanowią najlepszą ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV ze słońca. Wybór właściwego może być trudnym procesem, ponieważ należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Na przykład niektórzy chcą codziennie opalać się na brąz, podczas gdy inni chcą dobrze wyglądać w swoim kostiumie kąpielowym. SPF balsamu do opalania bez słońca jest ważnym czynnikiem chroniącym przed uszkodzeniami słonecznymi, ale wyższy SPF może dawać fałszywe poczucie bezpieczeństwa.

Wybór samoopalacza z kolorem przewodnim

Wybór rozwiązania do opalania bezsłonecznego z kolorem wzorcowym jest ważną cechą, na którą należy zwrócić uwagę przy zakupie produktu. Kolor przewodni wskaże stopień rozwoju, aby wybrać najlepszy opalacz do odcienia skóry. Wysoka zawartość DHA oznacza, że będziesz mieć więcej miejsca na błędy podczas nakładania opalacza bezsłonecznego. Ostatnią rzeczą, jakiej chcesz, jest nieudana opalenizna.

Wybór samoopalacza z organicznymi/naturalnymi składnikami

Jeśli chcesz uniknąć chemicznych dodatków, które znajdują się w niektórych produktach do opalania bez słońca, poszukaj formuły z organicznymi/naturalnymi składnikami. Możesz mieć pewność, że taka formuła nie będzie zawierała ostrych składników, które mogą powodować podrażnienia. Organiczny żel do mycia ciała zachowuje również poziom PH Twojej skóry, zapewniając najlepszą możliwą opaleniznę bez słońca. Należy jednak pamiętać, że może nadal zawierać inne składniki, które mogą zmieniać poziom PH skóry i powodować katastrofalną opaleniznę bez słońca.

Produkty do opalania bezsłonecznego zazwyczaj zawierają DHA (dihydroksyaceton), substancję chemiczną, która reaguje z martwymi komórkami skóry w górnej warstwie skóry. Ta reakcja chemiczna powoduje tymczasową opaleniznę. DHA został zatwierdzony do użytku zewnętrznego przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków, ale nie jest dozwolony na ustach ani błonach śluzowych.

Bezsłoneczne balsamy do opalania z naturalnymi i organicznymi składnikami to najlepszy wybór, jeśli chcesz chronić swoją skórę i unikać szkodliwych dodatków chemicznych. Większość produktów zawiera parabeny i siarczany, więc jeśli obawiasz się o ich bezpieczeństwo, wybierz ekologiczne ta

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl