Co to są rozstępy, które się wyłączają?

Wiele kobiet pyta „Czy rozstępy powodują blizny?” W rzeczywistości istnieje wiele powodów, dla których ktoś miałby bliznę lub smugę. W zależności od różnych czynników, kolor skóry, grubość skóry i inne czynniki sprawiają, że jest to bardzo częsty problem. Jednak w oparciu o niektóre badania, miejscowy krem na rozstępy prawdopodobnie ma bardzo mało ustalonego skutecznego zastosowania.

Jeśli jednak masz swoje smugi od lat, nadal mogą być nieco trudniejsze do pozbycia się. Podsumowując: krem do stosowania miejscowego na rozstępy prawdopodobnie nie jest cudownym produktem, o którym niektórzy z nas myślą. Kremy to jedna metoda, a także różne metody, takie jak zabiegi laserowe i okłady na ciało. Niektóre kremy działają lepiej niż inne. Dlatego ważne jest, aby przeprowadzić trochę badań.

Rozstępy są spowodowane nie tylko brakiem prawidłowego odżywiania, ale mogą być również spowodowane zmianami hormonalnymi w czasie ciąży. Inną możliwością jest odwodnienie w czasie ciąży, które jest wynikiem powiększania się Twojego ciała. Chociaż możesz chcieć trzymać się z dala od pikantnych potraw podczas ciąży, powinieneś starać się unikać ostrych potraw tak bardzo, jak to możliwe, szczególnie jeśli w tym samym czasie próbujesz pozbyć się rozstępów. Wiele kobiet w ciąży używa masła kakaowego i oleju arachidowego podczas ciąży, ponieważ uważa się, że te składniki pomagają odżywić i nawilżyć skórę.

Gdy skóra rozciąga się podczas ciąży, więzadła i chrząstki między komórkami skóry stają się mniej elastyczne. Elastyczność skóry jest ważna, ponieważ zapobiega ocieraniu się nowej skóry brzucha o obszar miednicy, tak jak to robił stary brzuch we wcześniejszych latach. Po porodzie możesz odczuwać mniej zauważalne rozstępy, ale są one zawsze obecne. Chociaż zwykle nie są bolesne, mogą powodować siniaki lub zgniecenia nowej skóry brzucha. Z tego powodu możesz nosić odzież ciążową z elastycznymi paskami, aby zapobiec tworzeniu się śladów.

Innym sposobem rozciągania skóry jest zwiększona produkcja kolagenu. Wraz ze wzrostem produkcji kolagenu w skórze, może to pomóc w zapobieganiu ścisłemu przyleganiu komórek tłuszczowych do tkanki łącznej pod nimi. Być może już zauważyłeś, że wraz z wiekiem tkanki łączne na brzuchu i ramionach stają się cieńsze i nieco obwisają. Ponieważ tkanka łączna spoczywa na żołądku i górnej części ud, te obszary są często dotknięte. Chociaż zwykle nie dotyczy to mężczyzn, dobrym pomysłem dla kobiet w ciąży jest noszenie luźniejszej odzieży, aby nadmiar skóry mniej się rozciągał.

Jednym ze sposobów na zmniejszenie rozstępów jest ich usunięcie za pomocą pulsacyjnej terapii laserowej. Proces ten polega na nałożeniu żelu chemicznego na dotknięte obszary, który jest następnie nakładany przez lekarza. Ten rodzaj operacji wymaga kilku sesji, a ponieważ proces wykorzystuje lasery do namierzania pigmentu w skórze, można go uznać za bezpieczniejszy niż inne opcje.

Kremy Tretinoin to kolejna opcja, do której zwraca się wiele kobiet. Te kremy zmniejszają widoczność śladów, blokując pory na skórze. Chociaż proces trwa kilka tygodni, zanim zaczniesz zauważać wyniki, wiele osób zgłasza znaczące wyniki w ciągu zaledwie kilku miesięcy. Chociaż ten rodzaj leczenia przyniósł obiecujące wyniki w leczeniu trądziku, może nie być skuteczny w przypadku rozstępów. Dzieje się tak, ponieważ tretynoina blokuje tworzenie kolagenu, co pomaga zachować ich elastyczność.

Jeśli wolisz pominąć operację i po prostu leczyć ślady w sposób naturalny, możesz to zrobić za pomocą kremu o nazwie trolfigia. Ten krem zawiera biodostępną formę witaminy A, która pobudza zwiększoną produkcję kolagenu w skórze, co pomaga zmniejszyć widoczność czerwonych plam. Chociaż ten rodzaj obróbki nie zmieni radykalnie koloru ani tekstury śladów, sprawi, że będą one mniej widoczne.

Skomentuj