Czy cellulit zmniejszy się wraz z utratą wagi?

Pytanie, czy cellulit zmniejszy się wraz z utratą wagi? Prowadzenie zdrowszego stylu życia może pomóc w zmniejszeniu wyglądu skóry z dołeczkami. Po utracie wagi skóra staje się rozciągnięta i osłabiona, kładąc się w określony sposób na mięśnie. To sprawia, że cellulit jest bardziej widoczny, ale istnieją kroki, które możesz podjąć, aby go zminimalizować. Według chirurga plastycznego Stephena Warrena niepalenie i spożywanie diety bogatej w owoce i warzywa mogą sprawić, że cellulit będzie mniej zauważalny.

Zabieg polega na nałożeniu alg lub glinki na okolicę, aby wyglądała lepiej. Zabieg może powodować tymczasowe siniaki, ale prawdopodobnie pomoże zmniejszyć cellulit. Jest to również dobra opcja dla osób, które obawiają się skutków ubocznych operacji. Wstrzyknięcie dwutlenku węgla może zmniejszyć widoczność cellulitu. Należy jednak pamiętać, że nie jest to zalecane dla wszystkich.

Wiele kremów na cellulit zawiera składniki odwadniające, takie jak kofeina, która może zmienić zawartość wody w tłuszczu pokrywającym. Inne składniki, takie jak aminofilina, również mogą zmienić wygląd skóry. Pomimo tych zagrożeń, jeden sprawdzony krem antycellulitowy, Retin-A, został klinicznie udowodniony, aby zmniejszyć wygląd cellulitu poprzez pogrubienie najwyższej warstwy komórek skóry. Ponieważ skóra jest cieńsza i jędrniejsza, zabieg ten skutecznie redukuje widoczność cellulitu.

Chociaż istnieje mniej badań potwierdzających jego skuteczność, dostępnych jest wiele innych metod leczenia cellulitu. Na przykład krioterapia jest zatwierdzona przez FDA i obejmuje kilka wstrzyknięć w obszar, w którym występuje cellulit. Te zastrzyki mogą zawierać ekstrakty ziołowe, hormony lub kofeinę. Każdy praktykujący używa do tego zabiegu unikalnej kombinacji składników. Proces ten nie jest jednak pozbawiony ryzyka, a skutki uboczne mogą obejmować zaczerwienienie, tkliwe grudki pod skórą i infekcje.

Stosowanie kremów na cellulit może pomóc w zmniejszeniu wyglądu cellulitu. Większość z tych kremów zawiera kofeinę, która może zmieniać zawartość wody w tłuszczach pokrywających. Jedynym kremem antycellulitowym, który, jak udowodniono naukowo, redukuje cellulit, jest Retin-A, który pogrubia najwyższą warstwę komórek skóry. Dzięki temu skóra jest mniej podatna na wybrzuszenia i pomaga zrzucić niechciane kilogramy.

Najskuteczniejsze kremy na cellulit zawierają substancję chemiczną o nazwie metyloksantyna. Ten składnik działa na zmniejszenie retencji płynów, co może zaostrzyć cellulit. Inne kremy zawierają różne składniki, ale nadal mogą działać. Jeśli krem zawiera produkt na bazie metyloksantyny, pomoże zredukować cellulit w okolicy. Chociaż ten krem nie redukuje cellulitu, nadal może zmniejszać widoczność problemu.

Chociaż krem zawierający kofeinę i retinol może pomóc zredukować cellulit, nie gwarantuje całkowitego pozbycia się go. Retin-A to jedyny sprawdzony krem zwalczający cellulit. Pogrubia najwyższą warstwę komórek skóry i sprawia, że cellulit jest mniej widoczny. Te kremy mogą być bardzo skuteczne w leczeniu cellulitu. Chociaż efekty tych kremów będą się różnić, mogą one zmniejszyć widoczność dołków skóry w okolicy.

Kolejnym skutecznym kremem na cellulit jest Cellfina. Zabieg ten składa się z procedury, w której lekarze znieczulają dotknięty obszar, wprowadzają urządzenie wielkości igły i przecinają pasma tłuszczowe powodujące cellulit. Efekty tego zabiegu utrzymają się około dwóch lat. Zmiany potrwają kilka miesięcy i mogą być trwałe. To jedyny skuteczny krem na cellulit.

Oprócz diety i ćwiczeń, kremy do stosowania miejscowego i zabiegi energetyczne mogą pomóc w zmniejszeniu cellulitu. Nawet jeśli nie musisz schudnąć, ten krem sprawi, że cellulit będzie mniej widoczny. Zwiększy krążenie krwi w okolicy. Ale powinieneś mieć świadomość, że może to spowodować tymczasowe siniaki. Rezultaty widać już po 7-10 zabiegach. Niektórzy pacjenci odczuwają lekki dyskomfort i siniaki, dlatego przed rozpoczęciem leczenia cellulitu należy zasięgnąć fachowej porady.

Prawda jest taka, że kilka różnych rzeczy pomoże poprawić wygląd cellulitu. Przede wszystkim ćwiczenia zapewnią Twojemu organizmowi składniki odżywcze, których potrzebuje do funkcjonowania na optymalnym poziomie. Ujędrni również Twoją skórę, co sprawi, że cellulit będzie mniej zauważalny. Na koniec zapewni ci zdrowsze ciało i zdrowsze życie. To nie wyleczy całkowicie Twojego cellulitu, ale sprawi, że będzie on łatwiejszy do opanowania.

Skomentuj