Jak rozstępy mogą krwawić?

Czy rozstępy i przebarwienia krwawią? Wiele osób mogło zadać sobie to pytanie od czasu do czasu w ciągu swojego życia. Prawda jest taka, że odpowiedź brzmi „tak”. Krwawią, a ich nasilenie waha się od łagodnego do ciężkiego. Stopień i charakter rozstępów w dużej mierze determinuje ich wygląd i wpływ na Ciebie.

Jeśli Twój naskórek jest rozciągnięty bardziej niż jest to przyzwyczajone w czasie ciąży lub innego gwałtownego wzrostu, na przykład w dzieciństwie, elastyczność skóry może się załamać. Te zranione obszary stają się głębokimi, słabymi czerwonymi bliznami znanymi jako rozstępy. Dobry krem na rozstępy może złagodzić i wyleczyć te blizny. Oprócz stosowania dobrego kremu wiele kobiet po porodzie nakłada na piersi olejek dla niemowląt. Oliwka dla niemowląt pomaga odżywić skórę.

Oprócz olejku dla niemowląt możesz również użyć oleju kokosowego do leczenia rozstępów i innych blizn. Olej kokosowy jest świetnym środkiem nawilżającym i ma wiele innych korzyści zdrowotnych. To nawet świetna całkowicie naturalna alternatywa dla klinicznych kremów kolagenowych. Wiele osób używa go do leczenia rozstępów i blizn po ciąży. Istnieje kilka powodów, dla których warto go używać. Oto tylko kilka:

Nigdy nie usłyszysz brzydkiej prawdy o rozstępach i wypryskach… są całkowicie normalne. Mogą być jednak bardzo zauważalne, ponieważ zazwyczaj są uniesione na powierzchni skóry. Są spowodowane brakiem kolagenu w skórze. Nasze zapasy kolagenu możemy uzupełnić poprzez dietę, ćwiczenia i stosowanie dobrego kremu. Jednak najlepszym sposobem na ich pozbycie się jest użycie dobrego kremu, który zawiera witaminę E, która wspomaga gojenie i poprawia koloryt skóry.

Badania pokazują, że nakładanie oleju kokosowego na brzuch, uda lub pośladki poprawia elastyczność skóry. Jeśli chcesz uzyskać gładszy wygląd, możesz stymulować produkcję kolagenu poprzez zastosowanie witaminy E. Witamina E jest również skuteczna w zapobieganiu tworzeniu się rozstępów. Dlatego wiele firm kosmetycznych zaczęło ostatnio włączać go do swoich kremów przeciwstarzeniowych. Ponieważ jest to produkt naturalny, nie pozostawia żadnych szkodliwych skutków ubocznych.

Podczas gdy niektóre kobiety zgłaszały sukcesy z klinicznymi terapiami kolagenowymi, badania naukowe nie potwierdziły takich twierdzeń. Bardziej prawdopodobne jest, że z czasem rozstępy znikną. Chociaż kliniczne zabiegi pielęgnacyjne mogą pomóc w blednięciu blizn, nie działają one dla wszystkich. Tylko około 10% osób stosujących takie kremy widziało rezultaty.

Dobry krem pielęgnacyjny może zapobiegać powstawaniu rozstępów i je redukować, ale nie ma na to żadnych gwarancji. Jedyne, co możesz teraz zrobić, to upewnić się, że unikniesz drapania. Nakładaj trochę olejku dla niemowląt bezpośrednio na dotknięte obszary co najmniej dwa razy dziennie przez okres do tygodnia. Przed użyciem jakichkolwiek produktów do pielęgnacji skóry na skórze, najpierw przetestuj je na małej części ciała. Jeśli olejek dla niemowląt nie zapobiegnie rozstępom lub nie zmniejszy ich, pomiń go; jeśli to działa, to masz odpowiedź na to, czy rozstępy mogą krwawić.

Na dzisiejszym rynku można kupić wiele produktów. Jeśli jednak chcesz wiedzieć, jak rozstępy mogą krwawić, musisz mieć oko na to, jak nawilżasz i traktujesz swoje ciało. Jeśli uważasz, że otrzymujesz najlepsze leczenie, rozważ konsultację z dermatologiem. Możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się o specjalnym kremie do skóry wrażliwej lub odkryjesz, że wszystko, co musisz zrobić, to zrobić jeden prosty krok.

Jak rozstępy mogą krwawić, jeśli masz najskuteczniejsze produkty do pielęgnacji skóry na świecie? Niestety nie ma magicznego rozwiązania. Jednak szukając najlepszego kremu, pamiętaj o dwóch ważnych informacjach: po pierwsze, kolagen, białko występujące w Twoim ciele, odpowiada za elastyczność i jędrność. Po drugie, Twoja skóra w miarę starzenia się wytwarza kolagen. Dlatego, kiedy używasz produktu, który zapobiega rozpadowi kolagenu, faktycznie robisz coś, aby pomóc mu rosnąć.

To jest klucz do tego, jak rozstępy mogą krwawić. Chociaż kolagen może ulegać rozkładowi, jego produkcja zmniejsza się wraz z wiekiem. Oznacza to, że zmniejsza się również zdolność skóry do powrotu do stanu sprzed okresu dojrzewania. Więc kiedy używasz odpowiednich produktów do pielęgnacji skóry, możesz stymulować zdolność skóry do wzrostu nowego kolagenu, co prowadzi do mniejszej suchości, większej elastyczności i mniejszej liczby rozstępów.

Aby to zadziałało, produkt do pielęgnacji skóry musi zawierać składniki: Funkcjonalną Keratynę i Phytessence Wakame. Funkcjonalna keratyna to nowo odkryta para białek keratynowych, które, jak wykazano, znacząco zwiększają produkcję kolagenu i elastyny w organizmie. Phytessence Wakame to wyciąg z japońskich wodorostów morskich, który hamuje zdolność hialuronidazy, enzymu w skórze, który stale rozkłada kwas hialuronowy. Kiedy kwas powróci do normalnego poziomu, Twoja skóra będzie w stanie lepiej się zregenerować i powstrzymać nowe rozstępy. Nie ma nic bardziej naturalnego niż te dwa składniki.

Skomentuj