Dlaczego rozstępy powstają podczas ciąży?

rozstępy (znane również jako rozstępy) to bardzo widoczne, przebarwione linie, które pojawiają się na udach, ramionach, brzuchu, pośladkach i piersiach u kobiet. Występują, gdy skóra była wielokrotnie rozciągana poza jej granice elastyczności. Powoduje to rozpad włókien kolagenowych i elastynowych w skórze. Kiedy tak się dzieje, blizna rozwija się w widoczne linie na skórze, znane jako smugi. Być może nawet zastanawiałeś się, dlaczego powstają rozstępy, więc spójrzmy na niektóre odpowiedzi.

Dlaczego powstawanie rozstępów nie jest tak ważne. Co ważne, można zastosować kilka skutecznych zabiegów na rozstępy, które mogą zapobiec pojawieniu się tych nieestetycznych zmarszczek. Na przykład możesz użyć kremu zawierającego naturalne składniki o udowodnionym działaniu redukującym powstawanie smug i sprawiającym, że Twoja skóra jest bardziej jędrna i zdrowa. Ważne jest również regularne stosowanie kremu nawilżającego, aby utrzymać nawilżenie skóry i zachować jej młodzieńczy wygląd. Powodem, dla którego ten krem działa, jest to, że zawiera pewne składniki, które pomagają przywrócić włókna kolagenu i elastyny do ich normalnej grubości.

Inną ważną odpowiedzią na pytanie, dlaczego powstają rozstępy, jest to, że są one spowodowane bliznami skórnymi, gdy skóra rozciąga się poza granice swojej elastyczności. W rzeczywistości, kiedy kobieta zachodzi w ciążę, jej ciało jest szczególnie podatne na rozstępy, ponieważ doświadcza szybszego wzrostu, nawet we własnym okresie dojrzewania. Powodem zwiększonego pojawiania się tych blizn jest to, że gdy dziecko rośnie w macicy, wielkość płodu wymaga dodatkowej przestrzeni. Oznacza to, że macica rozciąga się, czasami powodując rozdarcie skóry, co skutkuje drobnymi bliznami w okolicy miednicy kobiety.

Mikrodermabrazja i złuszczanie działają w celu zmniejszenia występowania mikrodermabrazji i rozstępów spowodowanych wzrostem oraz poprawy zdrowia tkanek wokół pochwy. Mikrodermabrazja wykorzystuje bardzo małe cząstki ścierne do usuwania górnych warstw martwych komórek naskórka. Powoduje to złuszczanie i złuszczanie. Złuszczanie pomaga również zrzucić niechciane kilogramy. Ścieranie to proces, w którym narzędzie wykonane z drobnych ziaren lub płytek służy do usuwania martwych komórek naskórka. Zarówno mikrodermabrazja, jak i złuszczanie działają stymulując produkcję kolagenu, co jest ważne dla zdrowszej cery.

Inne powody powstawania rozstępów to zmiany hormonalne, złe odżywianie i niedobór witamin. Kobiety są najbardziej podatne na te brzydkie zmarszczki po menopauzie; w czasie ciąży i po menopauzie, kiedy poziom estrogenów jest obniżony. Wiele kobiet rozpoczyna stosowanie mikrodermabrazji i zabiegów złuszczających tuż po rozpoczęciu ciąży i po porodzie. Zabiegi te pomagają zapobiegać przyszłym rozstępom oraz promują zdrową skórę i produkcję kolagenu.

Inną popularną opcją jest usuwanie rozstępów za pomocą zabiegów laserowych. Laser jest używany do namierzania kolagenu w skórze, pobudzając wzrost nowych włókien elastycznych i spowalniając tempo rozpadu skóry. Kiedy skóra goi się i odrasta, blizny stopniowo się zmniejszają, aż w ogóle ich nie ma. Zabieg wykonywany jest zwykle w warunkach ambulatoryjnych w znieczuleniu miejscowym. Niektórzy lekarze łączą go z innymi technikami odmładzania skóry w celu uzyskania optymalnych rezultatów.

W czasie ciąży łożysko i płyn owodniowy dostarczają niezbędnych składników odżywczych, utrzymując organizm w dobrym nawodnieniu i elastyczności. Jeśli nie ma wystarczającej ilości tkanek, aby zachować elastyczność skóry, elastyczne włókna pękają i tworzą się rozstępy. Ważne jest, aby używać produktów do pielęgnacji skóry, które odżywiają ciało od wewnątrz, takich jak ziołowe środki nawilżające, stymulatory kolagenu i przeciwutleniacze. Im kobieta jest lepiej nawodniona, tym mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia rozstępów.

Inne zabiegi obejmują wstrzykiwanie tkanek w te blizny, co tymczasowo zatrzymuje ich wzrost. Inną opcją jest dermabrazja, która polega na usuwaniu małych kawałków blizny na skórze w celu pobudzenia wzrostu. Zastrzyki kolagenowe są również stosowane w połączeniu z dermabrazją, aby uzyskać bardziej trwały efekt. Powodem powstawania rozstępów jest rozciąganie się skóry, gdy kobieta zachodzi w ciążę, ale przy odpowiednim schemacie leczenia można zapobiec tworzeniu się blizn.

Skomentuj