Bezbolesne metody na nadmuchane usta

Opuchnięte usta mogą się zdarzyć, gdy naczynia krwionośne zaopatrujące usta wypełniają się krwią. Mogą również spuchnąć, jeśli masz reakcję alergiczną lub infekcję.

Opuchnięte usta mogą odejść bez leczenia w większości przypadków. Jeśli jednak wystąpią poważniejsze objawy, takie jak trudności z oddychaniem lub obfite krwawienie, natychmiast zgłoś się do lekarza.

1. Zastosuj produkt na bazie kwasu hialuronowego

Możesz zastosować produkt na bazie kwasu hialuronowego do ust, aby pomóc im wyglądać na pulchne i nawilżone. Kwas hialuronowy jest naturalnie występującą cząsteczką, która znajduje się w skórze i jest znana z przyciągania wilgoci.

Pomaga również elastyczności skóry, co zapobiega tworzeniu się zmarszczek. Może również nawilżać suchą skórę.

Jednakże, jeśli masz wrażliwą skórę, może być lepiej unikać całkowicie produktów zawierających kwas hialuronowy, ponieważ składnik ten może powodować reakcje u niektórych osób.

W dodatku zbyt duża ilość tego składnika może być wysuszająca, mówi Rebecca Benjamin, dermatolog w Nowym Jorku. Ona używa analogii, aby to wyjaśnić: Jeśli umieścisz zbyt dużo soli na gąbce, wyciągnie ona wodę z gąbki i sprawi, że będzie ona sucha. Ona zaleca stosowanie roztworu, który zawiera nie więcej niż 2 procent hialuronianu sodu, co jest najniższym stężeniem, które nie spowoduje podrażnienia.

Alternatywnie, można użyć produktów, które zawierają hydrolizowany kwas hialuronowy, który został rozbity na mniejsze kawałki, dzięki czemu może wnikać w skórę. Ten rodzaj kwasu hialuronowego jest również nawilżający, ale nie ma takich samych efektów głębokiego przenikania jak produkt zawierający hialuronian sodu.

Inną opcją jest wypróbowanie produktu, który ma kwas hialuronowy i glicerynę, która pomaga skórze zachować wilgoć. W połączeniu te składniki mogą stworzyć jeszcze bardziej nawilżający efekt, niż przy użyciu tylko jednego produktu, mówi.

Oprócz bycia świetnym środkiem nawilżającym, kwas hialuronowy ma wiele korzyści dla Twojej skóry i ust. Może on zmniejszyć wygląd drobnych linii i zmarszczek, poprawić koloryt skóry i zmiękczyć tkankę wargową.

Może również pomóc w gojeniu się ran i blizn, co może zmniejszyć ryzyko infekcji. Wreszcie, kwas hialuronowy może być stosowany w leczeniu zmian w jamie ustnej i chorób dziąseł.

Możesz również znaleźć kwas hialuronowy w kroplach do oczu, miejscowych serum, a nawet wypełniaczach do ust. Jest to również częsty składnik osobistych smarów i żeli na suchość lub ból pochwy, zwłaszcza w okresie menopauzy.

Choć kwas hialuronowy jest naturalnie obecny w Twojej skórze, może być również uzyskany z bakterii, które są uprawiane w laboratorium lub z grzebieni kogutów. To jest powód, dla którego widzisz produkty z kwasem hialuronowym na półkach w drogeriach.

2. Spróbuj maski do ust z kwasem hialuronowym

Maski do ust są świetnym sposobem, aby pomóc utrzymać usta miękkie i nawilżone bez konieczności ponownego nakładania balsamu do ust co pół godziny. Działają one również lepiej niż balsam do ust w gorącym, wilgotnym środowisku. Ponadto, wiele z nich jest wykonanych, aby trwać znacznie dłużej niż balsamy do ust, więc mogą być dobrym wyborem dla osób, które mają suche lub spierzchnięte usta.

Większość masek do ust jest przeznaczona do stosowania dwa lub trzy razy w tygodniu, w zależności od konkretnych potrzeb i ciężkości stanu warg. Niektóre są przeznaczone do noszenia na noc, więc zawsze należy sprawdzić instrukcje na produkcie, aby upewnić się, że jest on odpowiedni dla Twojego typu skóry i warunków.

Typowo, kwas hialuronowy jest głównym składnikiem tych produktów i jest doskonałym sposobem, aby dać ustom intensywny impuls nawilżający. Często kwas hialuronowy jest łączony z innymi odżywczymi składnikami, które zapewniają długotrwałe korzyści dla Twoich ust.

Jedną z najlepszych rzeczy dotyczących kwasu hialuronowego jest to, że może być wchłaniany przez skórę i jest w stanie zapewnić bardziej intensywny poziom nawilżenia niż zwykłe balsamy do ust. Działa również w celu poprawy elastyczności skóry, co może prowadzić do gładszych i bardziej młodzieńczo wyglądających ust.

Może nawet rozjaśnić ciemne usta od palenia lub ekspozycji na słońce. Są to wszystkie fantastyczne powody, aby spróbować maski do ust na bazie kwasu hialuronowego!

Możesz znaleźć maski do ust w formacie jednorazowego żelu lub pozostawić w formie kremu. Możesz nałożyć maskę w ciągu dnia lub tuż przed pójściem spać na 15 do 20 minut i pozwolić jej wsiąknąć.

Po tym czasie możesz ją zmyć, a Twoje usta pozostaną z uczuciem intensywnego nawilżenia i odmłodzenia. To może również pomóc leczyć swoje usta z łuszczenia się i cracking.

Istnieje kilka różnych rodzajów masek do ust na rynku, ale najbardziej powszechne są jednorazowe i leave-on. Jednorazowe maski są przeznaczone do wytarcia po kilku minutach, podczas gdy maski leave-on mają serum nawilżające, które pozwala im pozostać na ustach przez dłuższy czas.

3. Masuj usta

Nie ma wątpliwości, że masaż może być świetnym sposobem na relaks i zwiększenie zdrowia psychicznego, ale jest również korzystny dla całego organizmu. Zachęca do przepływu krwi, co pomaga w obiegu tlenu i składników odżywczych, a także promuje krążenie limfatyczne, które pozbywa się produktów odpadowych i toksyn.

Wspaniałym sposobem na zwiększenie ust i uczynienie ich pełniejszymi jest włączenie trochę masażu twarzy do swojej rutyny. Jest to bardzo proste ćwiczenie, które pracuje wszystkie mięśnie w twojej twarzy, pomagając je tonować i wzmacniać.

Idealnie, powinieneś wykonać tę sekwencję masażu twarzy kilka razy dziennie, ale można to zrobić, kiedy tylko masz ochotę. Powinno to zająć około pięciu minut, aby zakończyć, więc jest to dobry dodatek do swojej rutyny pielęgnacji skóry.

Kluczem jest utrzymanie lekkiego nacisku. To zapewni, że nie jesteś overdoing go i ryzyko powodując więcej szkód do delikatnej skóry na ustach.

Innym świetnym sposobem, aby pulchne usta jest przy użyciu naturalnego produktu. Istnieje wiele balsamów do ust dostępnych, które zawierają składniki takie jak wosk pszczeli, które mogą pomóc uszczelnić wilgoć i sprawić, że twoje usta będą wyglądać bardziej gładko.

Możesz również spróbować domowego środka, który obejmuje kurkumę i mleko (użyj wody, jeśli jesteś uczulony na nabiał). Wymieszaj je razem, utwórz pastę i nałóż ją na usta. Następnie odczekaj pół godziny przed zmyciem go.

To delikatnie złuszczy twoje usta, usuwając martwe komórki skóry i odsłaniając świeższą, gładszą powierzchnię warg. To bardzo łatwy i tani sposób na uzyskanie błyszczącego poutu, o którym zawsze marzyłaś, bez konieczności wydawania fortuny na kosmetyki.

Ale bądź ostrzeżona: ta sztuczka może wywołać stan zapalny w Twoich ustach i może potencjalnie zaszkodzić każdemu wypełniaczowi do ust, który masz na miejscu. Jeśli obawiasz się o skutki tego, powinnaś porozmawiać z lekarzem lub kosmetyczką przed rozpoczęciem jakichkolwiek domowych sposobów.

Dobrym pomysłem jest rozmowa z lekarzem, jeśli uważasz, że możesz rozwijać jakikolwiek rodzaj zapalenia w ustach, ponieważ może to oznaczać, że powinnaś udać się do dentysty na jakieś leczenie.

4. Przygryzaj wargę

Większość z nas przygryzła wargi w pewnym momencie naszego życia, być może podczas jedzenia lub podczas rozmowy. Inni mogą zagryzać wargi podczas snu, lub jeśli są zdenerwowani lub zestresowani.

Jeśli znajdziesz się gryząc wargi często, może to być znak problemu, który musi być skierowany. Ten typ zachowania jest powszechnie nazywany skoncentrowanym na ciele powtarzalnym zachowaniem (lub BFRB).

Według psychiatry Rebecci Berry, BFRB są wspólnymi mechanizmami radzenia sobie używanymi przez tych, którzy czują się emocjonalnie przytłoczeni i niespokojni. Zazwyczaj powstają w wyniku nudy lub bezczynności i służą jako ujście dla niepokoju.

Jednakże przewlekłe gryzienie warg może spowodować uszkodzenie warg i innych części ust. Może powodować obrzęk, surowość i owrzodzenia. To może również prowadzić do czegoś zwanego lichenifikacji, który jest, gdy skóra wokół ust staje się gruba i patchy.

Na szczęście istnieją sposoby, aby zatrzymać swoje nawyki gryzienia bez powodowania dalszych uszkodzeń warg lub wpływając na zdrowie jamy ustnej. Metody te mogą obejmować naukę zwracania uwagi na to, kiedy gryziesz i próbujesz przekierować swoją uwagę, praktykowanie ćwiczeń głębokiego oddychania lub medytacji, a także unikanie sytuacji, które mogą wyzwalać twoje nawyki gryzienia.

Dodatkowo, możesz rozwinąć technikę reakcji konkurencyjnej, która jest wtedy, gdy zastępujesz inne działanie za gryzienie warg. Na przykład, możesz zastąpić gryzienie warg gumą do żucia, zaciskaniem warg lub gwizdaniem.

Jedną z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić, aby zapobiec pogorszeniu się nawyku gryzienia warg, jest upewnienie się, że zawsze nawilżasz swoje usta. Możesz to zrobić, stosując niedrażniący balsam do ust kilka razy dziennie i przed snem.

Możesz również spróbować użyć mentolowej odżywki do ust, która pomoże powstrzymać twoje gryzące pragnienia. Możesz zastosować balsam tuż pod nosem lub w kącikach ust.

Jest kilka prostych kroków, które możesz podjąć, aby zatrzymać swój nawyk gryzienia warg, ale jeśli jest to poważny problem, szukanie profesjonalnej pomocy może być konieczne. W zależności od powagi problemu, lekarz może przepisać leki lub zalecić program terapii behawioralnej.

.