Jak dbać o skórę twarzy w XXI wieku

Czy jesteś zapaloną użytkowniczką makijażu, czy kimś, kto używa go bardzo mało, możesz zastanawiać się, jak dbać o skórę twarzy w XXI wieku. Istnieje wiele sposobów, aby upewnić się, że robisz dla swojej skóry to, co najlepsze. Należą do nich unikanie stosowania zbyt wielu produktów, ochrona przed środowiskiem i utrzymywanie skóry w stanie nawilżenia.

Ochrona przed zanieczyszczeniami

Zanieczyszczenie powietrza stało się powszechnym problemem w XXI wieku. Powoduje ono uszkodzenia skóry, starzenie się i odwodnienie. Jeśli chcesz ich uniknąć, możesz stosować produkty anti-pollution. Są one przeznaczone do ochrony skóry przed środowiskowymi zanieczyszczeniami powietrza.

Zanieczyszczenie powietrza jest spowodowane spalaniem paliw kopalnych, emisją spalin samochodowych i procesami przemysłowymi. Podczas tego procesu do atmosfery uwalniane są takie gazy jak dwutlenek węgla. Przyczyniają się one do wzrostu temperatury na Ziemi. Wzrost ten znany jest jako globalne ocieplenie. Kiedy to następuje, zmienia się naturalne środowisko Ziemi. Ponadto zwiększa się stężenie szkodliwych promieni ultrafioletowych. W rezultacie warstwa ozonowa zostaje zniszczona, narażając ludzi i dzikie zwierzęta na działanie tych niebezpiecznych promieni.

Wpływ zanieczyszczeń powietrza na skórę jest przede wszystkim taki sam jak wpływ promieni UV. Wolne rodniki z powietrza oddziałują na skórę i powodują ciemne plamy, zmarszczki i drobne linie. Jednak sposób, w jaki te zanieczyszczenia wnikają w skórę jest inny, w zależności od charakteru zanieczyszczeń.

Kilka najczęstszych rodzajów zanieczyszczeń, które wpływają na twarz to chemikalia, wolne rodniki i zanieczyszczenia przemysłowe. Wszystkie te zanieczyszczenia są małymi cząsteczkami, które są uwalniane do atmosfery, i mogą podróżować przez powietrze do Twojej skóry. Ponieważ są one łatwo uwalniane w środowisku, mogą powodować poważne uszkodzenia skóry.

Wiele z tych chemikaliów, zwłaszcza WWA, może powodować zaczerwienienie, zapalenie i rozpad czerwonych krwinek. Wykazano, że długotrwała ekspozycja tych chemikaliów na organizm człowieka powoduje raka u zwierząt laboratoryjnych. Ponadto, stała ekspozycja skóry na te zanieczyszczenia może powodować uszkodzenia DNA.

Z tego powodu ważne jest, aby podjąć kroki w celu ochrony stratosferycznej warstwy ozonowej. Jeśli podejmiemy te działania, będziemy w stanie zapobiec dziesiątkom milionów Amerykanów przed rozwojem raka skóry. Również ochrona warstwy ozonowej pozwoli nam uniknąć rozwoju zaćmy oczu.

Na rynku jest dziś wiele produktów anti-pollution. W rzeczywistości jeden na trzy produkty kosmetyczne wprowadzone na rynek w 2015 roku zawierał twierdzenie o ochronie skóry przed zanieczyszczeniami.

Unikanie zbyt wielu produktów do skóry

Jeśli chodzi o pielęgnację skóry, może być trudno wiedzieć, które produkty są warte twojego czasu, a które są warte pieniędzy. Odpowiednia kombinacja składników może zapewnić rozświetloną cerę i trwałe nawilżenie. Jednak niewłaściwe połączenie może prowadzić do przesuszenia i wrażliwości skóry. Ponadto niektóre produkty zawierają składniki, które są zbyt kwaśne lub zbyt zasadowe dla Twojego typu skóry. Jeśli szukasz nowego sposobu pielęgnacji skóry, przed dokonaniem zakupu koniecznie skonsultuj się z dermatologiem. Jest to szczególnie ważne dla osób ze skłonnością do wyprysków i grzybic. Ponadto, jeśli chodzi o znalezienie najlepszych produktów do pielęgnacji skóry, warto przeprowadzić małe badania. Po tym wszystkim, skóra jest delikatnym organem i ostatnią rzeczą, którą chcesz, to skończyć wyglądając jak klaun. Na szczęście istnieje wiele dostępnych rozwiązań. Dzięki odpowiedniej wiedzy oraz kilku próbom i błędom, Ty również możesz cieszyć się jedwabistą, elastyczną i nawilżoną skórą.

Objawy uszkodzonej przez słońce i zanieczyszczenia skóry

Jeśli przez dłuższy czas byłaś wystawiona na działanie promieni słonecznych, istnieje zwiększone ryzyko powstania uszkodzeń skóry. Jest to tak zwane fotouszkodzenie i polega na uszkodzeniu głębszych warstw skóry. Możesz doświadczyć zaczerwienienia, szorstkości i uczucia ściągnięcia. Uszkodzenia te mogą również powodować powstawanie wyprysków. Istnieją pewne wskazówki, których możesz użyć, aby przeciwdziałać tym uszkodzeniom, takie jak noszenie chusty i stosowanie dobrej jakości filtrów przeciwsłonecznych.

Narażenie na słońce może również prowadzić do zmarszczek, plam słonecznych i zmian pigmentowych. Zmiany te występują w najgłębszych warstwach skóry, i może trwać lata do powierzchni. Aby zapobiec tym efektom, SINY Dermatology zaleca noszenie chusty i stosowanie dobrej jakości filtrów przeciwsłonecznych.

Faktory środowiskowe mogą również wpływać na skórę, takie jak zanieczyszczenie powietrza. Długotrwała ekspozycja na te zanieczyszczenia może również prowadzić do stanów zapalnych skóry i raka skóry. Możesz jednak zapobiec tym objawom, stosując dobrej jakości filtr przeciwsłoneczny i utrzymując się dobrze nawodnionym.

Jeśli jesteś w grupie wysokiego ryzyka rozwoju uszkodzonej skóry, istnieją pewne leki, które możesz stosować, aby uczynić ją mniej podatną na światło słoneczne. Niektóre z tych leków obejmują antybiotyki trójcykliczne, kortykosteroidy i leki biologiczne. Możesz skonsultować się z lekarzem na temat tych leków, a także innych opcji leczenia. Podczas leczenia skóry, pamiętaj o stosowaniu dobrej jakości kremu z filtrem przeciwsłonecznym o SPF co najmniej 15 dla długotrwałej ochrony.

.