Jak dbać o skórę po 20 latach?

Od dwudziestu lat na rynku krem pielęgnacyjny wciąż można uznać za inwestycję w zdrowie i urodę Twojej skóry. Rynek jest pełen produktów, które twierdzą, że robią dokładnie to – nawilżą Twoją twarz, zmiękczą zmarszczki, pomogą Ci wyglądać młodziej. Skąd wiesz, które z nich zapewnią Ci najlepszy zwrot z inwestycji? Chodzi o składniki.

Inwestycja w jakikolwiek produkt nie jest inwestycją w zdrowie i urodę Twojej skóry – to inwestycja w pewność sprzedawcy, że może sprzedać produkt. Gdybyś wszedł do domu towarowego i wziął z lady tubkę kremu do twarzy, sympatyczny sprzedawca prawdopodobnie zachęciłby cię do „spróbowania”. Jest to taktyka sprzedaży mająca na celu skłonienie Cię do zakupu. Zachęca również sklep do magazynowania większej liczby produktów, niż mogłoby to zrobić w innym przypadku. Dobrze skonstruowany krem Dermaquest Retinaldehyde Renewal Cream Przeciwstarzeniowy krem do skóry naczynkowej, z rumieniem i trądzikiem różowatym 29,6 ml do twarzy sprawia wrażenie droższego, ale faktem jest, że jest inwestycją w trwalszą i bardziej promienną skórę.

Na pielęgnację skóry nigdy nie jest za późno. Obecnie dostępnych jest wiele produktów do pielęgnacji skóry, a każdego roku produkuje się ich coraz więcej. Jeśli chcesz zacząć w młodym wieku, zacznij wcześnie. Pierwszą aplikację jakiegokolwiek produktu na skórę należy wykonać w nocy, zaraz po dobrze przespanej nocy. Spróbuj najpierw nałożyć produkt wokół oczu, a następnie na resztę twarzy. Jeśli nie możesz się wyspać, możesz zamiast tego nałożyć produkt na inne części ciała.

Krem do twarzy należy nakładać często w ciągu dnia. Użyj czystej, miękkiej szmatki, aby delikatnie osuszyć twarz. Nakładaj produkt okrężnymi ruchami. Unikaj uciskania skóry opuszkami palców, ponieważ może to prowadzić do podrażnień. Osuszyć twarz zamiast pocierać, ponieważ nawet niewielkie ilości nadmiaru produktu mogą powodować pieczenie i zaczerwienienie.

Powinieneś szukać kremów do twarzy, które zawierają retinol lub podobny składnik. Retinol, rodzaj witaminy A, działa poprzez stymulację wzrostu komórek, dzięki czemu skóra wygląda młodziej i bardziej promiennie. Dodatkowo, jeśli po kremie do twarzy zastosujesz dobry balsam, produkt będzie jeszcze skuteczniejszy.

Ważną częścią każdego kremu do twarzy jest stosowanie filtrów przeciwsłonecznych. Używaj dobrego kremu przeciwsłonecznego, który zapobiega promieniowaniu ultrafioletowemu (UV). Nawet jeśli nie spędzasz dużo czasu na świeżym powietrzu, Twoja skóra musi być chroniona przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. Ochrona ta powinna trwać przez całe lato, nawet zimą, kiedy można korzystać z basenu zewnętrznego.

Kiedy używasz kremu do twarzy, aby zadbać o swoją skórę, mądrze jest kupować produkty, które zostały zbadane i przetestowane. Pielęgnacja skóry po 20 latach to mądre podejście do pielęgnacji skóry. Twoja skóra potrzebuje witamin i przeciwutleniaczy, aby się zregenerować. Działanie tych witamin i przeciwutleniaczy różni się w zależności od osoby. Na przykład efekty są inne u kobiet niż u mężczyzn i u osób starszych niż młodszych. Wysokiej jakości krem do skóry zawiera składniki, które zapewnią Ci najlepsze możliwe rezultaty.

Produkty do pielęgnacji twarzy można znaleźć zarówno w drogeriach, jak i drogeriach. Wiele osób decyduje się na zakupy przez Internet, ponieważ nie tylko dostępna jest szeroka gama cen, ale także łatwość i wygoda robienia zakupów w zaciszu własnego domu. Jednak zawsze czytaj etykiety składników, aby upewnić się, że kupujesz bezpieczny produkt. Krem do twarzy powinien być stosowany zarówno jako środek zapobiegawczy, jak i regenerujący. Nie używaj go jako rutyny kosmetycznej!

Skomentuj