10 wspaniałych podróżnych kobiet

Podróżujące kobiety nie muszą jechać same. Deb Pfeiffer i Ida Baret to kilka przykładów. Obaj zaczynali jako muzycy, zanim rozpoczęli bardziej konwencjonalne kariery w Toronto, a następnie przejęli swoją pasję do podróży w pełnym wymiarze godzin. Teraz podróżują do ponad 100 krajów i piszą książki na ten temat.

Jeanne Baret to kolejna wspaniała podróżniczka. Francuski odkrywca i botanik wyruszył w światową podróż w 1766 roku w przebraniu mężczyzny. Podróżując po Etoile towarzyszyła botanikowi Philibertowi Commersonowi i przyrodnikowi Louisowi Antoine de Bougainville. Następnie wróciła do Francji.

Urodziła się w Austrii i mieszkała z braćmi. Jej ojciec traktował ją jak jednego z chłopców. Jako młoda dziewczyna często nosiła chłopięce ubrania. Jej ojciec zachęcał ją do aktywności na świeżym powietrzu w celu budowania siły fizycznej. Chociaż dorastała w patriarchalnym środowisku, jej ojciec nie spodziewał się, że będzie spędzać czas z kanibalami lub wędrować do piramid. Cierpiała również na trudności finansowe z powodu śmierci męża.

Anna Bly była kolejną pionierską podróżniczką. O swoich podróżach pisała w swoim pamiętniku. Zanim wróciła do Stanów Zjednoczonych, odcisnęła piętno na historii. Wyszła za mąż za mężczyznę, którego poznała podczas swoich podróży. Zanim przeszła na emeryturę z dziennikarstwa, zrealizowała swoje cele i zapewniła, że nie zostanie zapomniana przez historię.

Skomentuj