Czy szczotkowanie na sucho jest skuteczne w przypadku włosów tłustych lub normalnych?

Wiele osób jest zaniepokojonych skutecznością szczotkowania na sucho, ponieważ jest to nowość w holistycznej społeczności zajmującej się zdrowiem. Czy szczotkowanie na sucho jest w ogóle skuteczne? Szczotkowanie na sucho nie jest nową techniką poprawiania wyglądu i dotyku skóry, jednak dopiero teraz zyskuje popularność i ma szerokie zastosowanie. Faktem jest, że właściwie stosowany jest doskonałym sposobem na poprawę ogólnej rutyny pielęgnacji skóry. Czy szczotkowanie na sucho jest w ogóle skuteczne?

To prawda, że szczotkowanie na sucho może pomóc pozbyć się martwych komórek naskórka i poprawić wygląd skóry. Wysuszenie skóry pomaga poprawić krążenie, usunąć toksyny oraz pojawiać się drobne linie i zmarszczki. Szczotkowanie na sucho lub szczotkowanie ciała zasadniczo polega na przesuwaniu gładkiej szczotki po ciele okrężnymi ruchami, ze szczególnym naciskiem na określone obszary z cellulitem, pajączkami i suchą skórą, aby stymulować krążenie. Jednak nie daj się zwieść, ponieważ to też nie jest prawda.

Przeprowadzono badania kliniczne, które sugerują, że szczotkowanie na sucho skutecznie usuwa martwe komórki skóry i poprawia krążenie krwi, ale wyniki te muszą zostać powtórzone, aby były naprawdę skuteczne. Trzeba też pamiętać, że efekt tej techniki jest w większości powierzchowny i nie będzie trwał długo. Również osoby, które używają suchego szczotkowania, aby pozbyć się cellulitu, często go używają, co tylko pogarsza ich stan, ponieważ uszkadza delikatne tkanki skóry.

Aby uzyskać najlepsze rezultaty szczotkowania na sucho, musisz upewnić się, że używasz odpowiedniej suchej szczotki do swojego rodzaju skóry i przestrzegasz właściwej rutyny pielęgnacji skóry. Szczotkowanie na sucho najlepiej wykonywać za pomocą specjalnie zaprojektowanej luffy lub pędzla. Unikaj używania zwykłych szczoteczek łazienkowych, ponieważ mają one tendencję do odrywania tłustej warstwy skóry, co skutkuje gromadzeniem się większej liczby martwych komórek naskórka. Loofah jest specjalnie zaprojektowana do prawidłowego oczyszczania skóry. Jeśli nie masz luffy, spróbuj zamiast niej użyć zwykłego ręcznika z mikrofibry.

Ważne jest, aby podczas korzystania z suchej szczotkarki robić to prawidłowo i regularnie. W ten sposób możesz osiągnąć najlepsze rezultaty w krótszym czasie i mniejszym wysiłku. Szczotkowanie na sucho jest również zalecane w redukcji rozstępów, które są spowodowane szybkim przyrostem lub utratą masy ciała. Utrzymując kontrolę nad komórkami tłuszczowymi, możesz zapobiec pojawianiu się rozstępów na skórze.

Innym mitem na temat szczotkowania na sucho jest to, że powinieneś robić to samodzielnie, nigdy nie używając żadnego balsamu ani balsamu. Los Codos de Mayo, który jest również powszechnie określany jako Piel of the Sun, to świetny sposób na walkę z tym. Kiedy czeszesz włosy w nocy, zawsze powinnaś później użyć nawilżającego kremu lub balsamu. Stosowanie balsamu nawilżającego na noc pomoże Ci zapobiegać pojawianiu się zmarszczek w ciągu dnia. Pamiętaj, że wraz z wiekiem produkcja kolagenu i elastyny spowalnia, więc musisz uzupełnić te białka, aby zachować elastyczność.

Los Codos de Mayo uczy nas również, że wypicie wysokiej szklanki wody pomoże Ci osiągnąć najbardziej pożądane rezultaty. To prawda; powinieneś pić wystarczającą ilość wody, aby upewnić się, że masz wystarczające nawodnienie. Jednak ważne jest również, aby nie utopić włosów w wodzie, ponieważ może to spowodować uszkodzenie ich łusek. Jeśli nie masz czasu ani energii na wypicie ośmiu szklanek wody, to wystarczy zagotować w kociołku zupę i włożyć do niego włosy. Jeśli chcesz zrobić zupę, dodaj do niej banana, trochę soli i trochę cukru, ale pamiętaj, że zbyt dużo cukru przetłuszcza włosy.

Jak wspomniano wcześniej, codzienne robienie tego ma wiele zalet. Możesz uzyskać więcej ciała i sprężystości dzięki brazylijskiej technice suszenia, ponieważ ciepło otwiera twoje pory. Ponadto, zastosowanie tej techniki również napina i ujędrnia włosy, co sprawia, że wyglądają lśniąco i intensywnie. Chociaż większość ludzi używa tej techniki latem, aby pozbyć się wilgoci, można ją również stosować podczas zimnej pogody. Szczotkowanie na sucho jest również korzystne dla każdego, kto ma kręcone włosy, ponieważ niestrzępiące się włosy są świetne dla tych, którzy mają naturalnie kręcone włosy, a czesanie na sucho sprawia, że są miękkie i jedwabiste.

Skomentuj