Czy cellulit jest normalny?

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, czy cellulit jest normalny, odpowiedź brzmi: tak. Jest to stan skóry spowodowany przez złogi tłuszczu, które napierają na sąsiednią tkankę łączną, tworząc na skórze wgłębienia i nierówności. cellulit może nawet nadać skórze teksturę skórki pomarańczowej. Łagodny cellulit pojawia się dopiero po ściśnięciu; silny cellulit pozostawia szczyty i doliny widoczne na powierzchni skóry. Osoby o jaśniejszej skórze mają zwykle gorszy cellulit niż osoby o ciemniejszej karnacji.

Należy zauważyć, że cellulit jest całkowicie normalną częścią procesu starzenia. Komórki tłuszczowe w twoim ciele nazywane są „przegrodami” i ciągną się w górę iw dół na skórze, tworząc wgłębienia. Chociaż genetyka jest czynnikiem cellulitu, wiele innych czynników przyczynia się do pojawienia się tego stanu skóry. Dieta, ćwiczenia i utrzymanie prawidłowej wagi to tylko kilka czynników, które mogą wpływać na cellulit.

Ciąża może pogorszyć wygląd cellulitu, ale nadal możesz sobie z nim poradzić po porodzie. Zdrowe odżywianie, picie dużej ilości wody i regularne ćwiczenia fizyczne pomogą Ci poradzić sobie z tym problemem. Pamiętaj jednak, aby być cierpliwym i nie chudnąć zbyt szybko, ponieważ to tylko pogorszy stan. Jeśli nadal nie masz pewności, możesz spróbować użyć nawilżających kremów i balsamów, aby poprawić wygląd swojego cellulitu.

Niektórzy eksperci zalecają zabiegi terapii światłem w celu zmniejszenia wyglądu cellulitu. TriActive łączy leczenie laserem niskiego poziomu i odsysanie. Velasmooth/Velashape łączą masaż i terapię laserową. Obie metody wymagają wielu sesji terapeutycznych i sesji podtrzymujących. Inne metody leczenia obejmują terapię falami radiowymi i falą uderzeniową. Inny zabieg znany jako Cellulaze polega na umieszczeniu włókna laserowego pod skórą w celu ukierunkowania na określony obszar cellulitu.

Badania wykazały, że ponad dziewięćdziesiąt procent kobiet rozwija cellulit. Zwykle zaczyna się pojawiać po okresie dojrzewania i pogarsza się wraz z wiekiem kobiety. Występuje częściej u kobiet niż u mężczyzn, przy czym tylko około 10 procent mężczyzn ją otrzymuje. Cellulit jest powodowany przez hormon estrogen, który wpływa na naczynia krwionośne i spowalnia krążenie. Co więcej, jest mało prawdopodobne, aby rozprzestrzeniał się przez kontakt ze skórą, co utrudnia kobietom pozbycie się cellulitu.

Przyczyn cellulitu jest wiele, ale w większości jest to stan nieszkodliwy i spowodowany nagromadzeniem tłuszczu w tkankach łącznych pod skórą. Chociaż może to być krępujące, cellulit jest częstą chorobą skóry, która dotyka 90 procent kobiet i dziesięć procent mężczyzn. Najczęstszymi obszarami dotkniętymi cellulitem są uda, pośladki i pośladki. Jeśli jest spowodowane konkretną chorobą, może nie być uleczalne. Jeśli cierpisz na cellulit, powinieneś udać się do dermatologa w celu dalszej diagnozy.

Istnieje kilka czynników genetycznych, które przyczyniają się do powstawania cellulitu, a starzenie się sprawia, że staje się on bardziej widoczny. Wiek również przyczynia się do powstawania cellulitu, ponieważ kolagen wraz z wiekiem zmniejsza się, powodując cieńszą skórę i słabszą tkankę łączną. Bez względu na wiek, prawdopodobnie rozwiniesz to w pewnym momencie swojego życia. I choć cellulit jest normalny i nieunikniony, to dla nikogo nie jest przyjemny. Kobiety z cellulitem wciąż to ukrywają. Przebierają się w kabinach łazienkowych i zabierają pościel do łazienki. Przyznają, że nie jest tak efektowny, jak to, co widzisz w komedii romantycznej, ale taka jest prawda.

Dostępne są zabiegi medyczne i chirurgiczne poprawiające wygląd cellulitu. Nie ma jednak jednego zabiegu, który działa najlepiej i nie ma obiektywnego sposobu pomiaru cellulitu. Żadnego leczenia nie można dokładnie ocenić porównując zdjęcia przed i po, a wyniki każdej procedury nie są jednolite. Ponadto żadna z metod leczenia nie jest tania, nie wiąże się z wysokim ryzykiem skutków ubocznych i nie można zagwarantować, że zadziałają. Nawet kremy do stosowania miejscowego mogą mieć szereg skutków ubocznych.

U kobiet poziom estrogenu wpływa na wygląd cellulitu. Estrogen reguluje naczynia krwionośne, a gdy są one niskie, zmniejsza się przepływ krwi do tkanek łącznych. W rezultacie następuje zmniejszony przepływ krwi i zmniejszona produkcja kolagenu w skórze. A ponieważ estrogen jest hormonem, nie jest niespodzianką, że estrogen jest główną przyczyną cellulitu. Hormony odpowiedzialne za cellulit, czy to hormonalne, czy genetyczne, są ze sobą powiązane.

Skomentuj