5 sposobów na przetrwanie zimy z suchą skórą

Nadchodzi zima, a to sprawia, że wszyscy szukamy sposobów na przetrwanie zimy z suchą skórą. Problem z zimą polega na tym, że może odcisnąć swoje piętno na naszej skórze i wysuszyć ją jeszcze bardziej. Kiedy nadchodzi zima, Twoja skóra jest narażona na trudne warunki środowiska bardziej niż w jakimkolwiek innym sezonie. Klimatyzacja, ogrzewanie, a nawet systemy grzewcze mogą mieć swoje żniwo. Oto kilka sposobów na przetrwanie zimy z suchą skórą.

Najlepszym sposobem ochrony skóry jest stosowanie wysokiej jakości kremu do twarzy. krem Dermomedica Growth Hair Nutrition Serum 30 ml do twarzy jest ważnym elementem każdej pielęgnacji skóry, ponieważ łagodzi, nawilża i chroni twarz przed surowymi warunkami zimy. Jest kilka ważnych składników, których należy szukać w kremie do twarzy, które wpłyną na jakość Twojej skóry. Oto 5 sposobów na przetrwanie zimy z suchą skórą:

Wybór kremu ze składnikami zatrzymującymi wilgoć. Poszukaj kremów, które zawierają takie składniki jak wosk palmowy Babassu, olej z awokado, ekstrakt z marakui i Phytessence Wakame. Te składniki zatrzymują wilgoć w Twojej twarzy, pozostawiając ją miękką i elastyczną. Problem polega na tym, że niektóre drogie kremy do twarzy nie zawierają składników niezbędnych do nawilżenia i gładkiego wyglądu, którego szukasz. Dlatego ważne jest, aby przed zakupem przeprowadzić trochę badań na temat różnych składników, z których składa się krem.

Nawilżanie twarzy jest ważne w ciągu dnia, ale należy również stosować dobry krem na noc, aby zatrzymać wilgoć na twarzy podczas snu. Najlepszy krem na noc na zimę to taki, który zawiera witaminy A i E. Obie witaminy są ważne dla zdrowej skóry i obie pomagają odmłodzić suchą, zmęczoną skórę. Dobra marka będzie miała linię produktów, które zawierają wszystkie witaminy E, wszystkie witaminy A, wszystkie witaminy B lub kombinację obu. Powinieneś także poszukać kremu, który wykorzystuje organiczne lub odnawialne źródła, takie jak olej kokosowy.

Zapobieganie zmarszczkom i suchości to również stosowanie dobrego kremu przeciwsłonecznego i kremu nawilżającego, które zawsze powinnaś mieć pod ręką. Słońce może postarzać Cię szybciej niż jakakolwiek inna część Twojej skóry. Dlatego eksperci twierdzą, że zimą należy jak najdłużej unikać przebywania pod promieniami słońca. Aby chronić skórę, po każdym prysznicu stosuj dobry krem nawilżający, bez względu na to, jak tłusta jest Twoja skóra. Jeśli nie chcesz wydawać dużych pieniędzy na balsamy i kremy, istnieje kilka prostych sposobów na nawilżenie twarzy w ciągu dnia.

Użyj luffy co najmniej dwa razy w tygodniu, aby zmiękczyć skórę. Pomaga również złuszczać skórę, aby pozbyć się martwych komórek naskórka. Najlepiej stosować delikatny peeling, który nie zaszkodzi Twojej twarzy i nie pozostawi białego osadu. Możesz również znaleźć luffy, które zawierają miód lub inne składniki, które pomogą nawilżyć twoją twarz i nadać jej sprężystości.

Co najważniejsze, pij dużo wody, aby utrzymać nawodnienie organizmu i zapobiec wysuszeniu skóry przez cały dzień. Pij od ośmiu do dziesięciu szklanek wody każdego dnia. Zimą może się wydawać, że to zbyt wiele, by się poddać, ale jeśli jesteś spragniony, Twoja skóra pozostanie nawilżona, a Twoje ciało pozostanie zdrowe. Poza tym twoje ciało ci podziękuje.

Twoja dieta odgrywa ważną rolę w tym, jak dobrze będziesz w stanie przetrwać zimę. Aby zachować zdrowie, musisz upewnić się, że otrzymujesz dużo składników odżywczych. Pokarmy bogate w składniki odżywcze są świetne dla Twojej skóry. Obejmuje to świeże owoce i warzywa, orzechy, produkty pełnoziarniste i produkty bogate w białko, takie jak ryby, jajka i fasola. Jedząc tego rodzaju pokarmy, zapewnisz swojemu ciału wszystko, czego potrzebuje, aby zachować naturalnie piękny wygląd przez cały rok.

Skomentuj