Bezpieczne opalanie – skuteczne metody na zdrowy i muśnięty słońcem wygląd

Wraz ze zbliżającym się latem wiele osób jest gotowych na letni blask! Słońce kusi, ale jest też niebezpieczne. Najlepszym sposobem na uniknięcie raka skóry jest całkowite unikanie opalania i stosowanie bezpiecznych metod opalania. Poniżej kilka wskazówek, które pomogą Ci uzyskać zdrowy i muśnięty słońcem wygląd! Te wskazówki mogą również pomóc w uniknięciu uszkodzeń skóry spowodowanych przez słońce! Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o bezpiecznym opalaniu!

Wzięcie prysznica przed sesją to świetny sposób na przygotowanie skóry do opalania. Najlepiej ogolić nogi i ręce, aby uniknąć wszelkich skaz. Powinieneś także złuszczać naskórek przed sesją, chociaż głęboka eksfoliacja jest idealna. Po prysznicu nałóż lekki, beztłuszczowy krem BIOMARIS Krem pod oczy nature eye cream nawilżający. Upewnij się, że unikasz ciężkich perfum lub olejków eterycznych, ponieważ mogą one sprawić, że Twoja skóra stanie się bardziej wrażliwa na słońce.

Aby zmaksymalizować efekty swojej opalenizny, staraj się unikać spędzania długich godzin na słońcu. Zmniejszy to ryzyko pogrubienia skóry i spowoduje większe uszkodzenia DNA. Zamiast tego postaraj się spędzać jeden dzień na słońcu w tygodniu. W ten sposób uzyskasz najlepsze rezultaty bez powodowania uszkodzeń skóry. Ponadto będziesz mieć więcej czasu na odzyskanie sił po oparzeniu. Ponadto będziesz w stanie zapobiegać oparzeniom słonecznym i uniknąć ryzyka raka skóry.

Jeśli obawiasz się zagrożeń związanych z opalaniem, możesz wybrać bezpieczną alternatywę. Miejscowe produkty do opalania bez słońca są bezpieczną alternatywą dla słońca i powinny być stosowane zgodnie z zaleceniami. Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) zatwierdziła DHA do stosowania zewnętrznego na skórę. Nie należy go jednak stosować na błony śluzowe lub obszary pokryte błonami śluzowymi. Istnieje również pewne nieznane ryzyko związane z samoopalającymi kremami i balsamami.

Aby uniknąć nadmiernej ekspozycji na słońce, warto wybrać produkt do opalania z filtrem SPF 30. Produkty te mają właściwości chroniące przed słońcem. Aby uzyskać optymalne rezultaty, należy zastosować pełną uncję kremu przeciwsłonecznego i unikać długotrwałego przebywania na słońcu. Stosowanie kremu z filtrem jest ważne, ale pamiętaj, aby często zmieniać pozycję, ponieważ nadmierna ekspozycja na słońce może prowadzić do powstawania plam starczych i zmarszczek. Jeśli martwisz się rakiem skóry, powinieneś również rozważyć produkt zawierający SPF.

Jeśli chodzi o opalanie, zawsze chroń się przed słońcem. Nosić kremy z filtrem SPF 30 i całkowicie unikać leżaków. Ważne jest, aby używać filtrów przeciwsłonecznych o szerokim spektrum ochrony, aby uniknąć zagrożeń związanych ze słońcem. Kiedy jesteś na zewnątrz, pamiętaj, aby co 20 minut nakładać pełną uncję kremu przeciwsłonecznego. Następnie pamiętaj, aby często zmieniać pozycje. Twoja skóra musi oddychać, więc stosuj filtry przeciwsłoneczne z SPF 30 lub wyższym.

Oprócz ochrony przeciwsłonecznej należy zawsze nosić odzież ochronną, aby zapobiec uszkodzeniom skóry. Przed wyjściem na zewnątrz najlepiej nałożyć krem z filtrem SPF 30. Ważne jest, aby nałożyć go jak najszybciej po przygotowaniu się do ekspozycji na słońce. Przed opalaniem należy również nałożyć krem z filtrem o szerokim spektrum działania i unikać bezpośredniego działania promieni słonecznych. Ważne jest również, aby regularnie zmieniać pozycje i nosić kapelusz, gdy jesteś na zewnątrz.

Jeśli zamierzasz przebywać na dworze przez dłuższy czas, użyj kremu z filtrem SPF 30. Możesz również użyć olejków do opalania. Powinny one zawierać ochronę SPF. Powinieneś zastosować te produkty około dwudziestu minut przed wyjściem na zewnątrz. Jeśli pracujesz lub bawisz się na słońcu, pokryj swoje ciało pełną uncją kremu przeciwsłonecznego. Chociaż promienie słoneczne UV mogą być szkodliwe dla skóry, należy unikać długotrwałej ekspozycji na nie.

Skomentuj