Jak zapobiegać przebarwieniom i takim dłoniom

Kilka warunków może powodować przebarwienia na skórze, w tym melasma i powierzchowne infekcje drożdżowe. Inne warunki, które mogą prowadzić do przebarwionych plam to łuszczyca i bielactwo.

Ważne jest, aby lekarz zdiagnozował stan i leczył go prawidłowo, abyś mógł zmniejszyć lub wyeliminować przebarwioną plamę. Leczenie może obejmować miejscowe kremy, leki na receptę i profesjonalne zabiegi.

Keep Your Hands Clean

Keeping your hands clean is a great way to prevent the spread of germs, which can lead to disease. Myj ręce po skorzystaniu z łazienki, kichaniu lub kaszlu, przed jedzeniem i zawsze, gdy zauważysz, że są brudne.

Zgodnie z danymi Centers for Disease Control (CDC), mycie rąk wodą z mydłem jest najlepszym sposobem na utrzymanie rąk wolnych od zarazków. Jeśli mydło i woda nie są dostępne, można użyć środka do dezynfekcji rąk, który zawiera co najmniej 60
lkoholu, aby zmniejszyć liczbę zarazków na rękach.

Jednakże środek odkażający do rąk może być wysuszający, więc należy zastosować krem lub maść do rąk natychmiast po jego użyciu. To pomoże zapobiec wysuszeniu i przebarwieniom na dłoniach.

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania podczas mycia rąk jest upewnienie się, że spłukujesz grzbiety dłoni, palce i pod paznokciami. Ważne jest również, aby dokładnie osuszyć ręce po umyciu, niezależnie od tego, czy używasz ręcznika papierowego, czy suszarki z gorącym powietrzem.

Ponadto, należy również pamiętać o zakręceniu kranu, gdy skończysz i nie dotykać żadnych powierzchni, które są jeszcze mokre. Zapobiegnie to rozprzestrzenianiu się zarazków na rękach i na innych powierzchniach.

Poświęcenie czasu na czyszczenie rąk może sprawić, że poczujesz się pewniej i bardziej komfortowo. Będziesz czuć się mniej samoświadomy o dzielenie się swoimi zarazkami z innymi, a będziesz w stanie obsługiwać zadania, które są podane lepiej, too.

Gdy jesteś na zewnątrz i o, to jest dobry pomysł, aby zawsze mieć jakiś rodzaj mydła lub płyn do dezynfekcji rąk na ciebie przez cały czas, tak, że można łatwo umyć ręce. Należy zawsze uważać, aby nie dotykać oczu, nosa lub ust podczas mycia rąk, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się zarazków.

Należy również zawsze nosić rękawiczki podczas obchodzenia się z żywnością lub pracy z chemikaliami, aby nie narażać rąk na szkodliwe zarazki. To samo dotyczy sytuacji, gdy jesteś ogrodnikiem lub wykonujesz prace domowe, które wymagają obsługi toksycznych materiałów.

Jeśli znajdziesz, że twoje ręce są zawsze uczucie podrażnienia i swędzenia, to mogą one cierpieć na stan znany jako egzema. Jeśli masz egzemę, powinieneś porozmawiać z dermatologiem na temat kremu do rąk lub maści na receptę, które mogą pomóc ukoić skórę i złagodzić objawy.

Używaj nawilżającego kremu do rąk

Suche ręce to jeden z najczęstszych problemów skórnych. Ale są również jednym z najłatwiejszych do leczenia – tak długo, jak długo utrzymujesz je w stanie nawilżenia.

Nawilżający krem do rąk jest niezbędny, aby Twoje dłonie były gładkie i elastyczne. Dobry krem nawilżający będzie lekki i bezzapachowy, a jednocześnie będzie zawierał wszystkie składniki odżywcze, których potrzebujesz.

“Dłonie są najważniejszym obszarem skóry na ciele, o który należy dbać”, mówi dr Geeta Yadav, certyfikowany dermatolog w Nowym Jorku. Dzieje się tak dlatego, że Twoje dłonie są narażone na wiele czynników drażniących środowisko, takich jak ostre chemikalia do czyszczenia i ostre promienie UV ze słońca.

Zaleca, abyś stosowała krem do rąk co najmniej dwa razy dziennie. Nałóż go zaraz po zakończeniu mycia rąk – pomoże to zablokować wilgoć. A wieczorem, przed pójściem spać, należy ponownie nałożyć go na skórę, aby mógł się wchłonąć przez noc.

Innym kluczowym składnikiem, którego należy szukać w kremie do rąk, jest gliceryna, która pomaga przywrócić barierę ochronną skóry i zapobiec dalszemu wysuszeniu. Jest to szczególnie ważne dla pacjentów z egzemą lub innymi ciężkimi przypadkami suchej skóry, mówi.

Powinnaś również wybrać krem do rąk, który zawiera kwas hialuronowy i inne składniki wiążące wilgoć, takie jak skwalen, oleje owocowe i lipidy. Pomogą one kremowi do rąk wniknąć głęboko w Twoje dłonie i utrzymać je odżywione przez cały dzień, dodaje.

Dobry krem do rąk powinien być również wolny od perfum, parabenów i syntetycznych substancji zapachowych. Te składniki mogą powodować podrażnienia i sprawiać, że Twoje dłonie są tłuste, dlatego warto wybrać opcję bezzapachową, która pozostawi je jedwabiście miękkie.

Jeśli Twoje dłonie są szczególnie suche, powinnaś również zdecydować się na krem do rąk o dużej mocy. Są one grubsze i wykonane tak, aby wnikać głębiej w skórę, więc mogą być skuteczne w zapobieganiu dalszej suchości i swędzeniu.

Jeśli szukasz dobrego kremu do rąk, na rynku jest wiele opcji. Niektóre z nich są nawet antybakteryjne, co może być prawdziwym bonusem dla osób o wrażliwej skórze.

Noś rękawiczki podczas zimnej pogody

Oprócz zapobiegania przebarwieniom, rękawiczki pomagają również utrzymać temperaturę dłoni. Jest to ważne, ponieważ kiedy pracujesz na zewnątrz, twoje ręce tracą ciepło szybciej niż reszta ciała.

To może prowadzić do hipotermii, która jest niebezpieczna i może spowodować poważne obrażenia. Noszenie izolowanych rękawic zimowych pomaga utrzymać ciepłe dłonie.

Zimna pogoda powoduje, że naczynia krwionośne w dłoniach zwężają się, co spowalnia przepływ ciepłej krwi do palców i stóp. To może sprawić, że Twoje ręce będą zimne i zdrętwiałe, zwłaszcza gdy trzymasz w nich gorący napój lub inny przedmiot.

Jeśli pracujesz na zewnątrz w zimie, ważne jest, abyś miał parę rękawic zimowych pod ręką. Rękawice, które wybierzesz, muszą być w stanie chronić twoje ręce, a jednocześnie być wygodne i łatwe w manewrowaniu.

Chociaż nie ma jednego rozmiaru dla wszystkich, jeśli chodzi o rękawice zimowe, rodzaj rękawic, których potrzebujesz, zależy od tego, gdzie mieszkasz i czego wymaga twoja praca. Na przykład, możesz potrzebować ciężkiej rękawicy, jeśli pracujesz w przemyśle budowlanym lub rybołówstwie.

Dobra rękawica zimowa będzie wodoodporna i oddychająca. Powinien być również trwały i wytrzymać ścieranie.

W dodatku powinien być wygodny w dopasowaniu. Rękawica powinna mieć przytulne dopasowanie do końcówek palców, nie powodując dużego pęcherzyka powietrza do tworzenia się w materiale.

Powinnaś również przymierzyć rękawicę przed zakupem, aby upewnić się, że jest dobrze dopasowana. Jeśli rękawica nie pasuje wygodnie, należy rozważyć inną markę.

Mając silną barierę skórną jest również ważne dla ochrony rąk przed zimnem. Bariera ta składa się z mieszaniny białek, lipidów i olejów, które utrzymują skórę w stanie nawilżenia. Jeśli Twoja skóra jest podatna na podrażnienia lub suchość, powinnaś poszukać leczenia, aby poprawić jej wytrzymałość i zapobiec sytuacji, w której Twoje dłonie będą bardzo spierzchnięte lub popękane w zimie.

Utrzymywanie rąk w czystości i regularne nawilżanie ich może również pomóc w zmniejszeniu suchości. Dodatkowo, uruchomienie nawilżacza w domu może pomóc zapobiec zbytniemu wysuszeniu rąk w zimie.

Run a Humidifier

Running a humidifier can help prevent discoloration and dry hands by providing essential moisture to the skin. Pomoże to Twojej skórze poczuć się miękko i gładko, i utrzyma ją nawilżoną na dłużej.

Nawilżacze mają również wiele korzyści dla Twojego zdrowia i dobrego samopoczucia, od łagodzenia suchego nosa do zapobiegania rozprzestrzenianiu się wirusów przeziębienia i grypy. Ponadto mogą poprawić twoje nawyki związane ze snem, zmniejszając potrzebę stosowania leków w nocy.

Wzmocnij wilgotność w pomieszczeniach: Ponieważ spędzamy więcej czasu wewnątrz podczas zimy, powietrze w naszych domach może stać się bardziej suche. Jest to problem, ponieważ bardziej suche powietrze może sprawić, że będziemy bardziej podatni na zachorowanie.

Sucha atmosfera może również utrudnić Twoim rzęsistkom odfiltrowanie bakterii, zarazków i cząsteczek kurzu. Dlatego ważne jest, aby utrzymać powietrze w domu na poziomie wilgotności 40-60 procent.

Używanie nawilżacza może również pomóc Ci lepiej spać, zwłaszcza w zimie. Wyższy poziom wilgotności pomaga zmniejszyć TEWL, czyli przeznaskórkową utratę wody, która może być czynnikiem przyczyniającym się do suchości skóry.

Według Amerykańskiej Akademii Dermatologii (AAD), nawilżacz może utrzymać skórę w zdrowiu przez cały rok, zwłaszcza w zimnych miesiącach, kiedy skóra potrzebuje dodatkowej wilgoci.

Uruchamiaj nawilżacz w ciągu dnia i w nocy, aby zapewnić, że skóra jest nawilżona. Pomoże to również zmniejszyć występowanie suchej, popękanej skóry.

Noś rękawiczki, jeśli musisz obsługiwać wodę lub chemikalia przez długi czas. Gumowe rękawice dają ręce warstwę ochrony, która będzie utrzymywać skórę przed wysychaniem, co może prowadzić do swędzenia lub zaczerwienienia rąk.

Unikaj mydeł i detergentów, kiedy to możliwe. Mydła mogą wysuszyć skórę i mogą powodować pęknięcia, jeśli używasz ich często.

Mycie rąk ciepłą wodą i mydłem tylko w razie potrzeby pomaga utrzymać miękką skórę. Jeśli musisz używać mydła, upewnij się, że nie zawiera ono składników odwadniających, takich jak alkohol lub ostre siarczany.

Nawilżacz może być również pomocny w łagodzeniu objawów przeziębienia i grypy poprzez nawilżanie nosa, gardła, skóry i ust. Dodana wilgoć pomaga złagodzić przekrwienie nosa, kaszel i swędzenie gardła, które mogą przyczynić się do wolniejszego powrotu do zdrowia.

.