Jak rozstępy mogą być czerwone?

Jeśli próbowałeś znaleźć kremy, które zmniejszą widoczność czerwonych i brązowych rozstępów, prawdopodobnie natknąłeś się na sprzeczne porady. Skąd wiesz, które z nich działają? Które faktycznie sprawią, że odejdą?

Białe i czerwone rozstępy to właściwie dwie strony tej samej monety. Oba są spowodowane dokładnie tym samym, co dzieje się w twoim ciele. Częstą przyczyną jest stopniowa utrata naturalnej elastyczności, która zdarza się każdemu wraz z wiekiem. To wtedy ludzkie ciało traci swoją elastyczność do tego stopnia, że nie ma już tego samego kształtu. To powoduje powstawanie rozstępów.

Być może zauważyłeś, że na rynku jest teraz o wiele więcej kremów, które obiecują pomóc Twojej skórze „wyleczyć się z uszkodzeń” z wiekiem. Chociaż niektóre z nich z pewnością mogą pomóc, większość z nich ma na celu tymczasowe rozwiązanie problemu, który od dawna można naprawić. W większości zabiegi kolagenowe po prostu nie działają.

Przyjrzyjmy się, jak działa kolagen. Kolagen to pierwiastek, który tworzy naszą tkankę łączną i znajduje się we wszystkim, od włosów, przez paznokcie, po skórę. Wraz z wiekiem kolagen w skórze zaczyna się rozkładać. Produkt, który wybierzesz, jest tutaj bardzo ważny, ponieważ jeśli wybierzesz krem kolagenowy, który faktycznie zawiera kolagen, będziesz marnował swoje pieniądze.

Ten rodzaj kremu jest nie tylko nieskuteczny, ale może być również potencjalnie niebezpieczny dla Ciebie. Należy zauważyć, że kolagen jest białkiem i składa się z wielu małych cząsteczek. Te małe cząsteczki są bardzo podatne na pękanie, co może prowadzić do przedwczesnego rozpadu kremu. Może to nie tylko prowadzić do niepożądanych skutków ubocznych, ale może również działać przeciwko celowi odwrócenia skutków starzenia.

Czy rozstępy mogą być czerwone? Odpowiedź brzmi: nie, nie mogą. Chociaż na rynku dostępne są kremy, które twierdzą, że pomagają nieco je zniwelować, mogą niewiele zdziałać, jeśli używają kolagenu jako środka miejscowego. Podczas gdy twoje ciało wytwarza kolagen w miarę starzenia się, jest on bardzo słaby i nieskuteczny, gdy jest stosowany miejscowo.

Czy rozstępy mogą być czerwone? Odpowiedź brzmi tak. Możesz faktycznie użyć witaminy E bezpośrednio na dotkniętym obszarze, aby przyspieszyć czas gojenia. Witamina E jest przeciwutleniaczem i chociaż może nie być najpopularniejszym wyborem dla osób poszukujących szybkich rezultatów, jest zdecydowanie najlepszą opcją.

Dlaczego dzięki witaminie E rozstępy zanikają tak dramatycznie? Wynika to z faktu, że skóra jest teraz znacznie napięta, a naczynia włosowate znacznie mniej nieszczelne. Kiedy tak się dzieje, organizm nie może już wchłonąć tyle tłuszczu z twojego ciała. Nadmiar jest następnie uwalniany przez skórę, aż do zakończenia przybierania na wadze. Dlatego jeśli chcesz poprawić koloryt skóry i zmniejszyć rozstępy, poszukaj produktów zawierających witaminę E.

Jak pozbyć się rozstępów, które już istnieją? Jeśli chcesz się ich całkowicie pozbyć, musisz rozpocząć program odchudzania. Wymaga to nie tylko zmiany diety, ale także dodania dodatkowych ćwiczeń do codziennych zajęć. Kiedy zmieniasz swoje nawyki żywieniowe, możesz uzupełnić swoją dietę również o witaminę A lub witaminę C, aby Twoja skóra wyglądała jak najlepiej.

Jak długo po zabiegu moje rozstępy znikną? Rozstępy są notorycznie długotrwałe. Jednak ponieważ faktycznie poprawiłeś wygląd swojej skóry, prawdopodobnie z czasem staną się one mniej widoczne. Stanie się tak nawet w przypadku drugiej operacji. Poprawa jest zwykle trwała, chyba że później usuniesz je za pomocą chirurgii laserowej.

Jak długo będę musiał czekać, zanim zobaczę wyniki? Zależy to od dokładnego koloru Twojej skóry i indywidualnego przypadku. Na przykład, jeśli masz jasną skórę, powinno minąć tylko kilka miesięcy, aby zacząć widzieć poprawę. Jeśli jednak masz ciemną skórę, może to potrwać dłużej. Zwykle jest to około sześciu miesięcy.

Jak w pierwszej kolejności mogę zapobiec ich występowaniu? Jeśli masz jakieś stare blizny, mogą być zbyt głębokie i zagrzebane pod powierzchnią skóry. To sprawia, że są znacznie trudniejsze do zauważenia. Dlatego nie chcesz ich dotykać, używać do spania starych ubrań (bo mogą się o nie ocierać), używać wszelkiego rodzaju kosmetyków i używać kremów do skóry, aby nawilżyć ciało.

Skomentuj