Dlaczego cellulit na ramionach występuje częściej u kobiet

Niezależnie od tego, czy zastanawiasz się, dlaczego cellulit na ramionach występuje częściej u kobiet, czy też wynika to po prostu z Twojego typu sylwetki, ten artykuł jest dla Ciebie. cellulit składa się z grubych, włóknistych strun i tłuszczu, który znajduje się między nimi. Gdy napierają na siebie, komórki tłuszczowe ściągają w dół i tworzą nierówną powierzchnię, którą widzimy. cellulit jest pod wpływem w dużej mierze hormonów, które mogą wpływać na strukturę i teksturę ciała. Genetyka twojej skóry również może mieć wpływ i często zdarza się, że nawet niesamowicie wysportowani ludzie mają cellulit.

Wgłębienia i grudki na ramionach nie są tak widoczne jak cellulit na innych partiach ciała. Często jest to problem kosmetyczny i nie wpływa na ogólny stan zdrowia fizycznego. Cellulit pojawia się jako grudkowata skóra i może być zauważalny o każdej porze dnia lub tylko po uszczypnięciu. Cellulit na ramionach jest mniej zauważalny niż inne części ciała i nie jest bolesny. Jest to częsta przypadłość wśród kobiet, dlatego znacznie częściej dotyka kobiety niż mężczyzn.

Chociaż cellulit na ramionach jest mniej zauważalny niż cellulit na innych częściach ciała, nie mniej wstyd się go mieć. Większość kobiet nie zdaje sobie sprawy, że ma cellulit na ramionach. Według dr Davida McDaniela, dyrektora Institute for Anti-Aging i adiunkta dermatologii klinicznej w Eastern Virginia Medical School, około 10% mężczyzn ma cellulit na ramionach.

Etiologia cellulitu jest wieloczynnikowa. Główne role odgrywają genetyka, wiek, płeć, pochodzenie etniczne oraz zaburzenia krwi i układu limfatycznego. Nadwaga jest głównym czynnikiem, a badania wykazały, że wskaźnik masy ciała (BMI) jest pozytywnie powiązany z obecnością cellulitu. Badania wykazały, że komórki tłuszczowe u mężczyzn i kobiet są ułożone inaczej niż u kobiet. U kobiet komórki tłuszczowe są ustawione pionowo i wystają w warstwę skóry, podczas gdy u mężczyzn komórki tłuszczowe są skrzyżowane.

Dlaczego cellulit na ramionach występuje częściej u kobiet? Odpowiedź dotyczy hormonów. Kobiety produkują więcej estrogenu, a ten hormon jest odpowiedzialny za obniżenie krążenia krwi w tkance łącznej pod skórą. W efekcie zmniejsza się produkcja kolagenu. Kobiety mają również większe komórki tłuszczowe, a połączenie powoduje ich powiększenie. Osłabia to tkankę łączną, powodując, że złogi tłuszczu pod skórą przebijają się przez nią i tworzą efekt wgłębienia.

Głównym powodem, dla którego kobiety mają cellulit na ramionach, jest to, że ich ciała mają tendencję do gromadzenia większej ilości tłuszczu w środku. Proces dojrzewania jest odpowiedzialny za wiele czynników prowadzących do cellulitu u kobiet. Zmiany hormonalne i przyrost masy ciała u kobiet również mogą przyczynić się do tego problemu. Brak ruchu, zła dieta i stres mogą również prowadzić do pojawienia się cellulitu.

Chociaż cellulit na ramionach jest częstym problemem kosmetycznym, faktem jest, że częściej występuje u kobiet. Według sondażu Harris Poll obejmującego 20006 kobiet, cellulit na ramionach jest poważnym problemem dla prawie połowy z nich. Chociaż cellulit może wyglądać nieestetycznie, jest to poważny problem, który może negatywnie wpłynąć na poczucie własnej wartości. Jednak kobiety mogą podjąć kroki w celu zwalczania cellulitu poprzez odpowiednią dietę i plan ćwiczeń.

Nadwaga, siedzący tryb życia, zaburzenia równowagi hormonalnej i odwodnienie przyczyniają się do rozwoju cellulitu na ramionach. Dobrą wiadomością jest to, że istnieje wiele sposobów na zminimalizowanie cellulitu na ramionach. Ten stan jest szczególnie niepokojący w cieplejszych miesiącach letnich, kiedy ciało jest suchsze. Na szczęście istnieje kilka sposobów na ograniczenie cellulitu na ramionach.

Aby dobrze poćwiczyć, zrób szybki spacer lub jogging. Ćwiczenia poprawią krążenie krwi i pomogą organizmowi spalić tłuszcz. Unikaj posiłków bogatych w węglowodany i cukru oraz pij dużo wody. Im wyższe tętno, tym więcej tłuszczu spalisz i mniej tłuszczu będzie widoczne. Ale nie poprzestawaj na tym. Wypróbuj kilka różnych rodzajów ćwiczeń, w tym tai chi i jogę.

Oprócz oczywistych korzyści płynących z ćwiczeń, najlepszym sposobem na redukcję cellulitu na ramionach jest pozbycie się nadmiaru tłuszczu z organizmu. Mięsień trójgłowy zlokalizowany z tyłu ramienia odpowiada za większość cellulitu na ramionach. Ćwiczenia ujędrniające ścięgna podkolanowe sprawią, że skóra ramienia będzie gładsza i mniej zauważalna. Im więcej ćwiczysz, tym więcej cellulitu zniknie na twoich ramionach.

Dieta bogata w rafinowane węglowodany i dodane cukry może zwiększyć Twoje szanse na rozwój cellulitu. Silny schemat ćwiczeń jest również skutecznym środkiem zapobiegającym cellulitowi wraz z wiekiem. Oprócz utraty dodatkowej wagi ćwiczenia mogą również pomóc w pozbyciu się cellulitu. Ćwiczenia nie zlikwidują cellulitu, ale ujędrnią ramiona, zmniejszą ryzyko jego powstawania. Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym, czy doświadczonym sportowcem, istnieje wiele ćwiczeń, które możesz wykonać, aby poprawić swoje wyniki i zredukować cellulit na ramionach.

Dobrym olejkiem eterycznym do redukcji cellulitu jest mandarynka. Jego słodki, pikantny aromat działa odprężająco i podnosząc na duchu. Olejek pomarańczowy zawiera d-limonen, przeciwutleniacz, który wspomaga krążenie krwi i poprawia trawienie. Wspomaga usuwanie toksyn z organizmu oraz działa antycellulitowo. Olejek mandarynkowy stosowany na skórę ze skłonnością do cellulitu jest szczególnie korzystny, ponieważ wzmacnia układ odpornościowy.

Jeśli chcesz nałożyć olejek mandarynkowy na ramiona, najlepiej najpierw rozcieńczyć go frakcjonowanym olejem kokosowym. Jednak może być dość podrażniający dla wrażliwej skóry, więc rozcieńczenie go frakcjonowanym olejem kokosowym może pomóc złagodzić wszelkie skutki uboczne. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, używaj tego olejku codziennie. Kiedy już przyzwyczaisz się do jego zalet, nie spowoduje to żadnych skutków ubocznych.

Innym skutecznym olejkiem eterycznym na cellulit na ramionach jest mięta pieprzowa. Ten żółty olej działa kojąco i eliminuje nadmiar płynów w tkankach. Masuj go w dotknięte obszary dwa razy dziennie przez kilka tygodni, aby zobaczyć wyniki. Dodatkowo wspomaga również produkcję kolagenu. Ten domowy środek na cellulit na ramionach można powtarzać codziennie i może być skuteczny w połączeniu ze szczotkowaniem na sucho.

Jeśli szukasz naturalnego środka na cellulit na ramionach, trawa cytrynowa jest jedną z najlepszych opcji. Olejek z trawy cytrynowej można stosować miejscowo lub wewnętrznie. Możesz również dodać czysty olejek z trawy cytrynowej do swoich ulubionych napojów lub przepisów. Zdziwisz się, jak wielką różnicę robi trawa cytrynowa na cellulit na ramionach. Te olejki eteryczne mogą pomóc w pozbyciu się cellulitu na ramionach poprzez detoksykację organizmu i promowanie rozpadu kieszeni tłuszczowych.

Wiele osób zastanawia się, czy odwodnienie powoduje cellulit na ramionach. Ale ważne jest, aby zrozumieć, że twoje ciało składa się w 60% z wody, więc odwodnienie jest częstą przyczyną cellulitu. Brak wody powoduje, że komórki przechowują toksyny, które przyczyniają się do powstania cellulitu przypominającego twaróg. Ponadto jelita twojego ciała mają małe dziury, które umożliwiają przepływ niestrawionych cząstek pokarmu do ciasnych połączeń komórek. Toksyny wiążą się ze sobą i mogą być stresujące dla twojego organizmu, więc twoje ciało spróbuje się ich pozbyć, grupując je w izolujące kieszenie komórkowe.

Jeśli masz niewielką ilość cellulitu na ramionach, możesz spróbować użyć kremu do stosowania miejscowego. Pomoże Ci to poprawić elastyczność i siłę skóry oraz zmniejszyć widoczność cellulitu. Wypróbuj Biotherm Celluli Eraser, który zawiera kofeinę i ekstrakt z koralliny, aby zminimalizować komórki tłuszczowe. Chociaż dieta może nie być jedyną przyczyną cellulitu, odgrywa ona pewną rolę. Aby zwalczyć cellulit, spróbuj ograniczyć spożycie sodu i jedz dużo błonnika, produktów pełnoziarnistych oraz świeżych owoców i warzyw.

Jeśli próbujesz pozbyć się cellulitu na ramionach, możesz ulec pokusie podjęcia drastycznych środków. Możesz kupić produkty, które twierdzą, że zmniejszają wygląd cellulitu na ramionach i zmniejszają jego wygląd, ale te metody działają tylko wtedy, gdy nie jesteś odpowiednio nawodniony. Zwykle są stratą pieniędzy, ale warto spróbować. Zdziwisz się, jak wielką różnicę może zrobić kilka tygodni.

Istnieje wiele możliwych przyczyn cellulitu związanego z wiekiem na ramionach, w tym dieta, hormony i aktywność fizyczna. Hormon estrogenowy zmniejsza krążenie w udach i powoduje, że komórki tłuszczowe zwisają i wystają przez tkankę łączną. W rezultacie pojawia się wgłębienie. Chociaż nie ma jednej przyczyny cellulitu, pewne zmiany stylu życia i diety mogą znacznie zmniejszyć prawdopodobieństwo rozwoju choroby.

Istnieje wiele sposobów na pozbycie się związanego z wiekiem cellulitu na ramionach, w tym poddanie się operacji plastycznej. Profesjonalny dermatolog może zalecić zabieg laserowy lub krem z kofeiną w celu redukcji cellulitu. Jednak te metody często przywracają cellulit. Dlatego tak ważne jest, aby przed zabiegami kosmetycznymi szukać naturalnego rozwiązania problemu cellulitu związanego z wiekiem. Jednak najlepszą opcją może być próba znalezienia lekarstwa przed zainwestowaniem dużej ilości pieniędzy w procedurę medyczną.

Jeśli chcesz tworzyć własne środki zaradcze, musisz znaleźć taki, który działa na Twój typ skóry. Jeśli od lat stosujesz kremy na cellulit, ale nie widzisz rezultatów, skonsultuj się z dermatologiem. Potrafi zasugerować profesjonalne zabiegi i zalecić skuteczny schemat. Musisz także unikać soli, która pobudza komórki tłuszczowe do pęcznienia.

Skomentuj