Który hormon powoduje cellulit?

Pytanie "który hormon powoduje cellulit?" ma wiele odpowiedzi. Hormon prolaktyna zmniejsza produkcję kolagenu, wypychając z organizmu hormony spalające tłuszcz. Wysoki poziom prolaktyny może prowadzić do bardziej widocznego cellulitu. Kobiety z nadwagą mogą również rozwinąć cellulit ze względu na ich zmniejszoną zdolność do zrzucania kilogramów i zachowania mięśni. Oprócz powodowania wgłębień, wysoki poziom prolaktyny wiąże się z niepłodnością, chorobami związanymi z ciążą i innymi problemami zdrowotnymi.

Test szczypania jest pozytywny tylko dla mężczyzn z niedoborem androgenów, ale nadal stanowi dobrą wskazówkę, który hormon powoduje cellulit. Jednak u kobiet z dominacją estrogenów może nie wystarczyć do odwrócenia cellulitu. Zamiast tego kobiety z tą nierównowagą hormonalną powinny rozważyć zastosowanie kremu miejscowego zawierającego progesteron. Należy jednak zaznaczyć, że progesteron nie jest lekarstwem na cellulit.

Niektórzy badacze uważają, że estrogen jest częściowo odpowiedzialny za pojawienie się cellulitu. Nie jest to jednak rozstrzygające. Badania pokazują, że progesteron może pomóc kobietom przezwyciężyć objawy dominacji estrogenów. Ale progesteron nie jest lekarstwem na cellulit. Istnieje kilka innych czynników, które mogą prowadzić do rozwoju cellulitu, takich jak dieta, ćwiczenia i genetyka. Chociaż może to nie być jedyna przyczyna, jest to obiecujący krok.

Chociaż nie ma ostatecznego sposobu na określenie, który hormon powoduje cellulit, jest to świetny pierwszy krok w leczeniu tego schorzenia. Najlepiej skonsultować się z lekarzem, jeśli masz objawy cellulitu. Mimo braku dowodów pomocna może okazać się terapia hormonalna. Może nie leczy cellulitu, ale znacznie zmniejszy pojawianie się tego kosmetycznego problemu. Możesz wziąć pigułkę lub krem zawierający progesteron, aby zwalczyć stan.

Oprócz progesteronu estrogen jest kolejnym hormonem, który może powodować cellulit. Hormon ten ma negatywny wpływ na tkankę łączną pod skórą. Zmniejsza krążenie, a tym samym przepływ krwi do obszaru. Ważne jest, aby kobiety otrzymywały odpowiednią ilość estrogenu w celu leczenia cellulitu. Aby zachować młodzieńczy wygląd, ważne jest również utrzymanie zdrowego poziomu hormonów.

Istnieje kilka czynników, które mogą prowadzić do pojawienia się cellulitu. Podczas gdy estrogen jest najbardziej oczywistym winowajcą, inne hormony mogą również przyczyniać się do powstawania cellulitu. U kobiet estrogen jest dominującym hormonem i powoduje gromadzenie się komórek tłuszczowych w skórze. Jeśli jesteś kobietą, której poziom hormonów jest zbyt wysoki, spróbuj użyć kremu do stosowania miejscowego zawierającego progesteron, aby leczyć problem. Niestety progesteron nie działa w leczeniu choroby i może powodować uwalnianie większej ilości tłuszczu przez organizm.

Brak równowagi hormonalnej, który powoduje cellulit, może również przyczynić się do pojawienia się grudek i wgłębień. U kobiet estrogen wpływa na okolice ud i bioder, a progesteron na tarczycę. Możliwe, że oba te hormony mogą przyczynić się do rozwoju cellulitu. Ale najlepszym rozwiązaniem na cellulit jest zrównoważenie poziomu hormonów w organizmie. Celem jest redukcja estrogenu w organizmie, ale nie zawsze jest to możliwe.

Trudno jest ustalić, który hormon powoduje cellulit bez diagnozy, ale testy mające na celu ustalenie, który hormon ma niedobór w tym obszarze, mogą pomóc w ustaleniu przyczyny problemu. Ten efekt wgłębienia jest spowodowany rozpadem głębszej skóry właściwej, która jest częścią kobiecego ciała. To wgłębienie jest wynikiem braku elastyczności skóry.

Jeśli dana osoba cierpi na cellulit, to hormony odgrywają kluczową rolę w jego rozwoju. Hormony kobiece to estrogen i progesteron, które oddziałują odpowiednio na uda i biodra. Męski hormon tarczycy nie jest czynnikiem rozwoju cellulitu. Gruczoły na szyi i żołądku nie produkują wystarczającej ilości tego hormonu. Tak więc, jeśli masz nadmiar jednego hormonu, zwiększy to twoje szanse na rozwój choroby.

Chociaż hormon estrogenowy nie jest jedyną przyczyną cellulitu, to jest to główny hormon u kobiet, który wpływa na pojawienie się cellulitu. Wysoki poziom estrogenu stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenazy, która rozkłada estrogen. Niski poziom prolaktyny zwiększa widoczność cellulitu na skórze. Przyjmowanie suplementów hormonalnych, które są również uważane za najlepszą metodę leczenia cellulitu, pomoże zmniejszyć te objawy.

Skomentuj