Czy rozstępy znikną po ciąży?

Większość ludzi chciałaby wiedzieć „jak znikną rozstępy?” Jeśli Ty lub ktoś, kogo kochasz, kiedykolwiek cierpiałeś z powodu tych brzydkich zmarszczek, wiesz, jak bardzo wpływają one na Twój wygląd i pewność siebie. Chociaż rozstępy nie są fizycznie problematyczne ani bolesne, mogą być emocjonalnie zawstydzające, szczególnie jeśli występują na obszarze ciała, który jest bardzo widoczny. rozstępy zwykle tworzą się w zewnętrznej warstwie skóry, na powierzchni skóry zwanej skórą właściwą.

Tworzą się, gdy włókna tkanki łącznej w skórze rozciągają się poza normalne granice. Zewnętrzne warstwy tej tkanki to naskórek, który zapewnia gładką, równą powierzchnię komórkom skóry. Jednak gdy włókna tej warstwy się rozciągają, często rozrywają lub rozrywają warstwę skóry, odsłaniając nagą skórę pod spodem. Znaki mają nierówny kształt, w zależności od powagi ich pierwotnego uszkodzenia. W niektórych przypadkach cienka warstwa skóry może pozostać przyczepiona do powierzchni dotkniętego obszaru, co powoduje bardziej powierzchowny wygląd, podczas gdy w innych mogą tworzyć się nowe ślady pod rozdartą warstwą skóry.

Chociaż zwykle są one spowodowane nadmiernym wysiłkiem w okresie dojrzewania i ciąży, mogą również wystąpić w okresach szybkiego wzrostu mięśni, na przykład po kulturystyce. Niektóre kobiety, ze względu na zmiany hormonalne, mogą również zauważyć wzrost pojawiania się tych śladów w okresie menopauzy. Jednak niewiele jest dowodów na to, że pojawienie się rozstępów jest bezpośrednio związane z nadwagą lub otyłością. Podczas gdy nadwaga odgrywa rolę w powstawaniu tych blizn, utrata wagi poprzez zdrowy, stopniowy proces może zmniejszyć ich wygląd do punktu, w którym mogą nie być już widoczne podczas ubrania lub makijażu.

Istnieją zasadniczo dwa rodzaje blizn skórnych, które mogą pojawić się na powierzchni skóry. Blizny zapalne (znane również jako trądzik pospolity) są zazwyczaj czerwone i wznoszą się ponad obszar aktywnej suchej skóry. W tym stanie mogą również wystąpić obrzęki, zmarszczki i zwiotczenie. To zapalenie jest często spowodowane uszkodzeniem warstwy skóry właściwej tej tkanki skórnej, na przykład w wyniku ukłucia igłą lub trądziku.

Rozwiązaniem problemu jest próba odwrócenia uszkodzenia warstwy skóry właściwej. Ogólnie zaleca się, aby osoby cierpiące na rozstępy spróbowały jednego lub więcej z poniższych zabiegów. Masuj dotknięty obszar oliwą z oliwek lub olejem kokosowym. Olej kokosowy zawiera naturalne białko kolagenowe, które pomoże przywrócić elastyczność tego obszaru. Wmasuj go w skórę dwa razy dziennie przez około 15 minut na raz.

Zaleca się również zdrową dietę. Dodanie do diety większej ilości chudego mięsa, takiego jak kurczak, indyk i ryby, pomoże zmniejszyć widoczność tych śladów. Zdrowa dieta nie tylko sprawi, że poczujesz się lepiej, ale także pomoże Twojemu organizmowi schudnąć. Kolejną ważną wskazówką jest unikanie produktów, które zostały rafinowane. Jednym z nich jest cukier rafinowany i stwierdzono, że osoby regularnie spożywające ten rodzaj cukru przybierają na wadze. Zamiast tego jedz świeże owoce i warzywa.

Warto również rozważyć zastosowanie niektórych z wielu dostępnych produktów, które pomogą Ci pozbyć się rozstępów. Jednym z popularnych produktów jest krem z olefiny bucay. Ten składnik był używany od wieków przez rdzennych mieszkańców Meksyku do usuwania nieestetycznych blizn. Liczne badania wykazały, że ten składnik jest bardzo skuteczny w odwracaniu pojawiania się rozstępów w dolnej części pleców i innych obszarach ciała. Produkty zawierające olefinę bucay pomogą Ci zredukować wygląd Twoich śladów bucay prawie do zera.

Wreszcie, będąc w ciąży, będziesz chciała bardzo uważać na jedzenie, które spożywasz. Powodem tego jest to, że płód rośnie i rozwija się w przyspieszonym tempie. Jeśli nie patrzysz na to, co jesz, możesz bardzo dobrze skończyć z ciążą, w której pojawią się rozstępy. Dlatego za każdym razem, gdy jesteś w ciąży, bardzo ważne jest, abyś zwracała szczególną uwagę na rodzaje spożywanych pokarmów.

Skomentuj