Miłość do odkrywania piękna jest jednym z ulubionych źródeł inspiracji dla wielu osób. Nie inaczej było w przypadku marki Bikor. Jej pomysłodawczynią jest Elżbieta Korbutt, która zaczerpnęła pomysł na nazwę z nazwisk jej i jej syna. W ten sposób w 1992 r powstała firma, która od samego początku swojego funkcjonowania do dnia dzisiejszego kojarzona jest przede wszystkim z wysoką jakością, widoczną we wszystkich produktach.

Bikor

Bikor to marka, która jest dostępna nie tylko w naszym kraju, ale również w wielu innych państwach. Niezmiennie kosmetyki i akcesoria do makijażu nieprzypadkowo przeznaczone są szczególnie dla najbardziej wymagających kobiet, które oczekują perfekcyjnych rezultatów i nieskazitelnego makijażu. Pomysłodawczyni i założycielka Bikor sama pasjonuje się kwestiami dotyczącymi piękna i estetyki, dlatego też wszystkie produkty w asortymencie marki są bardzo dokładnie przemyślane i dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Prawdziwym hitem, który do dzisiaj jest stosowany przez profesjonalistów, którzy zajmują się wizażem, jak i miliony kobiet w domowym zaciszu jest Ziemia Egipska. Ten kultowy bronzer o wielu dodatkowych właściwościach pomaga paniom wydobyć i podkreślić naturalne piękno oraz dodaje pewności siebie.

Efekty wynikające ze stosowania możliwe są dzięki połączeniu fachowej wiedzy, lat doświadczenia i technologii. Eksperci pozyskują składniki do kosmetyków z różnych stron świata i łączą je w niepowtarzalny sposób tak, by kosmetyki Bikor zawsze były wielofunkcyjne o przynosiły wiele korzyści kobietom, które na co dzień i od święta chcą wyglądać perfekcyjnie, a jednocześnie zmniejszać widoczność upływającego czasu. Ze względu na to, że oznaki będące rezultatem starzenia się skóry widoczne są przede wszystkim na twarzy, marka Bikor dba o to, by produkty do makijażu np. spowalniały proces namnażania się wolnych rodników i pielęgnowały cerę nawet przez wiele godzin.

Bikor Ziemia Egipska

Niedługo później, po sukcesie Ziemi Egipskiej Elżbieta Korbutt razem z córką stworzyły i przez lata udoskonalały kolorowe kosmetyki, które wyróżniały się nie tylko ze względu na niespotykane odcienie, ale również sposób ich sprzedaży – palety. Zostały one przemyślane w ten sposób, że świetnie prezentują się na scenach, wybiegach i innych miejscach, gdzie wizażu dokonują doświadczeni profesjonaliści. Oczywiście palety z cieniami marki Bikor są dostępne również dla kobiet, które każdego dnia chcą się wyróżniać perfekcyjnym makijażem i zawsze wymagają od kosmetyków zdecydowanie więcej. Kolorystyka odcieni Bikor dopasowywana jest w ten sposób, by w jednym zestawie znajdowały się odcienie tworzące razem niesamowite i przyciągające uwagę połączenia, od których trudno oderwać wzrok. Na sukces paletek z różnorodnymi kolorowymi kosmetykami w formie pudru nie trzeba było długo czekać. Przebojem podbiły one serca osób zajmujących się wizażem jak i królowały w domowych salonach.

Polska marka Bikor słynie również z wysokiej klasy akcesoriów przeznaczonych do makijażu. Wśród nich prym wiodą przede wszystkim pędzle, przeznaczone głównie do nakładania bronzera, rozświetlacza oraz wielu innych produktów. Pędzle wykonane są z naturalnego włosia, dzięki czemu zapewniają perfekcyjne rozprowadzanie kosmetyków oraz ich aplikację we właściwej ilości. Szeroka gama dostępnych akcesoriów sprawi, że dosłownie każdy znajdzie w niej coś dla siebie.

Dokonania i wkład Bikor zostały niejednokrotnie docenione nie tylko w Polsce, ale również poza jej granicami wieloma prestiżowymi nagrodami.