Ile rozstępów jest normalnych podczas ciąży?

Chociaż liczba rozstępów, których doświadczasz w czasie ciąży, będzie zależeć od długości i częstotliwości ciąż, możesz zrobić kilka rzeczy, aby ograniczyć je do minimum. W ostatnim etapie ciąży możesz nie być w stanie zobaczyć śladów, ponieważ będą one ukryte pod guzem. Możesz również użyć Bio-Oil, aby pomóc swojej skórze wytrzymać stres związany z ciążą, utrzymując ją elastyczną i nawilżoną.

Należy pamiętać, że nałożenie kremu lub balsamu na rozstępy podczas ciąży może mieć krótkotrwały efekt, dlatego należy nakładać go tylko na dotknięte obszary. Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie całkowicie naturalnego Kojącego Balsamu Nawilżającego na brzuch, pośladki, uda i biodra. Pomaga to zachować elastyczność skóry, która jest niezbędna w czasie ciąży.

Chociaż liczba rozstępów, które pojawią się w czasie ciąży, będzie się różnić w zależności od kobiety, powinieneś wiedzieć, że niektóre kobiety mogą dostać więcej niż inne. Dzieje się tak, ponieważ niektóre kobiety szybko przybierają na wadze w określonym okresie ciąży. Inne kobiety odczują niewiele lub wcale rozstępów, podczas gdy inne będą miały ich bardzo dużo. Chociaż niektóre rozstępy są naturalnym skutkiem ciąży, niektóre mogą pojawić się dopiero po urodzeniu dziecka.

Chociaż najlepiej jest stopniowo zwiększać wagę w czasie ciąży, należy pamiętać, że zbyt duża waga prowadzi do nadmiernych rozciągnięć skóry. Dodanie kilku kilogramów na raz to bezpieczny, naturalny sposób na zwiększenie elastyczności skóry. Dodając kilka kilogramów tygodniowo w czasie ciąży, będziesz mieć znacznie mniejsze ryzyko wystąpienia rozstępów. Najlepszą obroną przed rozstępami podczas ciąży jest utrzymanie prawidłowej wagi. Zbilansowana dieta, dużo odpoczynku i regularne ćwiczenia sprawią, że Twoje ciało będzie jędrne i nawodnione.

Jeśli masz rodzinną historię rozstępów, powinieneś unikać ich jak najwięcej. Powinieneś również zadbać o odpoczynek i zażywać suplementy witaminy C. Poza tym bio-olej to doskonały krem do nakładania na skórę. Jeśli podczas ciąży pojawią się rozstępy, przed wyborem produktu skonsultuj się z lekarzem. Możesz również rozważyć przyjmowanie prenatalnej witaminy, aby im zapobiec.

Oprócz witaminy A możesz również stosować inne witaminy i minerały, które pomogą Twojej skórze się goić. Kilka badań wykazało, że te witaminy i minerały mogą pomóc Twojej skórze zachować wilgoć. Jeśli jednak stosujesz wysokiej jakości krem, powinieneś unikać stosowania witamin A i E. Składniki te mogą prowadzić do powstawania rozstępów i powodować wady wrodzone. Zalecana ilość to od jednego do dwóch gramów dziennie.

Jeśli martwisz się o stan swojej skóry, zastanów się nad swoim typem skóry przed wyborem kremu na rozstępy. Będziesz chciał unikać produktów zawierających sztuczne składniki lub substancje zapachowe. Jeśli Twoja skóra jest wrażliwa, trzymaj się produktów bezzapachowych i hipoalergicznych. Jeśli Twoja skóra jest sucha, wybierz balsam. Jeśli nie masz skłonności do alergii, możesz użyć kremu zawierającego witaminę A.

Jeśli planujesz karmić piersią, spróbuj znaleźć krem, który będzie odpowiedni dla Twojego typu skóry. Jeśli twoje ciało nie wchłania tłuszczu, trudno będzie stworzyć formułę na bazie mleka. Na szczęście istnieje wiele skutecznych kremów, które nadają się do stosowania w czasie ciąży. Poza tym karmienie dziecka piersią jest bezpieczne. Jeśli karmisz piersią, powinnaś również użyć kremu z kwasem hialuronowym.

Powinieneś także rozważyć swoją dietę. Twoja dieta ciążowa jest bardzo ważna, ponieważ ma kluczowe znaczenie dla rozwoju Twojego dziecka. Najlepszym sposobem na zachowanie zdrowia i zmniejszenie ryzyka wystąpienia rozstępów jest spożywanie dużej ilości owoców i warzyw. Powinieneś także starać się o dużo witaminy D i cynku, ponieważ pomagają zapobiegać rozstępom i zachować zdrową skórę. Oprócz zdrowej diety, zdrowy styl życia pomoże zminimalizować szanse na urodzenie zdrowego dziecka.

Skomentuj