Problemy skóry - trądzik

Pojawiające się na skórze zmiany są przykrą przypadłością, do której niestety wiele osób ma skłonność. Wbrew przekonaniu wielu osób, trądzik nie jest problemem jedynie osób młodych, będących w okresie dojrzewania. Ta jego forma, czyli trądzik pospolity (zwany również młodzieńczym) przyjmuje najczęściej postać zaskórników, krost i grudek - przyczyną ich powstawania są zachodzące w organizmie zmiany hormonalne. Nie bez znaczenia jest również skłonność genetyczna oraz rodzaj skóry.

Osoby w średnim wieku borykają się natomiast z inną formą tego schorzenia skóry - trądzik różowaty dotyka najczęściej osób w wieku od 30 do 60 lat. Objawia się rumieniowymi wykwitami i pajączkami (widocznymi, zaczerwienionymi naczynkami), zaczerwienieniem, krostkami i grudkami. Jak z nim walczyć?

Produkty na leczenie trądziku

Na szczęście trądzik różowaty można leczyć. Ważne jest zachowanie właściwej diety i unikanie ekspozycji skóry na negatywne czynniki, np. nadmierne nasłonecznienie, ostrożne stosowanie kosmetyków zawierających określone substancje, unikanie używek (alkoholu i papierosów). Niezbędne jest stosowanie odpowiednich preparatów leczniczych oraz kosmetyków przeznaczonych do cery trądzikowej.

Zapewniamy wyjątkowe dermokosmetyki, zapewniające wysoką skuteczność w niwelowaniu efektów trądziku oraz w zapobieganiu nawrotom tej przykrej przypadłości. Polecamy nasze kremy, maści, serum, a także specjalne kosmetyki do miejscowego zakrywania zmian skórnych, posiadające sprawdzoną formułę.

Purles 139 i 140 Zestaw promocyjny Purles 139 i 140 Zestaw promocyjny
Producent: Purles
Cena: 242,00 zł
szt.
zobacz więcej
Purles 119 i 122 Zestaw promocyjny Purles 119 i 122 Zestaw promocyjny
Producent: Purles
Cena: 193,00 zł
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl