Top Składniki Aktywne w Kosmetykach w 2019 roku

Wraz ze starzeniem się społeczeństwa rośnie zapotrzebowanie na składniki aktywne w kosmetykach. Coraz bardziej popularna jest również wśród mężczyzn, którzy mają większą świadomość problemów związanych z pielęgnacją skóry. Kilku głównych graczy już wprowadza na rynek nowe produkty. Przykładem takiego składnika, który nawilża wrażliwą skórę, jest algaenia. Expanscience Laboratories również wprowadziło Algaenia w kwietniu 2019 r. Jest to składnik aktywny inspirowany biologią.

Rosnąca świadomość zagrożeń związanych ze szkodliwymi chemikaliami napędza rynek naturalnych i organicznych składników produktów do pielęgnacji ciała. Wiele krajów zakazuje szkodliwych chemikaliów, takich jak butyloparaben i formaldehyd, w celu ochrony zdrowia ludzkiego. Oprócz tych ograniczeń popyt konsumentów przesuwa się również w kierunku produktów roślinnych, organicznych i wielofunkcyjnych. To idealny czas dla innowacyjnych firm na tworzenie nowych produktów, takich jak te, które zawierają naturalne i organiczne składniki.

W kosmetykach coraz większe znaczenie mają składniki naturalne galvanic spa, ponieważ coraz więcej konsumentów obawia się o bezpieczeństwo składników. Coraz większe zainteresowanie produktami naturalnymi i ekologicznymi zachęca również więcej producentów do opracowywania nowych kosmetyków naturalnych. Bakuchiol, roślinna alternatywa dla retinolu, to składnik pochodzenia roślinnego, który jest coraz bardziej popularny wśród konsumentów zainteresowanych naturalną i organiczną pielęgnacją skóry. Jego niskie działanie drażniące sprawia, że jest popularną alternatywą dla retinolu.

Chociaż kiedyś był dostępny tylko na receptę lekarską, retinol jest teraz dostępny w tańszych produktach dostępnych bez recepty. Niektóre marki stosują również w swoich produktach niskodawkową wersję retinolu, np. ZO Skin Health i Juice Beauty. W przeciwieństwie do tych pierwszych, marki skupiają się teraz na wprowadzaniu naukowo przebadanych składników i wykorzystaniu rzeczywistych wyników pacjentów. To topowe składniki aktywne w kosmetykach w 2019 roku!

Popyt na składniki aktywne w kosmetykach rośnie na całym świecie, napędzany rosnącą świadomością higieny osobistej. W Ameryce Północnej popyt na luksusowe kosmetyki rośnie i rozprzestrzenia się na region Azji i Pacyfiku. Sprzedaż internetowa rośnie, zwłaszcza w Ameryce Północnej i regionie Azji i Pacyfiku. Innym trendem jest pojawianie się kosmetyków neutralnych pod względem płci, które cieszą się szerokim zainteresowaniem zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Popularność tych produktów rośnie wraz z liczbą millenialsów, którzy porzucają alejki drogeryjne i zwracają się ku masowo produkowanym markom.

Oprócz retinolu, inne najlepsze składniki aktywne w produktach do pielęgnacji skóry w 2019 roku obejmowały BHA, AHA, kwas salicylowy i niacynamid. To jednak nie jedyne trendy w pielęgnacji skóry. Inne kluczowe składniki, które mają pozostać popularne, to retinol, kwas hialuronowy i niacynamid, które są znane z poprawy tekstury skóry.

Skwalan to wysoce wszechstronna cząsteczka tłuszczowa. Jest naturalnie obecny w skórze i jest powszechnie stosowany jako emolient w pielęgnacji skóry. Skwalan nie utlenia się pod wpływem powietrza i jest odporny na działanie promieni UV, dzięki czemu jest bardziej stabilny. Może chronić skórę przed wolnymi rodnikami. Poza tym ochroni skórę przed agresorami środowiskowymi.

Niektóre z wiodących marek do pielęgnacji ciała w USA zostały skrytykowane za stosowanie potencjalnie szkodliwych składników. Są też pod ostrzałem „greenwashingu” – próby marki, aby ich produkty wyglądały na bardziej ekologiczne. Tymczasem FDA niewiele robi, aby monitorować składniki używane w kosmetykach. W rezultacie FDA nie jest w stanie regulować składu produktów kosmetycznych. Ma jednak ograniczony zakres w produkcji kosmetyków.

Wzrosło również zastosowanie w kosmetykach składników modyfikowanych genetycznie. Wprowadzenie technologii CRISPR już przyspieszyło rozwój różnych produktów. Jego zalety w branży higieny osobistej są przedstawione poniżej. Na rynku kosmetyków jest też duża konkurencja. Światowy przemysł kosmetyczny jest rynkiem globalnym i rozwija się w szybkim tempie. W Europie najlepsze składniki aktywne w sektorze higieny osobistej są naturalne, botaniczne i syntetyczne.

Skomentuj