Jakie pokarmy powodują cellulit i jak go zredukować?

Wiele osób pyta, jakie pokarmy powodują cellulit. Chcą wiedzieć, co powoduje pojawienie się tych złogów tłuszczu pod skórą, co sprawia, że wyglądają, jakby miały pod nią twarożek lub inny rodzaj grudkowatej substancji. Istnieje wiele różnych teorii na ten temat. Niektórzy uważają, że ma to coś wspólnego z genetyką i reakcją organizmu na określone hormony. Inni uważają, że zła dieta i siedzący tryb życia odgrywają dużą rolę w powstawaniu tych brzydkich guzów.

Dobrą wiadomością dla ciebie jest to, że nie musi tak być. Jeśli chcesz wiedzieć, jakie potrawy i napoje sprawiają, że Twoja skóra wygląda jak twarożek, czytaj dalej. Pierwszym krokiem do pozbycia się cellulitu jest schudnięcie. Wiele kobiet jest tym bardzo zaniepokojonych, ponieważ czują, że są za duże lub zbyt grube, aby próbować uzyskać kształt i że tylko osoby otyłe mają cellulit. Prawda jest taka, że możesz mieć cellulit niezależnie od swojej wagi.

W rzeczywistości można znaleźć jedne z najskuteczniejszych składników, które mogą zmniejszyć cellulit na udach, pośladkach i brzuchu. Jedną z najlepszych rzeczy, które możesz jeść, aby zmniejszyć cellulit, jest olej kokosowy. Olej kokosowy ma wiele zdrowych korzyści, z których możesz skorzystać, jeśli chcesz zredukować tkankę tłuszczową. Oto kilka przykładów:

Zredukuj cellulit: Wiele kobiet, które cierpią z powodu tego problemu kosmetycznego, często ukrywa swój problem pod ciężkimi ubraniami. Niestety noszenie na co dzień ciężkiej sukienki czy rajstop nie pozwoli pozbyć się cellulitu. Jednak noszenie szortów i cienkiej koszuli z głębokim dekoltem zmniejszy widoczność problemu. Umożliwi Ci to udział w większej liczbie czynności, które są korzystne zarówno dla Twojego zdrowia, jak i wyglądu.

Pozbądź się wyglądu twarogu: Wiele kobiet próbuje ukryć cellulit, nosząc stare, workowate ubrania, które ukrywają wszystkie objawy. Niestety, te rzeczy w ogóle ci nie pomogą. Raczej pogorszą problem. Jeśli próbujesz ukryć wygląd cellulitu za pomocą ciężkiego ubrania, zmniejszysz dopływ tlenu, który jest potrzebny do zmniejszenia wyglądu. Zamiast tego o wiele lepiej byłoby założyć luźniejsze ubranie i zastosować środki miejscowe, które pobudzą produkcję kolagenu i elastyny, co poprawi wygląd skóry.

Pozbądź się wyglądu twarogu: Wiele kobiet próbuje ukryć cellulit, nosząc stare, workowate ubrania, które ukrywają wszystkie objawy. Niestety noszenie cieńszych ubrań, które nie są elastyczne, również nie pomoże. Prawda jest taka, że cellulit jest spowodowany złogami tłuszczu, które są przechowywane głęboko pod powierzchnią skóry. Kiedy te złogi tłuszczu stają się zbyt duże, mogą naciskać na tkankę łączną, która znajduje się tuż pod powierzchnią skóry. Spowoduje to pojawienie się wgłębień, a nawet skórki przypominającej twarożek. Jeśli chcesz pozbyć się cellulitu na pośladkach, najlepiej schudnąć.

Ogranicz rafinowane węglowodany: Udowodniono, że rafinowane węglowodany, takie jak biały chleb, biały ryż i makaron, zwiększają produkcję insuliny, która jest główną przyczyną cellulitu. Dlatego też, jeśli chcesz zredukować cellulit na pośladkach, najlepiej jest przejść na ścisłą dietę, która nie zawiera żadnej przetworzonej żywności. Zamiast tego jedz dużo świeżych owoców i warzyw, które powinny zawierać dużą ilość węglowodanów złożonych.

Zwiększ swój trening siłowy: przeprowadzono wiele badań dotyczących związku między cellulitem a treningiem siłowym. Oznacza to, że w twoim najlepszym interesie byłoby zwiększenie siły poprzez trening oporowy. Dzięki regularnym treningom będziesz w stanie ujędrnić mięśnie i poprawić ich napięcie. To z kolei poprawiłoby również wygląd Twojej skóry. Utrzymując dobre zdrowie układu krążenia, będziesz w stanie zmniejszyć poziom tłuszczu i zmniejszyć wygląd cellulitu.

Skomentuj