Odkrywanie, co powoduje cellulit

Istnieje kilka czynników, które przyczyniają się do powstawania cellulitu. Jednym z najbardziej znanych jest nadwaga. Udowodniono naukowo, że kobiety, które mają nadwagę, odkładają dodatkowy tłuszcz na pośladkach, udach, nogach i brzuchu, co z kolei znacznie utrudnia im utratę cellulitu. Pozostaje więc pytanie: „który hormon powoduje cellulit?”

Jedną z odpowiedzi na to pytanie może być genetyka. Naukowcy udowodnili, że istnieje silny związek między genami, które otrzymujemy od naszych rodziców, a naszym wyglądem. Jeśli Twoja mama lub babcia miała cellulit, to jest duża szansa, że Ty też możesz. Na przykład, jeśli twoja mama ma nadmiar skóry na pośladkach, są duże szanse, że ty też.

Związek między tym, co jemy, a powstawaniem cellulitu również nie jest dokładnie znany, ale wielu uważa, że ma to coś wspólnego z tym, jak nasze ciała przekształcają tłuszcz w energię. Niektórzy uważają, że brak pewnego hormonu zwanego adiponektyną powoduje cellulit. Inni uważają, że ma to związek z tym, jak wątroba odtruwa tłuszcze w naszych ciałach.

Jeśli przyczyną cellulitu jest Adiponektyna, to odpowiedzią jest dieta. Jest hormonem odpowiedzialnym za magazynowanie tłuszczu. Dieta bogata w tłuszcze, białka, węglowodany i witaminy może pomóc w walce z tym problemem hormonalnym. Uważa się również, że sposób, w jaki nasze ciała detoksykują tłuszcz, jest również winny. Ponieważ toksyny negatywnie wpływają na komórki tłuszczowe, są szybko usuwane przez naszą wątrobę, dlatego tłuste pokarmy są szkodliwe dla naszego organizmu.

Jeśli Adiponektyna nie jest jedyną przyczyną cellulitu, to może istnieć korelacja między stosowaniem kremu zawierającego ten składnik a pojawieniem się cellulitu. Niektóre badania wykazały zmniejszenie cellulitu, gdy kobiety stosowały określone kremy. Ważne jest, aby wybrać krem, który jest wykonany ze składników organicznych, ponieważ dodatki chemiczne mogą być szkodliwe.

Istnieją inne rzeczy, które mogą powodować pojawienie się cellulitu. Stres i nadczynność tarczycy mogą prowadzić do nadmiernej produkcji skóry i mogą objawiać się cellulitem na nogach, udach i pośladkach. Niedoczynność tarczycy może powodować pogrubienie skóry kobiety, ponieważ wytwarza ona więcej hormonu, który wpływa na wygląd cellulitu.

Wiele kremów zawiera jako składniki witaminy i minerały, które również mogą mieć wpływ na nasz organizm. Krem zawierający witaminę E może pomóc chronić nas przed ekspozycją na promienie słoneczne UV. Witaminy zawarte w kremie mogą również wnikać w skórę. Oznacza to, że być może nie będziemy musieli tak bardzo wystawiać naszego ciała na słońce, aby czerpać korzyści z witamin zawartych w kremie.

Jakie są więc najlepsze rozwiązania, które są w stanie odpowiedzieć na pytanie „jaki hormon powoduje cellulit”? Można znaleźć kremy, które zawierają pewne naturalne składniki, które nie zaszkodzą naszemu organizmowi. Można również znaleźć produkty zawierające chemikalia, które mogą wyrządzić szkody. I należy unikać stosowania kremów, które zawierają niepotrzebne substancje zapachowe, ponieważ nie przyniosą żadnego efektu. Stosowanie dobrego kremu do ciała prawdopodobnie zrobi dla nas różnicę.

Najlepsze rozwiązanie na pytanie „jaki hormon powoduje cellulit”? jest znalezienie produktów, które zawierają naturalne składniki, które są w stanie zredukować komórki tłuszczowe i zwiększyć jędrność skóry. Ważne jest również, aby szukać kremów, które mogą poprawić krążenie skóry, a to może pomóc w wchłanianiu tłuszczów przez skórę. Być może wszystko, co musimy zrobić, to trochę zmienić sposób, w jaki żyjemy.

Zmiana stylu życia może być wszystkim, czego potrzebujemy. Dla niektórych osób dieta błyskawiczna, a następnie ćwiczenia fizyczne i odrobina treningu siłowego mogą być wszystkim, czego potrzeba, aby pozbyć się nadmiaru tłuszczu, który powoduje efekt „skórki pomarańczowej”. Inni ludzie będą potrzebować więcej. Na przykład, jeśli uważasz, że niektóre pokarmy powodują, że czujesz się „niezdrowy”, wówczas może pomóc wyeliminowanie ich z diety. Jest to jeden z obszarów, w których „jaki hormon powoduje cellulit” może się różnić w zależności od osoby, dlatego warto przeprowadzić rozeznanie, jeśli nie masz pewności.

Jaki hormon powoduje cellulit? Cellulit to nie tylko tłuszcz, to błędna komunikacja między nerwami a tłuszczem, która sprawia, że niektóre części ciała są znacznie twardsze niż inne. Najłatwiej jest po prostu schudnąć. Następnie możesz popracować nad swoją dietą i ewentualnie reżimem ćwiczeń, aby poprawić koloryt skóry

Skomentuj