Czynniki wzrostu i młodzieńczy wygląd skóry

W tym artykule zbadamy rolę Czynników Wzrostu w utrzymaniu młodo wyglądającej skóry. Czynniki wzrostu to wyspecjalizowane białka występujące w różnych typach komórek, które włączają i wyłączają podstawowe funkcje komórki. Zwiększając odnowę komórkową, obronę komórek, krążenie krwi oraz produkcję kolagenu i elastyny, białka te odpowiadają za utrzymanie młodzieńczego wyglądu skóry. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej. I nie zapomnij podzielić się tym artykułem ze znajomymi.

Białka te działają jako posłańcy dla twoich komórek, nakazując im dzielenie się i wzrost. Kiedy Twoja skóra jest młoda i zdrowa, może wykonać tę pracę samodzielnie. Kiedy jednak te poziomy tych białek spadają, Twoja skóra traci zdolność komunikowania się z innymi komórkami. Są niezbędne do gojenia i pobudzania produkcji kolagenu, dzięki czemu Twoja skóra dłużej będzie wyglądać młodziej. Czynniki wzrostu znajdują się we wszystkich częściach ciała i są stosowane w leczeniu starzejącej się skóry.

Naturalne czynniki wzrostu to białka, które promują rozwój i regenerację nowych komórek. Pomagają skórze w regeneracji komórek i utrzymaniu młodzieńczego wyglądu poprzez promowanie regeneracji komórek. Promują również produkcję kolagenu i elastyny, dwóch białek kluczowych dla młodzieńczej skóry. Niestety wraz z wiekiem nasz naturalny poziom tych czynników wzrostu maleje. Jednak stosowanie produktów zawierających czynniki wzrostu może pomóc w przeciwdziałaniu widocznym oznakom starzenia.

Czynniki wzrostu promują regenerację komórek, działając jako przekaźniki i regulując funkcje komórek, różnicowanie i gojenie. Niektóre z tych czynników występują naturalnie w ludzkiej skórze, podczas gdy inne są syntetyzowane i pochodzą ze źródeł roślinnych i zwierzęcych. W branży pielęgnacji skóry dostępnych jest wiele czynników wzrostu do odmładzania skóry, a niektóre z nich można nawet wytwarzać syntetycznie. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na źródła naturalne, czy te wyhodowane w laboratorium, na rynku jest wiele produktów zawierających te białka.

Miejscowe czynniki wzrostu są przydatne w leczeniu drobnych zmarszczek i zmarszczek na twarzy spowodowanych przewlekłą ekspozycją na promienie ultrafioletowe słońca. Hormony te promują proliferację fibroblastów i tworzenie macierzy zewnątrzkomórkowej. W niedawnym badaniu na twarz ośmiu osób po mikronakłuciu zastosowano cztery czynniki wzrostu. Wyniki te były istotne statystycznie, a efekty trwały. Dodatkowo zabieg znacznie zmniejszył oznaki fotostarzenia się twarzy.

Ostatnie badania wykazały, że miejscowe stosowanie czynników wzrostu poprawia kliniczny wygląd skóry, zmniejszając oznaki fotostarzenia. Wyniki te wzbudziły zainteresowanie producentów kosmeceutyków, którzy uznają, że stosowanie czynników wzrostu przeciw fotostarzeniu może poprawić wygląd skóry. Jednak obecnie nie ma zatwierdzonych przez FDA produktów czynników wzrostu. Dlatego te środki muszą być dalej badane w celu określenia ich bezpieczeństwa. Badanie wskazuje również, że potrzebne są dalsze badania nad ich rolą w fotostarzeniu.

Być może zastanawiasz się, jakie są czynniki wzrostu i czy naprawdę mogą poprawić blask Twojej skóry. Białka te są przekaźnikami między komórkami, które stymulują wzrost komórek. Promują nowy podział komórek, wzrost naczyń krwionośnych oraz produkcję kolagenu i elastyny, które są kluczowe dla odmłodzenia skóry. W rzeczywistości udowodniono, że stosowanie czynników wzrostu w ramach programu pielęgnacji skóry przeciwdziała oznakom starzenia, a nawet skutecznie przeciwdziała skutkom promieni UV.

Istnieją dwa główne rodzaje czynników wzrostu. Jeden rodzaj, epidermalny czynnik wzrostu, działa na najbardziej zewnętrzną warstwę skóry i odpowiada za produkcję nowych komórek skóry. Dzięki tym korzyściom czynniki wzrostu poprawiają blask skóry. Inny rodzaj, czynnik wzrostu fibroblastów, przemawia bezpośrednio do fibroblastów w dolnych warstwach skóry. Nakazuje tym komórkom produkcję kolagenu i elastyny, które poprawiają strukturę podporową skóry i redukują zmarszczki.

Rodzina czynników wzrostu fibroblastów zawiera dwadzieścia izoform i odpowiada za kilka efektów biologicznych, w tym poprawę proliferacji komórek mezenchymalnych i nabłonkowych. Uważa się, że odgrywa również ważną rolę w angiogenezie. Zabiegi rekombinacyjne czynnika wzrostu wspomagają gojenie się skóry poprzez zwiększenie produkcji macierzy pozakomórkowej i poprawę wytrzymałości na rozciąganie gojących się ran. kremy LaJuu Brązujące serum do twarzy o działaniu liftingującym 30 ml rekombinowane z czynnikiem wzrostu są dostępne do stosowania miejscowego.

Chociaż czynniki wzrostu znajdują się w większości produktów kosmetycznych, Chang zaleca kupowanie ich od lekarza lub kosmetyczki. Są najskuteczniejsze, jeśli pochodzą z komórek ludzkich, ponieważ komórki są lepiej dopasowane. Są również dostępne w sklepach kosmetycznych, ale Chang zaleca kupowanie ich w gabinecie lekarskim lub gabinecie estetycznym, aby zapewnić jakość. Czynniki wzrostu poprawiają zdolność gojenia się skóry poprzez przywrócenie uszkodzonych komórek skóry do stanu młodzieńczego.

Jeśli chcesz poprawić młody wygląd swojej skóry, rozważ zwiększenie produkcji kolagenu za pomocą czynników wzrostu. Substancje te działają poprzez wysyłanie sygnałów do komórek, promując ich różnicowanie, proliferację i gojenie. Znajdują się one naturalnie w ludzkiej skórze i innych tkankach i pochodzą z innych źródeł za pomocą biotechnologii. Dobrą wiadomością jest to, że mogą również dobrze współpracować z retinolem. Dowiedz się więcej o tym, jak działają czynniki wzrostu i co możesz z nimi zrobić.

W rzeczywistości czynniki wzrostu są naturalnie wytwarzane w skórze, więc Twój organizm nie powinien mieć problemu z ich wytwarzaniem. Czynniki wzrostu to białka, które pomagają organizmowi w produkcji kolagenu i elastyny, dwóch ważnych składników młodzieńczego wyglądu skóry. Czynniki wzrostu są wytwarzane przez organizm, a zwiększenie ich poziomu może poprawić elastyczność, nawilżenie i grubość skóry. Wraz ze wzrostem produkcji kolagenu i elastyny zauważysz redukcję zmarszczek i młodzieńczy wygląd.

Skomentuj