Czy można usunąć cellulit?

Chcesz wiedzieć, czy dany produkt może usunąć cellulit? Jeśli spędziłeś trochę czasu jako nastolatki lub dwadzieścia kilka lat, znasz wygląd skórki pomarańczowej, który zwykle pojawia się na udach, pośladkach i brzuchu. W rzeczywistości dość łatwo jest rozwinąć ten stan. Jest to spowodowane brakiem kolagenu i elastyny w tkankach skóry, co powoduje, że komórki tłuszczowe napierają na skórę, tworząc wgłębienia.

Wiele osób używa kremów i balsamów, aby zredukować cellulit, ale mogą one nie działać. Kremy mogą sprawić, że poczujesz się gładsza, ale nie mogą pozbyć się tłuszczu pod skórą. Czy krem rzeczywiście pomoże zredukować cellulit? Odpowiedź na to brzmi: nie. Chociaż niektóre firmy twierdzą, że ich produkty mogą pomóc Ci napiąć skórę, a nawet pomóc w utracie wagi, faktem jest, że kremy mogą niewiele lub nic zrobić, aby pomóc Ci wyeliminować cellulit.

Cellulit to w rzeczywistości duży procent masy naszego ciała i składa się z trzech warstw: podskórnych komórek tłuszczowych, tkanki łącznej i mięśni gładkich. Te trzy warstwy współpracują ze sobą, aby utrzymać równowagę ciała. Kiedy Twoja skóra ma nierówny wygląd, dzieje się tak, ponieważ w tych obszarach znajduje się zbyt dużo tłuszczu podskórnego. Dlatego cellulit jest tak powszechny u kobiet i może dotyczyć również mężczyzn.

Aby zrozumieć, w jaki sposób krem może pomóc Ci wyeliminować cellulit, musisz zrozumieć, co powoduje powstawanie cellulitu. Kobiety, które mają genetykę, aby wytwarzać więcej podskórnych komórek tłuszczowych niż mężczyźni, mają tendencję do cellulitu w młodszym wieku. Zasadniczo oznacza to, że mają tendencję do przechowywania tłuszczu w udach dłużej niż mężczyźni. Może to być spowodowane wieloma różnymi czynnikami, w tym hormonami, wiekiem, genetyką i niezdrowymi nawykami żywieniowymi. Gdy komórki tłuszczowe zaczną się namnażać, warstwa skóry pod spodem ulegnie uszkodzeniu, a następnie zacznie się nierówny wygląd skóry.

Mimo, że wiele kobiet szuka rozwiązania problemu cellulitu, wiele osób wciąż nie zdaje sobie sprawy, że dieta może pomóc. Główny problem wynika z faktu, że człowiek musi spożywać dużo kalorii, aby przytyć, a to przekłada się na wysoki poziom tkanki tłuszczowej. Gdy poziom tkanki tłuszczowej staje się zbyt wysoki, organizm nie jest w stanie prawidłowo przetwarzać tłuszczów potrzebnych do produkcji energii. Oznacza to, że komórki mogą utknąć w powolnym etapie metabolizmu, co spowoduje, że komórki tłuszczowe będą się namnażać w znacznie wolniejszym tempie. Pozostawiony sam sobie z czasem tłuszcz z ciała może zacząć wlewać się do ud i ostatecznie prowadzić do cellulitu.

Jak wspomniano wcześniej, genetyka odgrywa główną rolę w rozwoju cellulitu, ale są też inne rzeczy, które mogą się przyczynić. Jedną z tych rzeczy jest Twój styl życia i dieta. Jeśli nadmiernie palisz lub pijesz, może to również przyczynić się do twojego cellulitu. Chociaż genetyka ma wpływ na rozwój cellulitu, istnieją sposoby na jego zwalczanie, takie jak wykonywanie codziennych ćwiczeń i stosowanie diety bogatej w składniki odżywcze. Z czasem poprawi to wygląd ud i pozwoli pozbyć się istniejącego cellulitu.

Innym sposobem na usunięcie cellulitu z ud jest wykonywanie ćwiczeń, które napinają skórę. Najlepiej zrobić to przed rozpoczęciem diety o niskiej zawartości węglowodanów i wysokiej zawartości białka. Jeśli chcesz najszybszych wyników, powinieneś wykonywać trzydziestominutowy spacer trzy razy w tygodniu. To jeden z najłatwiejszych sposobów na redukcję cellulitu z ciała, a także jedno z najlepszych ćwiczeń, które możesz wykonać, aby poprawić wygląd swojej skóry. Regularne wykonywanie ćwiczeń daje znaczące rezultaty w zakresie redukcji tkanki tłuszczowej oraz napinania skóry, aby okolica wyglądała gładko i promiennie.

Innym świetnym sposobem na pozbycie się cellulitu są zabiegi laserowe. Istnieją dwa różne rodzaje zabiegów laserowych, którym można poddać się w celu wyeliminowania cellulitu; obejmują one terapie światłem pulsacyjnym i falą frakcyjną. W przypadku terapii falami frakcyjnymi niektóre wyniki można zobaczyć w ciągu trzech miesięcy, ale w przypadku terapii światłem pulsacyjnym można zwykle zobaczyć wyniki po sześciu miesiącach. Tego typu zabiegi polegają na wykorzystaniu prądu elektrycznego do niszczenia komórek tłuszczowych za pomocą ukierunkowanej wiązki laserowej.

Skomentuj