Czy rozstępy mogą być trwałe?

Czym są rozstępy? rozstępy są często spowodowane szybkim wzrostem Twojego ciała. Ponieważ skóra nie jest w stanie wytworzyć wystarczającej ilości nowych komórek, aby utrzymać swój kształt, jej elastyczność jest zaburzona. Znaki te zwykle pojawiają się w postaci cienkich smug na powierzchni dotkniętego obszaru. Nie są szkodliwe i nie powodują żadnych zagrożeń dla zdrowia, ale mogą wyglądać brzydko.

Istnieje wiele kremów, które twierdzą, że usuwają te ślady, ale pozostaje pytanie – czy wszystkie są skuteczne? Krem, który naprawdę może pomóc Ci odpowiedzieć na to pytanie, to taki, który zawiera aktywne składniki, które stymulują produkcję kolagenu i elastyny. Kolagen i elastyna to białka znajdujące się w Twojej skórze, które zapewniają jej jędrność i elastyczność. Gdy te dwa białka nie są produkowane w wystarczającej ilości, pojawiają się zmarszczki i rozstępy.

Jakie są przyczyny tego typu schorzeń skóry? Głównymi przyczynami są szybki przyrost masy ciała i szybkie rozciąganie. Innym powodem jest dojrzewanie. Ponieważ skóra w tym okresie nie jest jeszcze w pełni rozwinięta, szybkie rozciąganie powoduje pękanie warstwy skóry właściwej, co pozwala na rozerwanie naskórka i odsłonięcie kolagenu i elastyny. Łzy powodują wytwarzanie warstwy płynu pod skórą właściwą zwanej kolagenem. To właśnie powoduje rozstępy.

Czy można więc zapobiegać pojawianiu się rozstępów? Udowodniono, że kremy zawierające retinol są bardzo skuteczne w zapobieganiu pojawianiu się rozstępów. Mogą również uniemożliwić ich powrót po usunięciu znaku. Na przykład, jeśli masz blizny na ramionach, które z wiekiem zaczynają zanikać, najlepszym sposobem na zmniejszenie ich widoczności jest użycie dobrego kremu. Powinieneś zacząć go używać w pierwszym miejscu, w którym pojawiła się blizna i kontynuować codzienne używanie przez kilka miesięcy, aż blizna całkowicie zniknie.

Ten rodzaj leczenia jest zalecany tylko wtedy, gdy zamierzasz poprosić swojego dermatologa o poradę. Jeśli nadal jesteś w okresie dojrzewania i martwisz się o swoją skórę, najbezpieczniejszą drogą jest skonsultowanie się z dermatologiem. Twój dermatolog poinformuje Cię, czy istnieje ryzyko wystąpienia trwałych rozstępów pod skórą. Dermatolog podpowie również, jak się ich pozbyć. Aby jednak całkowicie zapobiec pojawieniu się rozstępów, należy już od najmłodszych lat zacząć podejmować działania profilaktyczne.

Jeśli obawiasz się pojawienia się rozstępów, najlepszym rozwiązaniem jest odczekanie co najmniej 12 tygodni od pierwszej ciąży, zanim spróbujesz je wyleczyć. Szybki wzrost w tym okresie może prowadzić do powstawania blizn. Jeśli obawiasz się pojawienia się rozstępów, najlepszym rozwiązaniem jest odczekanie co najmniej 12 tygodnia od pierwszej ciąży.

Jeśli zaczniesz używać masła kakaowego w dniu, w którym pojawiły się blizny, powinieneś zacząć widzieć rezultaty już po kilku tygodniach. W celu prawidłowej aplikacji pozostaw krem do wyschnięcia przez kilka minut, a następnie delikatnie wcieraj go w dotknięte obszary. Delikatnie wmasuj. Upewnij się, że po każdej aplikacji używasz kremu nawilżającego. Jeśli używasz kremu zawierającego chlorek glinu, przed nałożeniem poczekaj, aż krem całkowicie wyschnie. Wiadomo, że ten składnik ma silne działanie wybielające, więc poczekaj, aż całkowicie wyschnie, zanim użyjesz go na dowolnym obszarze.

Zabiegi te są bezpieczne i skuteczne i działają na wiele osób. Jednak niektórym ludziom tego typu zabiegi nie pomagają. Ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem nowego leczenia. Istnieją inne metody walki z pojawianiem się rozstępów, takie jak iniekcje kolagenu i dermabrazja.

Skomentuj