Dlaczego rozstępy swędzą i krwawią?

Kiedy po raz pierwszy pojawiają się rozstępy, często są bardzo brzydkie i mogą być bardzo krępujące dla kobiet. Nawet jeśli właśnie je dostałeś, prawdopodobnie chcesz wiedzieć, jak się ich pozbyć tak szybko, jak to możliwe. Jeśli nie masz ich przez długi czas, możesz być trochę rozczarowany. Ponieważ rozstępy pojawiają się zwykle, gdy skóra jest bardzo cienka, bardzo trudno jest je usunąć bez uszkodzenia skóry. W rezultacie potrzebujesz rozwiązania, które nie tylko pomoże Ci się ich pozbyć, ale sprawi, że znikną na dobre.

Rozstępy mogą pojawić się w dowolnym miejscu na ciele, ale zwykle pojawiają się tam, gdzie jest dużo skóry do stracenia. Co ważniejsze, rozstępy wskazują obszar skóry, w którym sucha i pękająca skóra nie jest wystarczająco nawilżona. Jest to szczególnie ważne, ponieważ gdy Twoje ciało było zdrowsze, Twoja skóra właściwa wyprodukowałaby wystarczającą ilość elastyny i kolagenu, a więc nie pojawiłyby się rozstępy. Ale ponieważ kiedy organizm się starzeje, przestaje wytwarzać te ważne związki, oznacza to, że wysychają i zaczynają się marszczyć.

Na szczęście można kupić krem, który pomoże leczyć skórę. W rzeczywistości istnieje specjalny rodzaj kremu zwany kremem na rozstępy. Ale ponieważ musisz użyć specjalistycznego kremu, musisz mieć pewność, że znajdziesz odpowiedni krem do swoich potrzeb.

Dlaczego krem na rozstępy swędzi? W przeszłości uważa się, że kremy zostały stworzone wyłącznie po to, aby zakryć blizny. Podczas gdy niektóre kremy z pewnością pomogły ludziom zakryć blizny, większość kremów nie była skuteczna, ponieważ zostały zaprojektowane tak, aby same działały na blizny. Tak więc dopiero niedawno ludzie zaczęli zdawać sobie sprawę, że kremy mogą rzeczywiście leczyć te rany.

Warto zauważyć, że nie wszystkie kremy na rozstępy są takie same. Rzeczywiście, niektóre są lepsze od innych. Kremy na rozstępy, które znajdują się w kategorii „placebo”, są wytwarzane ze składników, które nie tylko są nieskuteczne w leczeniu problemu, ale mogą również powodować problemy, takie jak reakcje alergiczne, wysypki i inne nieprzyjemne dolegliwości. Dlatego przed zakupem kremów zawsze należy przeprowadzić własne badania.

Istnieją dwie kategorie kremów, te, które są uważane zarówno za naturalne, jak i te, które nie są. Ważne jest, aby wybierając krem, znaleźć produkt, który zawiera zarówno naturalne, jak i sztuczne przeciwutleniacze oraz silne składniki lecznicze. Czemu? Dzieje się tak dlatego, że naturalne kremy są na ogół znacznie bardziej skuteczne w naprawie skóry niż kremy zawierające sztuczne dodatki. Powodem tego jest fakt, że organizm ma naturalną zdolność do samonaprawy. Jeśli jednak produkt zawiera składniki takie jak alkohole lub parabeny, nie osiągniesz pożądanych rezultatów.

Jak wspomniano wcześniej, głównym powodem, dla którego krem na rozstępy działa, jest naprawa skóry na poziomie komórkowym. Dlatego ważne jest, aby przed zakupem konkretnego produktu poszukać takiego, który zawiera składniki, które przenikną do skóry właściwej (warstwy wewnętrznej) skóry. Kremy na rozstępy, które tego nie spełniają, przyniosą tylko chwilową ulgę i wkrótce będziesz mieć kolejną epidemię rozstępów. Najlepiej sprawdzają się kremy, które zawierają takie składniki jak aloes, masło kakaowe, witaminę E, kolagen, elastyna i kwas hialuronowy. Te składniki mogą nie tylko przenikać przez skórę właściwą, aby naprawić uszkodzone obszary skóry, ale także aktywnie nawilżają skórę, zapobiegając tworzeniu się nowych śladów.

Więc masz to – powód, dla którego krem na rozstępy naprawdę działa. Nie chodzi tylko o nałożenie jakiegoś produktu na dotknięty obszar i nadzieję na najlepsze. Tak naprawdę chodzi o znalezienie produktu, który ma potężną kombinację składników, które rzeczywiście uzdrowią skórę i zapobiegną tworzeniu się nowych. Wszystkie duże firmy już odkryły te potężne składniki i wprowadziły je do swoich kremów na rozstępy, ale nie znajdziesz ich na liście, chyba że odwiedzisz witrynę internetową z kosmetykami.

Skomentuj