Dokąd trafia cellulit?

Przyczyna cellulitu nie jest do końca jasna. To depozyt galaretki pod skórą. Układ tych komórek tłuszczowych jest różny u mężczyzn i kobiet. U mężczyzn tkanka łączna jest kreskowana i ciągła, podczas gdy u kobiet jest prostopadła i oddziela górne warstwy skóry od głębszych. Gdy komórki tłuszczowe rozszerzają się, tworzą małe kieszonki pod powierzchnią skóry. Te kieszenie są wypełnione komórkami tłuszczowymi normalnej wielkości, które mają dużo miejsca.

Chociaż cellulit w żaden sposób nie wpływa na zdrowie fizyczne, jest brzydki. To wgłębienie wygląda jak skórka pomarańczy z brzoskwini i może być zauważalne w każdej chwili. Nie możesz tego zobaczyć, ale pojawi się, gdy uszczypniesz swoją skórę. Może wystąpić na brzuchu, udach, pośladkach lub jajnikach. Powoduje łagodne wgłębienia podczas siedzenia, ale może również powodować głębokie piki.

Cellulit jest spowodowany maleńkimi kieszeniami tłuszczu pomiędzy włóknami skóry. Ponieważ te kieszenie są pełne tłuszczu, naciskają na skórę i powodują jej ucisk w dół, gdy łączy się z mięśniami. Zwykle pojawia się na ciele poniżej talii i powyżej kolan, gdzie najczęściej gromadzi się tłuszcz. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety są podatni na cellulit, ale kobiety mają bardziej widoczne obszary niż mężczyźni.

Istnieje kilka naturalnych sposobów na zlikwidowanie cellulitu i ujędrnienie i napięcie skóry. Pierwszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to jeść pokarmy bogate w kolagen. Rosół ze skóry wieprzowej i kości są doskonałym źródłem kolagenu, a suplementy wzmacniające kolagen są idealne dla osób starszych. Zabiegi medyczne mogą również pomóc w zmniejszeniu cellulitu i powstrzymaniu go. Postaraj się więc o dietę bogatą w białko, błonnik i zdrowe tłuszcze.

Chociaż nie ma jasnego wyjaśnienia dokładnej przyczyny cellulitu, wielu ekspertów nie ma pewności, co powoduje, że skóra wygląda jak skórka pomarańczowa. Chociaż może to być wynikiem braku równowagi hormonalnej, nie jest całkowicie patologiczne. Gruba skóra to nie jedyny powód pojawienia się cellulitu. Cienka skóra sprawia, że wgłębienia są bardziej widoczne.

Problem nie ogranicza się do skóry, która jest drugą przyczyną cellulitu. Ostatecznie problem jest spowodowany przez kieszenie tłuszczu, które przeciskają się między przegrodami. Te pasma tkanki, które znajdują się pod skórą, pomagają utrzymać cellulit na swoim miejscu. Niektórzy badacze odkryli, że akupunktura może zmniejszyć wygląd cellulitu. Ale mimo to potrzebne są dalsze badania, aby określić dokładną przyczynę powstawania wgłębień na skórze.

Chociaż cellulit nie jest szkodliwy dla ogólnego stanu zdrowia osoby, może być głównym źródłem zakłopotania. Stan może być wstydliwy i powodować dużo stresu. W rezultacie może być konieczna zmiana diety, więcej ćwiczeń lub przyjmowanie tabletek, aby pozbyć się cellulitu. Najlepszym sposobem na pozbycie się cellulitu jest uzyskanie najlepszej jakości życia.

Cellulit to stan, w którym między włóknami skóry ściskają się małe kieszonki tłuszczu. W efekcie skóra ma skłonność do powstawania wgłębień i innych oznak cellulitu. Chociaż istnieją różne domowe sposoby na cellulit, nie są one skuteczne na dłuższą metę. Ponadto niewiele robią, aby zmniejszyć widoczność cellulitu. Jednak na dłuższą metę nie ma lekarstwa na tę chorobę.

Najczęstszą metodą leczenia cellulitu jest unikanie noszenia gumek. Problem z gumkami to częste źródło cellulitu. Tłuszcz jest niewidoczny, ale ukryty pod gumkami. Najlepszym środkiem zapobiegawczym jest bielizna stringi. Jeśli jesteś kobietą, noś rajstopy i stringi. Możesz również nosić stringi pod spódnicę.

Nie tylko tłuszcz powoduje cellulit. Powinieneś także wiedzieć, jaką rolę w tym procesie odgrywają hormony. Estrogen pomaga w płynnym przepływie naczyń krwionośnych, a spadek estrogenu może prowadzić do zmniejszenia krążenia krwi. Mniej estrogenu prowadzi do gorszego krążenia, co z kolei prowadzi do rozpadu starszych tkanek łącznych. Może to prowadzić do wgłębień na skórze, które są trudne do ukrycia.

Skomentuj