Dlaczego rozstępy swędzą?

Głównym powodem swędzenia rozstępów jest przerwanie bariery hydrolipidowej na skórze. Ta warstwa składa się z tłuszczu i oleju i pomaga zapobiegać utracie wilgoci ze skóry. Dzięki temu skóra po zagojeniu się rozstępu pozostaje sucha i swędząca. Prostym naturalnym lekarstwem na rozstępy jest nałożenie kremu lub maści bogatej w witaminę E. Zmniejsza to również ryzyko powstawania blizn i swędzenia.

Swędzenie rozstępów jest spowodowane hormonami uwalnianymi podczas ciąży. Hormony mogą powodować suchość i stan zapalny skóry. W czasie ciąży skóra pokrywająca blizny może stać się swędząca i łuszcząca się. Wysypka nazywa się PUPPP lub świądowymi grudkami pokrzywkowymi i płytkami ciążowymi i może pogorszyć stan. Kobiety z ciążami mnogimi są również bardziej narażone na rozwój PUPPP.

Niektóre naturalne środki na rozstępy mogą pomóc złagodzić swędzenie. Na przykład przyjmowanie kapsułek witaminy E może zmniejszyć swędzenie. Jednak te środki zaradcze działają po kilku tygodniach. Najlepszym sposobem na uniknięcie swędzenia rozstępów jest bycie aktywnym i zdrowym. Pijąc dużo wody i spożywając odpowiednie pokarmy, możesz ułatwić proces gojenia i zminimalizować ryzyko dalszego rozwoju rozstępów. Te domowe środki zaradcze mogą pomóc w zmniejszeniu występowania rozstępów w czasie ciąży.

Zabiegi miejscowe mogą pomóc wyleczyć skórę i złagodzić swędzenie. Masło do pocierania brzucha możesz stosować dwa razy dziennie lub olejek do pocierania brzucha trzy do czterech razy w tygodniu. Dobry krem nawilżający może pomóc Twojej skórze zachować wilgoć. Stosowanie naturalnego balsamu pomoże Twojemu ciału zachować wilgoć i zmniejszy pojawianie się nowych rozstępów. Możesz również wybrać kurację na rozstępy, która zawiera miejscową maść.

Możesz również spróbować nałożyć na skórę masło kakaowe. Jest skutecznym środkiem nawilżającym i może utrzymywać nawilżenie skóry. Jest również świetnym środkiem nawilżającym i może zapobiegać swędzeniu związanemu z rozstępami. Stosowanie kremów lub maści zawierających masło kakaowe może również zapobiec swędzeniu i uelastycznić skórę. Oprócz nakładania balsamów nawilżających, nałóż na skórę naturalne masło do ciała lub krem nawilżający.

Innym rozwiązaniem na rozstępy jest złuszczanie skóry. Możesz również użyć peelingu z cukru wymieszanego z sokiem z cytryny. Jest to bardzo skuteczne i można je powtarzać kilka razy w tygodniu. Jeśli masz łagodną wysypkę, spróbuj złuszczać skórę tak bardzo, jak to możliwe, ponieważ może to powodować podrażnienie. Możesz również nałożyć olej na dotknięty obszar. Na koniec możesz wykonać mikrodermabrazję, która pomoże ci usunąć martwy naskórek. Ta procedura zmniejszy pojawianie się rozstępów.

Oprócz nawilżenia skóry możesz również nałożyć olej kokosowy na brzuch, aby zapobiec swędzeniu. Pomoże to zapobiec wysuszeniu skóry, co jest dobrą rzeczą, ponieważ nie zaszkodzi dziecku. Jeśli nie możesz znaleźć odpowiedniego kremu nawilżającego, możesz również spróbować zastosować olejek eteryczny. Możesz położyć to na brzuchu, ale nie pocieraj całego ciała. Zamiast tego delikatnie osusz skórę i osusz ją.

Stosowanie dobrego kremu nawilżającego jest ważne dla kobiet w ciąży, które cierpią na swędzące rozstępy. Po nałożeniu kremu nawilżającego należy również nałożyć balsam nawilżający i wmasować olejek w dotknięte obszary. Ten produkt nie zawiera chemikaliów i jest hipoalergiczny. Wysokiej jakości produkt zapewni nawilżenie i odżywienie Twojej skóry. Po oczyszczeniu skóry nałóż krem nawilżający lub nawilżacz. Wysokiej jakości balsam nawilżający zapobiegnie swędzeniu rozstępów.

Pierwszym krokiem w leczeniu rozstępów jest nałożenie kremu nawilżającego. Można go nakładać na dotknięty obszar, gdy tylko się pojawią. Nawilżacz może również zapobiec jego pogorszeniu poprzez wysuszenie. Jeśli jesteś w ciąży, krem nawilżający wzbogacony gliceryną pomoże zapobiec łzawieniu skóry. Swędzące rozstępy najlepiej leczyć wcześnie, ponieważ z czasem znikną. Jeśli już je masz, przed zastosowaniem jakiegokolwiek leczenia skonsultuj się z lekarzem.

Skomentuj