Jak zanikać rozstępy

Kiedy rozstępy stają się czerwone, wyglądają jak szkarłatne pryszcze. Z biegiem czasu ich wygląd zmienia się na mniej zauważalny, białawy odcień. Wynika to z zanikania czerwonego pigmentu. W tym artykule znajdziesz wskazówki, jak je usunąć, gdy staną się mniej widoczne. Opowiem też, jak dobry krem może sprawić, że znikną na dobre.

Czerwone rozstępy są zwykle łatwiejsze do usunięcia niż inne kolory. Czerwonawy odcień oznacza, że pod powierzchnią skóry znajdują się zdrowe naczynia krwionośne. Te naczynia krwionośne mogą bardzo dobrze reagować na leczenie miejscowe. Jednak gdy czerwone rozstępy stają się białe, oznacza to, że naczynia krwionośne nie zwężają się tak bardzo. W rezultacie leczenie miejscowe nie będzie dobrze działać w celu ich usunięcia.

Jednym z najlepszych domowych sposobów na usuwanie rozstępów jest mikrodermabrazja. Mikrodermabrazja wykorzystuje ultracienkie, ultramiękkie kryształy, które ocierają się o górne warstwy skóry. Są zaprojektowane tak, aby były szorstkie jak papier ścierny, ale znacznie gładsze. Mikrodermabrazja może przynieść doskonałe rezultaty, gdy jest stosowana do złuszczania, a nawet wypalania blizn.

Innym domowym lekarstwem na białe rozstępy jest masło kakaowe. Nie potrzebujesz go dużo, zaledwie kilka kropli może zrobić dużą różnicę. Co wieczór przed snem nakładaj masło kakaowe na obszar z czerwonymi rozstępami. Następnego dnia przykryj kremem nawilżającym zawierającym masło kakaowe. Wykazano, że masło kakaowe poprawia jakość, elastyczność i gładkość skóry.

Możesz również zniwelować czerwone smugi i ślady specjalnymi kremami. Retin-A to niedrogi krem na receptę, którego możesz użyć. Prawdopodobnie słyszałeś o Retin-A jako sposobie leczenia trądziku i ma kilka dobrych składników na blaknięcie rozstępów. Retin-A jest jednak substancją chemiczną, więc musisz uważać, aby ją przesadzić.

Jeśli martwisz się, że na Twojej skórze jest zbyt dużo czerwieni, terapia laserowa może być dla Ciebie opcją. Sesja laseroterapii może pozbyć się wielu objawów rozstępów, w tym czerwonych. Istnieje wiele opcji laseroterapii, więc porozmawiaj ze swoim dermatologiem, aby dowiedzieć się, co będzie dla Ciebie najlepsze. Jeśli masz blizny, lekarz może zalecić wizytę u specjalisty w zakresie laseroterapii. Przyjrzy się twojej skórze, a następnie opracuje plan leczenia.

Możesz również użyć naturalnego kremu lub balsamu na skórze po zniknięciu czerwonych i białych rozstępów. Dobry krem pobudzi produkcję kolagenu, dzięki czemu skóra zacznie się napinać i ponownie ujędrnić. Krem pomoże również zredukować blizny po rozstępach, ponieważ skóra ma więcej elastyny i kolagenu niż kiedyś.

Istnieją również zabiegi miejscowe, które można kupić. Leki miejscowe dostępne bez recepty są zwykle dość łagodne, więc nie zaszkodzą Twojej skórze. Pomagają one jednak pozbyć się rozstępów, więc powinieneś ich wypróbować tylko wtedy, gdy uważasz, że chcesz zachować białe smugi na ciele. Zabiegi miejscowe w celu usunięcia rozstępów mogą nie być tak skuteczne, jak przeprowadzanie procedury usuwania śladów ze skóry, ale nadal są bardzo dobrym rozwiązaniem, jeśli chcesz, aby Twoja skóra wyglądała młodo i świeżo.

Możesz również wypróbować domowe sposoby na rozstępy, które stają się białe. Jednym z najpopularniejszych domowych sposobów na starość skóry jest picie dużej ilości oczyszczonej wody. Pijąc dużo wody, Twoje ciało może wypłukać zanieczyszczenia i toksyny, dzięki czemu Twoja skóra pozostanie zdrowa. Zabiegi te mogą również pomóc w przypadku zaczerwienienia skóry, ponieważ mogą rozcieńczyć zaczerwienienie spowodowane blaknięciem blizn.

Możesz również kupić krem, który jest stworzony specjalnie na wypadek, gdy rozstępy stają się białe. Możesz używać tych kremów na dotkniętych obszarach skóry i nie zaszkodzą one reszcie skóry. Mogą również stanowić miłe źródło witamin i przeciwutleniaczy, które mogą pomóc w utrzymaniu ogólnego zdrowia. Zanim jednak kupisz, sprawdź, który krem jest najlepszy, gdy rozstępy stają się białe, aby nie marnować pieniędzy.

Ostatnią opcją, jeśli chcesz wiedzieć, jak zanikać rozstępy, które często zanikają, jest wypróbowanie terapii laserowej. Jest to nowy zabieg, w którym wiązki laserowe pomagają pozbyć się zmarszczek i drobnych linii. Laseroterapia ma na celu pozbycie się głębokich zmarszczek, a także ułatwienie powstawania nowych zmarszczek i blizn. Może być świetną opcją, gdy chcesz wiedzieć, jak szybko i łatwo zniwelować rozstępy.

Skomentuj