Czy źle jest mieć dużo rozstępów? Oto prawda

Kremy na rozstępy to najchętniej wybierany zabieg dla osób, które chcą pozbyć się nieestetycznych, srebrzystych zmarszczek na skórze. Na rynku jest kilka kremów i wszystkie działają w nieco inny sposób. Zanim wybierzesz krem, musisz wiedzieć, czy możesz go używać.

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest decyzja, który rodzaj kremu jest dla Ciebie odpowiedni. Istnieją dwa podstawowe rodzaje kremów na rozstępy: kremy i balsamy do stosowania miejscowego. Kremy do stosowania miejscowego zawierają składniki aktywne, które są wchłaniane przez skórę. Z kolei balsamy nakłada się bezpośrednio na skórę. Oba rodzaje produktów mają różne poziomy skuteczności. Dobrą zasadą jest wybór kremu, który oferuje najwięcej korzyści przy najmniejszym ryzyku podrażnień.

Wiele osób wybiera kremy na rozstępy, ponieważ są tańsze niż zabiegi chirurgiczne. Jednak niektóre skutki uboczne kremów mogą być gorsze niż skutki uboczne operacji. Niektóre kremy zawierają kwasy alfa-hydroksylowe (AHA), które mogą uszkodzić skórę, jeśli zastosuje się ich zbyt dużo. Z tego powodu powinieneś wybrać produkt, który wykorzystuje wyłącznie łagodne kwasy AHA.

Kremy na rozstępy mogą działać bardzo dobrze, ale nie zawsze działają tak dobrze, jak byś sobie tego życzyła. Na przykład krem zawierający kwas salicylowy może dobrze zniwelować blizny, ale skutki uboczne mogą być dość wyraźne. Jeśli Twój krem nie działa tak dobrze, jak byś chciał, możesz stracić pieniądze i uszkodzić skórę. Niestety nie ma realnego sposobu, aby określić, jak krem będzie działał, po prostu czytając etykietę składników. Najlepiej zasięgnąć rekomendacji dermatologów lub innych pracowników służby zdrowia.

Istnieją również pewne typowe skutki uboczne stosowania tych kremów. Możesz odczuwać suchość skóry. Można to rozwiązać, stosując produkty nawilżające po nałożeniu kremu. Jeśli masz cerę tłustą, powinieneś wybrać krem nawilżający z formułami bezolejowymi. Nie zaleca się używania kremu do zwalczania suchości, ponieważ skóra stanie się jeszcze bardziej sucha niż wcześniej.

W miejscu nałożenia kremu może wystąpić zaczerwienienie. To nie jest normalne i nie powinno być lekceważone. Jest to spowodowane obecnością składników aktywnych w niektórych kremach na rozstępy. Najlepszym sposobem rozwiązania tego problemu jest całkowite zaprzestanie używania kremu. Jeśli nie możesz przerwać stosowania kremu, poproś lekarza o zmianę produktu na inny, który zawiera mniej składników aktywnych.

Jednym ze skutków ubocznych kremów na rozstępy jest tendencja do tworzenia nadmiernych blizn, jeśli krem jest nakładany zbyt obficie. Dlatego lepiej nakładać go małym pędzelkiem. Nigdy nie przegap ani jednego miejsca. Należy również zapytać lekarza, czy krem może być stosowany na inne obszary ciała niż rozstępy.

Czy to źle mieć dużo rozstępów? Te skutki uboczne niekoniecznie oznaczają, że należy unikać kremu na rozstępy. Kremy są bardzo przydatne w likwidacji i redukcji rozstępów. Jednak nadal powinieneś zapytać lekarza, czy produkt jest odpowiedni dla twojego stanu. Zanim zdecydujesz się na stosowanie tych kremów, wypróbuj najpierw inne produkty.

Czy to źle mieć dużo rozstępów? Istnieją kremy na rozstępy, które mogą pogorszyć twoją sytuację. Niektóre produkty zawierają kolagen, którego Twoja skóra nie może wchłonąć. Te kremy pozostawiają uczucie suchości i łuszczenia.

Czy to źle mieć dużo rozstępów? Źle jest mieć dużo rozstępów, jeśli wybierzesz niewłaściwy krem. Niektóre kremy zawierają kolagen, którego Twoja skóra nie może wchłonąć. Te kremy pozostawiają suche i łuszczące się uczucie.

Czy źle jest mieć dużo rozstępów, jeśli produkt zawiera zbyt dużo szkodliwych chemikaliów? Chcąc zminimalizować skutki uboczne, warto wybrać krem, który zawiera wyłącznie naturalne składniki. Najważniejszą rzeczą, którą musisz zrobić, to uważnie przeczytać etykiety. Unikaj kremów zawierających perfumy i barwniki, ponieważ te substancje są toksyczne. Dobrą alternatywą byłoby stosowanie naturalnych produktów, które są dobre dla organizmu i nie mają żadnych skutków ubocznych.

Skomentuj