Lepiej zapobiegać niż leczyć bitwę o kosmetyki za pomocą filtrów SPF

Zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć proces starzenia się skóry. Dlatego najlepszym sposobem ochrony skóry jest stosowanie kremów przeciwsłonecznych z filtrami SPF. Nakładaj krem przeciwsłoneczny przed wyjściem na zewnątrz i nałóż go ponownie po kąpieli lub osuszeniu ręcznikiem. Powinieneś wybrać produkt z SPF co najmniej 30 i unikać tych z SPF wyższym niż 15. Możesz również znaleźć filtry przeciwsłoneczne z innymi SPF, ale zdecydowanie zaleca się, aby przeczytać etykietę i znać swój SPF.

Wybierając krem Krem Intensywnie Rewitalizujący Intensive Multi-Correction Cream 50ml by Germaine de Capuccini przeciwsłoneczny, zawsze szukaj ochrony o szerokim spektrum działania. Wartość SPF kremu przeciwsłonecznego to tylko jeden czynnik w równaniu. Wartość SPF kremu z filtrem to tylko niewielka część całkowitej wartości SPF. Istnieją inne czynniki, które należy wziąć pod uwagę przed wyborem konkretnego produktu. Barwiony filtr przeciwsłoneczny nie zawsze jest tak dobry jak tradycyjny filtr przeciwsłoneczny. Najlepiej wybrać filtr przeciwsłoneczny, który zapewnia ochronę zarówno przed promieniowaniem UV, jak i światłem widzialnym.

Oprócz filtrów przeciwsłonecznych o wartościach SPF powyżej 15 trzeba przyjrzeć się składowi produktów. Niektóre z tych produktów zawierają składniki, które mogą powodować wybielanie skóry. Składniki te mogą być wchłaniane przez skórę i mogą prowadzić do rozwoju zaburzeń skórnych, takich jak trądzik. Ponadto u niektórych osób filtry przeciwsłoneczne zawierające tlenek cynku mogą powodować powstawanie zmarszczek. Dlatego wybierając produkt z wysokim SPF, będziesz chciał wybrać produkt, który ma niższą ocenę SPF.

Chociaż najważniejszym składnikiem kremu przeciwsłonecznego jest SPF, ważne jest również sprawdzenie jego składników. Zarówno dwutlenek tytanu, jak i tlenek cynku to naturalne minerały, które rozpraszają promienie UV i mogą być stosowane do ochrony skóry. Należy je rozważać łącznie, ponieważ są najlepszym sposobem ochrony przed szkodliwym działaniem słońca. Jeśli jednak chcesz mieć pewność, że Twój produkt ma wysoki SPF, musisz upewnić się, że ma SPF.

Jeśli chodzi o ochronę przeciwsłoneczną, lepiej zapobiegać uszkodzeniom niż próbować je naprawiać. Najlepszym sposobem na ochronę jest noszenie kremów przeciwsłonecznych z filtrem SPF. Niezależnie od tego, czy są w postaci płynnej, czy w sprayu, upewnij się, że produkt zawiera filtry SPF. Wybierając wodoodporny krem przeciwsłoneczny, chronisz skórę przed promieniowaniem UVB.

W niedawnym badaniu, Centers for Disease Control and Prevention przetestowało mocz 2517 Amerykanów w wieku sześciu lat i starszych. W 97,6% przypadków produkty miały SPF 100. Średnia wartość SPF wynosiła 82. Jest to niebezpieczna substancja chemiczna, której należy unikać za wszelką cenę. Zamiast tego powinieneś używać filtrów przeciwsłonecznych o szerokim spektrum ochrony.

Badania są ważne, aby znaleźć bezpieczny i skuteczny filtr przeciwsłoneczny. Oprócz upewnienia się, że wartość SPF produktu kosmetycznego wynosi co najmniej 50, należy również sprawdzić bezpieczeństwo produktu. Nie chcesz się poparzyć przez wadliwy filtr przeciwsłoneczny. Lepiej się chronić. Korzystanie z niego nie wiąże się z żadnym ryzykiem. Przed użyciem go na skórze należy skonsultować się z lekarzem.

Filtry SPF odgrywają ważną rolę w zapobieganiu nowotworom skóry. Kiedy SPF jest wysoki, zwiększa ryzyko oparzeń słonecznych. Co więcej, wyższe wartości SPF mogą skłaniać konsumentów do przekonania, że są chronieni przed większym promieniowaniem ultrafioletowym niż w rzeczywistości. Może to zachęcić ludzi do wystawiania się na słońce przez dłuższy czas. Pomimo ich zalet, nie należy polegać wyłącznie na filtrach przeciwsłonecznych SPF w celu ochrony skóry.

Skomentuj