Czy cellulit może zamienić się w mięśnie?

Powszechnym błędem jest to, że nie można ćwiczyć i tracić cellulit. W rzeczywistości istnieje wiele różnych powodów, dla których możesz mieć cellulit i nie ma jednego leczenia tego schorzenia. Jest jednak kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby zmniejszyć wygląd swojej skóry. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej! Zacznijmy od przyjrzenia się przyczynom cellulitu. Jeśli nie wiesz, co powoduje cellulit, czytaj dalej, aby dowiedzieć się o tych zabiegach i innych sposobach na pozbycie się problemu.

Powodem, dla którego tak trudno się pozbyć cellulitu, jest to, że jest podstępny i trudny do wykrycia. W rzeczywistości eksperci są podzieleni co do dokładnej przyczyny tego brzydkiego stanu. Niektóre skóry mówią, że jest to spowodowane słabym krążeniem, podczas gdy inne uważają, że jest to spowodowane uszkodzoną tkanką łączną. Gdy tkanka łączna traci elastyczność, komórki tłuszczowe zaczynają rosnąć i przeciekać do skóry właściwej. Powstały w ten sposób wybrzuszający się tłuszcz ostatecznie ściąga tkankę łączną i tworzy wgłębienia.

Cellulit jest spowodowany kombinacją czynników, a najczęstszą przyczyną jest estrogen. Chociaż nie możesz całkowicie pozbyć się cellulitu, twoje ciało nadal będzie zatrzymywać tłuszcz i płyny między skórą a mięśniami. Powoduje to cellulit. Możesz być również genetycznie predysponowany do tego problemu. Jeśli jesteś podatny na cellulit, unikanie go jest najlepszym sposobem na jego walkę.

Problem z nadmiernym wysiłkiem fizycznym może pogorszyć cellulit. W zależności od rodzaju ćwiczeń, możesz być bardziej podatny na rozwój cellulitu po intensywnych ćwiczeniach. Powodem tego jest zwiększona objętość mięśni twojego ciała. Możliwe, że po intensywnym wysiłku tłuszcz wnika do skóry właściwej. Dlatego nie powinieneś przesadzać, chyba że jesteś pewien, że jesteś gotowy na tego rodzaju trening.

Przyczyna cellulitu nie jest jasna, ale może być trudna do wyleczenia i usunięcia. Na rozwój cellulitu składa się kilka czynników. Przede wszystkim w organizmie jest słabe krążenie. Naczynia krwionośne i naczynia włosowate przenoszą składniki odżywcze do skóry. Te naczynia włosowate przeciekają do komórek tłuszczowych, powodując efekt cellulitu. Powstałe wgłębienie może prowadzić do efektu falowania.

Kiedy ćwiczysz, znajdujące się pod nim komórki stają się grubsze. Te komórki są zbudowane z tłuszczu. Być może zauważyłeś cellulit po długim treningu. Twoje ciało potrzebuje płynów, aby przenosić krew i eliminować produkty przemiany materii. Jeśli masz przemoczone mięśnie, możesz nie zauważyć różnicy, ale warto! Efekt wgłębienia jest często spowodowany grubą warstwą skóry.

Proces redukcji cellulitu jest bardziej skomplikowany niż się wydaje, a jego odwrócenie może zająć lata. Główną przyczyną jest estrogen. Kobiety z tym schorzeniem mają zwykle cienką skórę i częściej mają cellulit. Niektórzy ludzie mają genetyczną skłonność do cellulitu. Mają też złą dietę i brak ruchu. Problem z ich ciałem polega na tym, że ich organizm nie jest w stanie eliminować odpadów.

Nie tylko brak ruchu powoduje cellulit. Hormony odgrywają rolę. Pomagają utrzymać gładkie naczynia krwionośne, a mniej estrogenu oznacza, że komórki tłuszczowe są mniej zdrowe. Oznacza to mniej estrogenu dla twojego organizmu. Kiedy tak się dzieje, krążenie organizmu staje się słabsze. W rezultacie będziesz mieć mniej cellulitu. Ale nie ma na to lekarstwa!

Nie jest jasne, czy ćwiczenia powodują cellulit. Ale jeśli kiedykolwiek ćwiczyłeś, prawdopodobnie przez jakiś czas miałeś cellulit. To nie tylko ćwiczenia. Brak ruchu powoduje cellulit. Zamiast tego podstawowym problemem jest to, że twoje ciało nie otrzymuje wystarczającej ilości składników odżywczych. Nie wchłania wystarczającej ilości składników odżywczych do tworzenia mięśni. Należy unikać tych toksyn i zastępować je wodą.

Jeśli chodzi o przyczynę cellulitu, to normalny tłuszcz pod skórą uległ degeneracji. Warstwa ta składa się z sieci włóknistych strun, które łączą skórę i komórki mięśniowe. Ta degeneracja w tkankach łącznych sprawia, że skóra wygląda na pofałdowaną i nierówną. Chociaż cellulit jest powszechnym schorzeniem kosmetycznym, nie stanowi problemu zdrowotnego. Może być oznaką niezdrowego stylu życia i nawyków związanych ze stylem życia.

Skomentuj