Skuteczność kosmetyków naturalnych

Co byłoby lepsze? Naturalne lub syntetyczne, to pytanie, nad którym zastanawia się wiele kobiet i mężczyzn, ponieważ obie opcje mają swoich fanów i krytyków. Od dawna wiadomo, że produkty syntetyczne wysuszają skórę, podobnie jak inne sztuczne produkty, i udowodniono, że spowalniają proces starzenia się dzięki zawartym w nich naturalnym elementom nawilżającym. Produkty naturalne zawierają również więcej środków nawilżających niż produkty syntetyczne i często mogą działać jako naturalne lekarstwo na suchą skórę i starzenie się.

Jakie są przykłady syntetycznych rozcieńczalników? Jest ich wiele, z których wiele mogłeś nałożyć na skórę nawet o tym nie wiedząc. Przykłady obejmują wazelinę, ciekłą parafinę, olej mineralny i etanoloaminę. Syntetyczne zagęszczacze można również znaleźć w zwykłych nawilżaczach, a nawet dezodorantach w kremie.

 

Dlaczego naturalne składniki są lepsze dla Twojej skóry? Ponieważ naturalne składniki mają dłuższy okres przydatności do spożycia niż składniki syntetyczne, więc na dłuższą metę są dla Ciebie znacznie lepsze. Ponadto naturalne składniki są łatwiej przyswajalne przez organizm, co oznacza, że działają szybciej. Jednak nie wszystkie naturalne składniki są bezpieczne lub skuteczne, a czasami te produkty mogą powodować reakcje, a nawet uszkadzać skórę, jeśli jesteś wrażliwa na składniki syntetyczne. Oto kilka przykładów bardziej powszechnych naturalnych składników, a także zalety i wady każdego z nich, propolis.

 

Naturalne konserwanty to coś, co znajdziesz w niemal każdym naturalnym kremie na rynku. Te konserwanty mają takie same zalety jak konserwanty syntetyczne, w tym zapobiegają rozwojowi bakterii na produkcie, ale nie powodują żadnych zmian w produktach. Jedną z największych zalet naturalnych konserwantów jest to, że nie mają one żadnych skutków ubocznych, które mogą powodować sztuczne konserwanty. Jednak wiele syntetycznych składników może powodować reakcje alergiczne. Są też konserwanty stosowane w bardzo tanich kremach do pielęgnacji skóry, które mogą być nawet bardziej szkodliwe niż konserwanty stosowane w droższych produktach.

 

Naturalne pigmenty pochodzą z roślin i są tworzone w taki sposób, aby w naturalny sposób zmieniały kolor. Większość naturalnych pigmentów zawiera kolor FD&C. Na rynku są jednak pewne pigmenty, które nazywane są „całkowicie naturalnymi”, ale zawierają petrochemikalia, które nie są dla Ciebie dobre w dużych ilościach. Niektóre ekstrakty roślinne, w tym olejek z drzewa herbacianego i olejek lawendowy, pomagają odmłodzić skórę, podczas gdy inne zapobiegają pojawianiu się plam starczych. Podczas gdy większość ludzi używa organicznych kremów do skóry, które zawierają organiczne pigmenty, inni wybierają syntetyczne pigmenty, które są wytwarzane w laboratorium. Organiczne kremy Alkemie GLOW UP! – 2 w 1 peeling-maska z superowocami 60ml do skóry wykonane z organicznych pigmentów mogą kosztować więcej, ale są znacznie bezpieczniejsze dla Twojej skóry.

 

Syntetyczne chemikalia są powszechnie stosowane jako konserwanty w wielu produktach do pielęgnacji skóry. Ogólnie uważa się, że są mniej szkodliwe niż naturalne konserwanty, takie jak te znajdujące się w produktach ekologicznych. Istnieją jednak dowody sugerujące, że syntetyczne chemikalia mogą powodować raka, zwłaszcza gdy są stosowane przez długi czas. Należy jednak przeczytać etykiety na każdym produkcie kosmetycznym, aby określić, czy zawiera on sztuczne konserwanty, ponieważ stwierdzono, że wiele sztucznych konserwantów jest obecnych w niektórych naturalnie sformułowanych produktach do pielęgnacji skóry.

 

Naturalne parabeny wykorzystywane są jako składnik kilku rodzajów kosmetyków. Parabeny są stosowane jako konserwant, ponieważ są ekonomiczną alternatywą dla laurylosiarczanu sodu (SLS), który często jest stosowany w domowych kosmetykach. SLS jest często stosowany w domowych produktach kosmetycznych, ponieważ jest tańszy niż kupowanie butelkowanych kosmetyków mineralnych i trwa dłużej.

 

Masło shea i olej z awokado to dwa najskuteczniejsze naturalne środki nawilżające. Są bardzo skutecznymi środkami nawilżającymi, ze względu na ich zdolność do głębokiego nawilżenia skóry. Oprócz właściwości nawilżających są doskonałe dla skóry suchej, ponieważ oba są bardzo skuteczne w penetracji skóry, aby ją nawilżyć. Olejek z awokado ma również działanie przeciwstarzeniowe, ponieważ podczas stosowania tworzy na skórze warstwę ochronną, podobną do ochrony, jaką tworzy sebum. To tylko dwa z najskuteczniejszych naturalnych składników, których możesz użyć w swoich domowych formułach do pielęgnacji skóry, jeśli chcesz skorzystać ze wszystkich korzyści, jakie zapewniają te składniki.

Skomentuj