Czy rozstępy się opalą? Dowiedz się, jak szybko pozbyć się rozstępów

Rozstępów możesz pozbyć się za pomocą kremu. Jest to jedna z najczęstszych metod leczenia rozstępów i może być stosowana do rozjaśniania lub przyciemniania blizn. W połączeniu z produktami złuszczającymi krem ten wniknie głęboko w warstwy skóry i wykona jak najlepiej. Na rynku dostępnych jest wiele kremów, a niektóre z nich dadzą więcej niż inne, ale przed zakupem zrób rozeznanie. Warto zapłacić trochę więcej za krem, który działa, nawet jeśli jest trochę droższy.

Niektóre osoby, które miały już kilkoro dzieci, pytają swojego lekarza lub dermatologa, jakiego rodzaju kremu do skóry należy użyć, aby zmniejszyć rozstępy. Lekarz zazwyczaj zasugeruje krem Retin A lub krem DermaNew Microdermabrasion. Oba kremy są skuteczne w leczeniu rozstępów. Jeśli wcześniej opalałaś się, Twoja skóra może nie być wystarczająco wrażliwa, aby zareagować na jeden z tych kremów, więc możesz spróbować.

Stosowanie kremu w domu jest łatwe i szybkie. Po prostu nałóż krem, odczekaj kilka minut, a następnie zmyj. To bardzo proste i nie zajmuje więcej niż minutę lub dwie. Jeśli używasz kremu dostępnego bez recepty, po prostu nałóż go raz, odczekaj minutę lub dwie, a następnie zmyj.

W większości przypadków efekt potrwa tylko kilka tygodni. Nic w tym dziwnego, ponieważ krem działa tak długo, ponieważ działa na utrzymanie elastyczności i siły skóry. To są rzeczy, których nie da się zrobić w ciągu nocy. Gdybyś miał porównać działanie kwasu retinowego, na przykład, ze stosowaniem Retin A, prawdopodobnie zgodziłbyś się, że ten pierwszy jest bardziej skuteczny i trwa dłużej. Kremy Retin A często trzeba stosować codziennie, aż zmarszczki i blizny zaczną znikać. Nie inaczej jest z kremem.

Należy jednak pamiętać, że istnieją kremy, które pogorszą rozstępy. Jednym z przykładów jest taki, który zawiera akrylamid. Powinieneś unikać stosowania takiego kremu, jeśli masz skłonność do powstawania zmarszczek lub drobnych linii. Innym przykładem jest taki, który zawiera dimetikon. Jeśli masz skłonność do tworzenia drobnych linii i zmarszczek, powinieneś unikać stosowania kremu zawierającego ten składnik.

Najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to zacząć regularnie używać kremu nawilżającego. W ten sposób Twoja skóra pozostanie elastyczna przez cały dzień. Pomoże to zachować młodzieńczy i jędrny wygląd. Kolejną rzeczą, która pomoże zapobiegać powstawaniu rozstępów, są regularne ćwiczenia. Ćwiczenia pomogą zachować elastyczność skóry, a także pomogą ją ujędrnić. Regularne ćwiczenia sercowo-naczyniowe sprawią, że Twoja skóra będzie również jędrna.

Balsam zawierający witaminę E może być również bardzo korzystny. Nawilży skórę, a także zapewni naturalną barierę, która ochroni ją przed uszkodzeniami środowiska, takimi jak zanieczyszczenia. Upewnij się, że Twój balsam jest wolny od zapachów, alkoholi i parabenów. Zapachy sprawią, że krem będzie bardziej lepki, a Twoja skóra będzie bardzo tłusta. Alkohole i parabeny wysuszają skórę i mogą prowadzić do przedwczesnych zmarszczek.

To prawda, że korzystanie z solarium może przyspieszyć proces usuwania rozstępów. Jednak nadal będziesz musiał bardzo uważnie dbać o swoją skórę, jeśli chcesz, aby była zdrowa. Zawsze należy używać odpowiedniego kremu nawilżającego i kremu przeciwsłonecznego oraz dbać o regularne czyszczenie łóżka opalającego. Ostatni punkt jest prawdopodobnie najbardziej oczywisty – nigdy nie powinieneś próbować przyspieszać procesu, używając większej liczby łóżek opalających lub nawet wybierając się na opalanie bez konsultacji z lekarzem! Może to zakończyć się poważnymi obrażeniami lub przedwczesnym starzeniem się skóry.

Skomentuj