Wskazówki dotyczące pielęgnacji po leczeniu blizn potrądzikowych

Celem pielęgnacji pozabiegowej jest utrzymanie rany i wspomaganie jej gojenia. Pomiędzy zabiegami leczenie rany zwykle odbywa się w domu. Może to być tak proste, jak nałożenie lodu lub zimnego kompresu na twarz, usunięcie martwej lub wysuszonej skóry, nawilżenie lub nałożenie maski raz dziennie lub na noc i nie zażywanie dodatkowego doustnego antybiotyku przez dzień lub dwa. Podczas mycia twarzy może być również wymagana specjalna ochrona oczu. Leczenie ran najlepiej wykonywać osoba zaznajomiona z historią choroby pacjenta i mająca doświadczenie w opiece nad pacjentami z oparzeniami.

Opieka pozabiegowa nad oparzeniami polega na utrzymywaniu rany oparzeniowej w czystości i suchości. Mycie mydłem i wodą na koniec dnia niekoniecznie jest najlepszym sposobem na utrzymanie odpowiedniego nawilżenia skóry. Najlepiej używać specjalnych złuszczających środków myjących i nawilżających, aby delikatnie oczyścić twarz z nadmiaru skóry. Dobry krem NuSkin LumiSpa Głowicac Silikonowa Delikatna nawilżający zawierający przeciwutleniacze przywróci część uszkodzonej skóry. Aby chronić tę samą skórę przed dalszymi uszkodzeniami, należy użyć dodatkowego kremu nawilżającego.

Maska na twarz nie powinna być używana zbyt często; jednak zaleca się stosowanie jednego wieczoru po pierwszym zabiegu. Maska powinna zawierać składniki, które mają pomóc w naprawie skóry. Kremy nawilżające należy nakładać na całą twarz, zwłaszcza na obszary, w których doszło do dużych uszkodzeń, takie jak policzki, oczy i nos. Dostępne są specjalne kremy pod oczy, które można stosować przed nałożeniem maski na twarz, aby uszczelnić wilgoć.

Płyn z filtrem przeciwsłonecznym jest również częścią opieki pozabiegowej, zwłaszcza jeśli skóra wokół oczu została poparzona słońcem. Skóra po opalaniu ma tendencję do łuszczenia się i wiotczenia, a także ciemnienia. Skórę poparzoną słońcem należy chronić, a można to zrobić za pomocą roztworu z filtrem przeciwsłonecznym, który został specjalnie zaprojektowany dla wrażliwego obszaru wokół oczu. Jeśli na twarzy są jakieś blizny, do ich leczenia i leczenia można zastosować maskę głęboko oczyszczającą.

Krem nawilżający należy stosować codziennie, najlepiej na noc, kiedy skóra jest najbardziej sucha. Ważne jest, aby wybrać produkt, który jest stworzony specjalnie dla obszaru, który został wyleczony. Większość balsamów i kremów nadaje się do skóry po stanach zapalnych. Istnieją jednak produkty, które są specjalnie opracowane do stosowania po operacji lub trądziku, ze względu na szczególne problemy, które mogą tam wystąpić. Na przykład częstym problemem jest sucha skóra.

Podczas pozabiegowej pielęgnacji skóry suchej ważne jest, aby obszar dotknięty chorobą był jak najbardziej nawilżony. Należy unikać produktów o wysokiej zawartości alkoholu, ponieważ tylko pogorszy to suchą skórę. Istnieje wiele naturalnych produktów, które są korzystne w leczeniu suchej skóry. Wiele osób woli używać kombinacji naturalnych środków nawilżających i filtrów przeciwsłonecznych, aby zachować korzyści płynące z tego ostatniego podczas leczenia blizn.

Blizny to nie jedyna korzyść, jaką uzyskuje się z leczenia blizn potrądzikowych. Blizny potrądzikowe również mają tendencję do zanikania znacznie szybciej przy regularnym stosowaniu tej metody leczenia. Co więcej, blizny leczone laserami są prawie niezauważalne przez większość ludzi.

Metody pielęgnacji skóry po leczeniu są najbardziej przydatne dla osób, które mają czerwone blizny po leczeniu trądziku. Dla tych, którzy mają blizny po pryszczach, jest to jeszcze ważniejsze. W celu usunięcia zaczerwienienia na dotknięty obszar należy nałożyć lekki krem lub serum. Skóra musi być możliwie sucha przez kilka godzin po zabiegu. Po kilku dniach można użyć lasera do wyleczenia blizn.

Skomentuj