Czy rozstępy znikną wraz z ćwiczeniami?

Jeśli martwisz się wyglądem swoich rozstępów, ucieszy Cię fakt, że możesz je skutecznie i bezpiecznie usunąć. Zanim przejdziemy do omówienia, w jaki sposób można je skutecznie usunąć, ważne jest, abyś wiedziała trochę o przyczynach powstawania rozstępów. rozstępy są powszechnie spotykane w miejscach, w których występuje duże rozciągnięcie skóry, takich jak pośladki, brzuch, piersi i uda. Znaki wyglądają jak czerwone smugi, które czasami są trudne do zauważenia.

Kobiety są podatne na powstawanie rozstępów, podczas gdy mężczyźni częściej rozwijają je w okresie dojrzewania lub gdy przybierają na wadze. Nadmierne rozciąganie skóry powoduje powstawanie śladów i dlatego kobiety są bardziej dotknięte niż mężczyźni. Ćwiczenia mogą do pewnego stopnia zmniejszyć rozstępy. Będziesz musiał połączyć ćwiczenia z dobrą dietą, aby skutecznie usunąć rozstępy.

Ćwiczenia działają na naskórek rozkładając kolagen w komórkach skóry i odsłaniając nowe komórki skóry. Aby skóra zregenerowała się po treningu, warstwa naskórka musi się odmłodzić, zastępując stare komórki nowymi. Odrostowi komórek skóry towarzyszy zwiększony dopływ krwi do danego obszaru.

Dobry program ćwiczeń wykorzystuje krótkotrwałą sesję cardio o wysokiej intensywności, po której następuje relaksujący masaż. Ponieważ podczas ćwiczeń będziesz wykorzystywać ciężar swojego ciała do oporu, będziesz musiał uważać, aby uniknąć obrażeń skóry. Wybierz krem odpowiedni dla Twojego rodzaju skóry. Na przykład, jeśli masz bardzo wrażliwą skórę, powinieneś unikać kremów zawierających sterydy, retinol lub hydrochinon. Niektóre typowe składniki, na które należy zwrócić uwagę w dobrym kremie, to alfa-hydroksykwasy, beta-hydroksykwasy, aloes, ekstrakt z pestek winogron, masło shea, witamina E, witamina C i oczar wirginijski.

Regularna rutyna ćwiczeń może również pomóc w zmniejszeniu rozstępów. Wiadomo, że połączenie rozciągania i treningu siłowego pomaga ujędrnić skórę. Dobry krem na rozstępy będzie zawierał składniki, które sprawią, że skóra będzie jędrniejsza i bardziej sprężysta. Należą do nich witaminy A, D i E, a także antyoksydanty, takie jak witamina C i witamina E. Dodatkowo skóra powinna być nawilżona. Rozsądnie będzie używać kremu o zwiększonej zawartości wilgoci, ponieważ pomoże to chronić skórę przed wysuszeniem.

Innym sposobem na powstrzymanie rozstępów jest przestrzeganie zdrowej diety. Będziesz musiał jeść pokarmy bogate w białka i węglowodany, aby dostarczyć organizmowi niezbędnych elementów budulcowych do wzrostu i energii. Te składniki odżywcze pomogą zachować jędrną i jędrną skórę. Zaraz po rozpoczęciu programu ćwiczeń jedz zdrowo i pij dużo wody, aby utrzymać nawilżenie skóry.

Wiele osób odkryło, że chodzenie na siłownię lub inne zajęcia fizyczne pozwalają im skupić się na celach ćwiczeń. Mogą nawet uważać za pocieszające chodzenie na siłownię, gdy inni dręczą ich z powodu rozstępów. To daje im ujście dla ich energii. Jeśli chcesz całkowicie pozbyć się rozstępów, będziesz musiał wykonywać regularne i konsekwentne ćwiczenia. Im dłużej jedziesz bez poprawy swojego wyglądu, tym gorsze będą rozstępy.

Kiedy zaczniesz dostrzegać pozytywne zmiany w swojej skórze, będziesz chciał kontynuować swój schemat ćwiczeń. Pomoże Ci to zbudować siłę i poprawić elastyczność. Gdy Twoje mięśnie i skóra staną się silniejsze, ślady w końcu staną się mniej widoczne. Kiedy się pojawią, będą mniej widoczne i zleją się z resztą skóry. Pamiętaj, że ćwiczenia pomogą Ci zapobiegać i leczyć rozstępy.

Skomentuj