10 wskazówek od kosmetologów – jak dbać o skórę i włosy

Jeśli chcesz mieć piękną skórę i włosy, musisz przestrzegać kilku prostych wskazówek. Od naturalnej pielęgnacji skóry po pielęgnację włosów, dermatolodzy dzielą się wskazówkami, jak dobrze dbać o oba. Oczywiście wszystkie kobiety powinny wyglądać jak najlepiej, ale jest to szczególnie ważne dla kobiet, które prowadzą intensywny tryb życia i trudno im poświęcić czas na pielęgnację skóry lub włosów. Oto 10 prostych wskazówek kosmetologów, które pomogą Ci lepiej zadbać o oba:

Przede wszystkim starannie dobieraj produkty do włosów, których używasz. Włosy są tak samo ważne jak skóra, dlatego musisz poświęcić równą uwagę obu. Niektórzy eksperci zalecają codzienne używanie szamponu, zwłaszcza jeśli często myjesz włosy. Pomoże zapobiec wysuszeniu i matowieniu skóry i włosów. Możesz używać szamponów specjalnie zaprojektowanych do typu włosów, które masz: cienkie, grube lub falowane. Do włosów przetłuszczających się warto stosować szampony bezolejowe, natomiast specjalistyczne do włosów przetłuszczających się i mieszanych można stosować w przypadku włosów suchych i wypadających.

Najważniejszą wskazówką dotyczącą pielęgnacji skóry i włosów jest utrzymywanie nawilżenia skóry. To chyba najbardziej zaniedbany aspekt pielęgnacji skóry. Jednak zaniedbywanie go może prowadzić do poważnych problemów, takich jak przedwczesne zmarszczki i drobne linie. Regularne oczyszczanie skóry pomoże uniknąć epidemii, których na początku możesz nie zauważyć. Dodatkowo możesz poprawić elastyczność skóry poprzez regularne stosowanie balsamu. Uzyskasz silniejsze komórki i wzmocnisz włókna kolagenowe i elastynowe skóry.

W pielęgnacji włosów podstawowa idea jest taka sama. Aby Twoje włosy były odżywione i mocne, nie zapomnij o ich regularnym czyszczeniu. Dzięki temu będzie miękki, lśniący i łatwy w zarządzaniu. Co sześć miesięcy lub więcej, jeśli to konieczne, należy wykonać sesję głębokiego czyszczenia, aby usunąć cały brud, zanieczyszczenia i martwe komórki z włosów. Dokładne czyszczenie pomaga również sprawić, by włosy były gładkie i nie puszyły się.

Kolejną przydatną wskazówką dotyczącą pielęgnacji skóry jest świadomość tego, co nakładasz na skórę. Jeśli masz tłustą skórę, staraj się unikać ciężkich mydeł, które mogą pozbawić ją naturalnych olejków. Zamiast tego wybierz łagodne środki czyszczące, najlepiej z ziołami, takimi jak rumianek, lawenda i mięta. Wiadomo, że zioła te równoważą produkcję sebum w skórze, a tym samym zmniejszają nadmierną produkcję sebum.

W przypadku włosów suchych jedną z najważniejszych wskazówek dotyczących pielęgnacji skóry i włosów jest nawilżanie. Odpowiedni balsam powinien uzupełniać nawilżenie włosów i skóry, aby były nawilżone i zapobiegały przedwczesnym uszkodzeniom. Większość środków nawilżających zawiera witaminę E. Możesz również użyć oliwy z oliwek jako odżywki bazowej. Tylko pamiętaj, aby regularnie nakładać tę odżywkę. Pomoże to zatrzymać wilgoć we włosach i skórze.

Jeśli chodzi o pielęgnację skóry, wciąż jest wiele rzeczy, o których ludzie nie wiedzą. Ludzie mają tendencję do myślenia, że produkty do pielęgnacji włosów ograniczają się do olejku i szamponu do włosów i nie muszą dalej dbać o swoją skórę. To jednak nieprawda. Istnieje wiele różnych rodzajów produktów do pielęgnacji włosów, takich jak szampony, żele, pianki i żele do stylizacji, które mogą pomóc chronić włosy i skórę. Możesz również użyć kremów Academie Mleczko do ciała z kolagenem 400 ml nawilżających i odżywek po umyciu włosów, aby włosy wyglądały i były miękkie i gładkie.

Jeśli szukasz sposobów, jak zadbać o swoją skórę i włosy, musisz zwrócić uwagę na słońce. Wiele osób zdaje sobie sprawę, jak szkodliwe jest słońce, gdy jest zbyt trudne do opanowania. Nawet osoby spędzające dużo czasu na słońcu bez produktów ochronnych mogą cierpieć z powodu przedwczesnego starzenia. Dzieje się tak, ponieważ promienie ultrafioletowe ze słońca są niezwykle szkodliwe dla naszej skóry. Niektóre z tych promieni mogą w rzeczywistości powodować powstawanie zmarszczek, dlatego tak ważny jest dobry filtr przeciwsłoneczny. Inne wskazówki, jakich udzielają kosmetolodzy, obejmują zawsze używanie kapelusza z szerokim rondem podczas wychodzenia na zewnątrz i unikanie łóżek opalających.

Nauka pielęgnacji skóry i włosów nie musi być trudna. Kosmetolodzy mają wiele świetnych pomysłów, które możesz wykorzystać, aby poprawić swój wygląd i sprawić, by Twoja skóra wyglądała i czuła się świetnie. Ucząc się, jak dbać o skórę i włosy, z każdym dniem będziesz mieć coraz bardziej odświeżony wygląd. Jeśli chcesz wyglądać młodziej i atrakcyjniej, już dziś musisz zacząć dbać o swoją skórę i włosy.

Skomentuj