Kiedy pojawiają się rozstępy

Stan skóry, w którym pojawiają się rozstępy, jest wstydliwy dla każdego, kto je ma. Niektórzy ludzie po prostu śmieją się na myśl, że mogą mieć te zmarszczki na skórze, a niektórzy starają się unikać sytuacji tak bardzo, jak to możliwe. Jednak może to być bardzo trudne, ponieważ oprócz powodowanego przez nie fizycznego bólu powoduje również stres emocjonalny u ludzi. Jeśli jesteś jedną z tych osób, które doświadczają tego stanu, możesz zajrzeć do kremu na rozstępy Rilastil.

Kiedy pojawiają się rozstępy, skóra ulega zmianom, w tym złuszczaniu się starej warstwy naskórka. Podczas gdy zastępują go nowe komórki naskórka, zwiększa się również powierzchnia, co może skutkować zaczerwienieniem i obrzękiem. Na tym etapie bardzo pomocne jest stosowanie kremu na rozstępy Rilastil. Stosuj regularnie, aż krem złagodzi widoczność zmarszczek i zapobiegnie powstawaniu nowych.

Retinoidy: Niektóre produkty wykorzystują pochodną witaminy A zwaną retinoidami, aby zmniejszyć widoczność linii i zmarszczek na skórze. Istnieje wiele rodzajów retinoidów, a jednym z najpopularniejszych jest witamina A. Jednym z głównych powodów powstawania rozstępów jest to, że ich organizm nie może wytwarzać wystarczającej ilości witaminy A. Może to być spowodowane niedoborem genetycznym lub ekspozycją na toksyczny związek zwany fenytoina, która jest obecna w tabletkach antykoncepcyjnych. Przeciwutleniacze, takie jak ekstrakt z pestek winogron i witamina C, mogą również pomóc w zmniejszeniu rozstępów.

Elastyna: innym składnikiem powszechnie występującym w kremach do stosowania miejscowego jest kolagen, który jest białkiem znajdującym się w tkance łącznej. Kiedy elastyczność spada, kolagen ulega degradacji i powstają zmarszczki, linie i inne nierówności skóry. Jednym z najlepszych naturalnych składników w walce z rozstępami jest kolagen. Niektóre skuteczne naturalne składniki to Cynergy TK i Phytessence Wakame. Oba są naturalnymi pochodnymi kolagenu, które pomagają w stymulacji produkcji kolagenu i elastyny. Wraz ze wzrostem elastyczności tkanki łącznej zmarszczki i linie zaczynają znikać i nabierają bardziej wyrównanego i pięknego wyglądu.

Gdy pojawiają się rozstępy, ważne jest, aby pacjent utrzymywał odpowiedni poziom nawilżenia skóry. Odbywa się to zwykle za pomocą produktów zawierających alfa-hydroksykwasy (AHA). Należy jednak przy tym wiedzieć, kiedy wykonać peeling chemiczny i co zrobić po zabiegu. Poniżej znajduje się kilka przydatnych wskazówek, jak radzić sobie z tymi kłopotliwymi i nieestetycznymi schorzeniami skóry.

Kiedy zabiegi laserowe są stosowane w leczeniu białych rozstępów, należy zachować ostrożność i skonsultować się z dermatologiem lub estetykiem. Stosowanie zabiegów laserowych może być bardzo skuteczne, szczególnie dla osób o jaśniejszych kolorach skóry. Laser jest w stanie zniszczyć wierzchnie warstwy skóry właściwej, co skutkuje złuszczeniem wierzchnich warstw skóry zawierających kolagen. Problem ze stosowaniem tych zabiegów często wynika z ich możliwości tworzenia zaczerwienień i podrażnień wokół leczonego obszaru, co może pogorszyć stan.

Inną metodą leczenia rozstępów, gdy się pojawiają, jest zastosowanie kwasu glikolowego i witaminy C. Kwas glikolowy działa poprzez niszczenie wierzchniej warstwy skóry zawierającej kolagen. Powoduje to radykalne zmniejszenie produkcji kolagenu, co ostatecznie prowadzi do powstania drobnych linii i zmarszczek. Podobnie, nałożenie witaminy C na dotknięte obszary i wmasowanie jej w skórę pomaga w stopniowej stymulacji produkcji kolagenu. Jednak, gdy odbywa się to w połączeniu z kremami i balsamami do stosowania miejscowego, które zawierają alfa-hydroksykwasy, wyniki mogą być znacznie bardziej dramatyczne.

Te dwa zabiegi stosowane w połączeniu ze sobą mogą radykalnie poprawić wygląd dotkniętych obszarów. Jednak aby były skuteczne, muszą być połączone z regularnymi ćwiczeniami i odpowiednią dietą. Stwierdzono, że kiedy kobiety w ciąży zbytnio przybierają na wadze, często doświadczają tego samego problemu z rozstępami, co wszyscy inni. Kobiety w ciąży, które przybierają na wadze, zwykle mają mniejszą gęstość komórek tłuszczowych i kolagenu w skórze, co oznacza, że ich skóra staje się mniej elastyczna. Kiedy podnoszą swoją wagę, nadmiar komórek tłuszczowych przesuwa się na skórę właściwą, powodując pojawienie się linii i zmarszczek. Dlatego ważne jest, aby utrzymać ciało w dobrej kondycji podczas ciąży, aby uzyskać wszystkie korzyści płynące z wysokiej gęstości elastyny i kolagenu, które pomogą zachować elastyczność i brak linii i zmarszczek.

Skomentuj