Jak pozbyć się cellulitu na nogach – zacznij dobrze wyglądać i czuć się świetnie

Jeśli pytasz, co to jest cellulit i jak wpływa na Ciebie, to nie jesteś sam. Niestety wiele kobiet cierpi na tę dolegliwość. cellulit to po prostu tłuszcz nagromadzony na tkance łącznej pod powierzchnią skóry. Często jest to spowodowane zmianami hormonalnymi w czasie ciąży lub szybką utratą wagi. To nagromadzenie jest spowodowane rozpadem tkanki łącznej i powoduje wyboisty, wgłębiony i grudkowaty wygląd, który nazywamy cellulitem.

cellulit to nic innego jak tkanka łączna między komórkami skóry, która jest przyciągana do siebie. Dodatkowo, musisz również pamiętać, że cellulit to w rzeczywistości tylko twoja tkanka łączna, która jest dociskana do leżącej pod nią skóry. Ponadto musisz również pamiętać, że nie ma absolutnie żadnej korelacji między cellulitem a twoją wagą. Rzeczywiście, kobiece ciało jest znacznie lepszym miejscem przechowywania tłuszczu, szczególnie po okresie dojrzewania. Jedyną korelacją jest to, że im mniej masz masy mięśniowej, tym większe masz szanse na cellulit. Tak więc, jeśli chcesz, aby krem na cellulit zredukował wygląd cellulitu, musisz celować w te obszary, w których gromadzi się nadmiar tłuszczu.

Odpowiedź na to pytanie brzmi: cellulit, a to, co on robi z tobą, leży w trzech głównych składnikach choroby: genetyce, diecie i ćwiczeniach. Zasadniczo genetyka to usposobienie twojej skóry i komórek tłuszczowych. Jeśli masz rodziców lub dziadków, którzy mieli cellulit, są szanse, że ty też. Jednak tylko dlatego, że twoi rodzice nie mieli cellulitu, nie oznacza to, że ty nie, więc musisz również wziąć pod uwagę czynniki związane ze stylem życia antycellulitowego.

Jednym z najważniejszych czynników decydujących o wyglądzie cellulitu jest Twój skład genetyczny. W rzeczywistości jest to bardziej problem systemowy niż lokalny. Może być dziedziczona od jednego lub obojga rodziców i dotyczy zarówno mężczyzn, jak i kobiet w każdym wieku. Warto zauważyć, że chociaż jest kontrolowany przez genetykę, nie oznacza to, że nie możesz nic z tym zrobić. Możesz zmniejszyć nadmiar tłuszczu na ciele, a nawet zwiększyć masę mięśniową w niektórych obszarach.

Jednym z największych czynników przyczyniających się do pojawienia się cellulitu są w rzeczywistości same komórki tłuszczowe. Jeśli masz nadmiar skóry w postaci efektu twarogu, to masz cellulit. Są to tak zwane tłuszcze podskórne, które występują we wszystkich częściach ciała. Najczęściej pojawiają się na udach, biodrach, pośladkach, brzuchu i pośladkach; ale można je również znaleźć na twarzy, szyi i klatce piersiowej.

Jeśli chodzi o dietę i ćwiczenia, najlepszym sposobem na kontrolowanie cellulitu jest przyjęcie rozsądnego planu żywieniowego, który obejmuje zbilansowaną kombinację białek, węglowodanów i zdrowych tłuszczów. Utrzymując odpowiednie nawodnienie organizmu, wypijając co najmniej 8 pełnych szklanek wody każdego dnia, oraz wprowadzając do diety dużą ilość błonnika, pomożesz w utrzymaniu prawidłowego krążenia. Prawidłowe krążenie pomaga w odprowadzaniu toksyn, które gromadzą się w tkankach organizmu. Toksyny powodują wgłębienia i efekt twarogu, a słabe krążenie jest główną przyczyną cellulitu.

Jednym ze sposobów na zmniejszenie cellulitu na nogach jest stosowanie body wrapów. Body wrapping jest bardzo skuteczny w utracie tłuszczu, ponieważ sam wrap rzeźbi mięśnie pod powierzchnią skóry. cellulit można znacznie zredukować, stosując regularnie okłady na ciało. Inną metodą na pozbycie się cellulitu na nogach jest wykonywanie ćwiczeń nóg, które skupiają się na udach, pośladkach i brzuchu. Ćwiczenia, które celują tylko w określony obszar, będą miały duży wpływ na wygląd skóry. Ćwiczenia ukierunkowane na uda, pośladki i brzuch mogą wydawać się nieco trudniejsze, ale jeśli zostaną wykonane prawidłowo, wysiłek będzie tego wart.

Najlepszą strategią jest przyjęcie zdrowego stylu życia. Zdrowy styl życia niekoniecznie oznacza, że musisz dużo schudnąć, oznacza to jednak, że musisz przyjąć bardziej rozsądny plan żywieniowy i upewnić się, że otrzymujesz odpowiednią ilość ćwiczeń. Nadmiar tłuszczu ma tendencję do gromadzenia się w tkankach pod skórą, co powoduje powstawanie dołków, które czasami są widoczne na nogach. Nadmierna waga powoduje zaburzenia równowagi hormonalnej, a to prowadzi do wszelkiego rodzaju schorzeń, w tym cellulitu. Jedynym sposobem na pozbycie się cellulitu jest rozsądna dieta i tryb życia, który ograniczy jego wygląd.

Skomentuj