Czym naprawdę jest cellulit i jak się go pozbyć

Jeśli jesteś kobietą, pewnie zastanawiałaś się, czym tak naprawdę jest cellulit i jak się go pozbyć. Niestety wielu z nas ma ten wspólny problem i nie tylko my. Ośrodki badania produktów kosmetycznych szukają magicznego rozwiązania. W rezultacie kobiety w każdym wieku i o różnym typie ciała szukają sposobów na naprawienie problematycznych obszarów bez uciekania się do drastycznych środków. cellulit to po prostu tłuszcz, ale wygląda inaczej niż inne rodzaje tłuszczu. W przeciwieństwie do innych form tłuszczu, cellulit ogranicza się do ud, bioder i pośladków.

Cellulit to powszechna choroba skóry, która dotyka nawet 90% kobiet. Jest to spowodowane odkładaniem podskórnej tkanki tłuszczowej pod skórą. Znajdująca się pod spodem tkanka łączna, sieć włóknistych strun, odciąga tłuszcz, wypychając go w kierunku skóry, nadając jej wygląd wgłębień lub wypukłości. Cellulit nie jest szkodliwy dla zdrowia i jest powszechny wśród kobiet. Nie ma lekarstwa na cellulit, ale wiele kobiet poszukuje naturalnego sposobu na pozbycie się go.

Przyczyna cellulitu nie jest jasna, ale naukowcy uważają, że wiąże się z interakcją między tłuszczem a tkanką łączną. Podczas gdy męskie komórki tłuszczowe znajdują się w strukturach krzyżowych, komórki tłuszczowe kobiet są zawarte w strukturach przypominających komorę, które sprzyjają ekspansji tkanki tłuszczowej do skóry właściwej. Hormony, genetyka i rodzaj komórek skóry, które masz, będą odgrywać rolę w rozwoju cellulitu.

Chociaż kremy do stosowania miejscowego są skuteczne w leczeniu cellulitu, nie rozwiązują one skutecznie przyczyn problemu. Retinoidy i kofeina mogą mieć tymczasowe działanie poprzez zwiększenie miejscowego mikrokrążenia, podczas gdy kremy zawierające kofeinę lub substancje roślinne mogą zwiększać jędrność i jasność skóry. Ale żaden krem do stosowania miejscowego nie jest w stanie rozwiązać wszystkich trzech aspektów problemu. Najlepiej więc dowiedzieć się więcej o tym, czym naprawdę jest cellulit i jak się go pozbyć.

Chociaż nie ma jednego lekarstwa na cellulit, zdrowa dieta może znacznie zmniejszyć występowanie tego stanu. Unikaj wysokokalorycznych pokarmów bogatych w cukier, tłuszcze i konserwanty. Ponadto jedz więcej owoców i warzyw oraz zmniejsz spożycie sodu. Połączenie tych metod będzie prawdopodobnie najskuteczniejsze. Jeśli chcesz wiedzieć, czym naprawdę jest cellulit, przeczytaj więcej o e-booku Cellulite Factor już teraz!

Chociaż cellulit nie wpływa na ogólny stan zdrowia fizycznego, może być ogromnym źródłem wstydu dla kobiet. Oprócz tego, że jest nieestetyczny, cellulit pojawia się jako wgłębienie tłuszczu pod powierzchnią skóry. Obie płcie mogą to dostać, ale kobiety mają go więcej niż mężczyźni. I chociaż nie jest to całkowicie dziedziczne, pojawia się częściej wraz z wiekiem.

Cellulit jest spowodowany kombinacją przyczyn. Przyczyny powstawania cellulitu są nieznane, ale sam proces jest niezwykle złożony. Komórki tłuszczowe w twoim ciele są przepychane przez tkankę łączną, która łączy skórę z mięśniami. Powstałe nierówności w Twojej skórze są wynikiem tej elastyczności, która pozwala na przedostawanie się przez nią większej ilości komórek tłuszczowych. To dlatego cellulit jest czasami określany jako „skórka pomarańczowa”.

Chociaż istnieją czynniki genetyczne, które mogą zwiększać ryzyko rozwoju cellulitu, dieta bogata w kolagen, ćwiczenia i zdrowa waga odgrywają rolę w jego rozwoju. Dzieje się tak, ponieważ cellulit w równym stopniu wpływa na osoby szczupłe, sprawne i otyłe. Chociaż genetyka i pochodzenie etniczne mogą zwiększać ryzyko cellulitu, mogą je również zmniejszać. Tak więc sekretem pozbycia się cellulitu niekoniecznie jest unikanie nadmiernego jedzenia, ale zwiększenie szans na pozbycie się cellulitu.

Chociaż dieta i odchudzanie mogą pomóc w pozbyciu się cellulitu, te wysiłki raczej nie pozwolą na całkowite pozbycie się cellulitu. Kobiety są bardziej podatne na cellulit niż mężczyźni. Dzieje się tak, ponieważ ich skóra jest cieńsza w miejscach występowania cellulitu, a małe kieszonki tłuszczowe mają większy wpływ na pojawianie się wgłębień i wgłębień. Chociaż istnieje wiele sposobów na pozbycie się cellulitu, istnieje również kilka mitów na jego temat, o których musisz wiedzieć, zanim dokonasz drastycznych zmian.

Codzienne picie wystarczającej ilości wody to jeden z najlepszych sposobów na rozbicie tłuszczu w organizmie i pozbycie się cellulitu. Zaleca się picie co najmniej 8 szklanek wody dziennie, ale potrzeby wodne każdego z nas są inne. Unikaj napojów zawierających kofeinę, ponieważ odwadniają one organizm. I upewnij się, że nie pijesz nadmiernych ilości kawy i herbaty, ponieważ zwiększają one ryzyko cellulitu.

Skomentuj