Jak zaplanować kurację retinolem z Selvert Thermal?

Jak zaplanować kurację retinolem z Selvert Thermal? Renomowana marka produktów do pielęgnacji skóry istnieje na rynku od ponad 45 lat i jest stosowana w wielu najbardziej prestiżowych spa na świecie. Oferują szeroką gamę profesjonalnych zabiegów i produktów. Dowiedz się o korzyściach płynących z retinolu i czego możesz oczekiwać od swojego leczenia. Po kilku tygodniach będziesz zdumiony, jak wiele może to zrobić.

Retinol jest jednym z najlepiej przebadanych składników do pielęgnacji skóry, co oznacza, że jest jednym z najskuteczniejszych antyoksydantów na rynku. Przyczepia się do praktycznie wszystkich komórek skóry, nakazując im zachowywać się jak młodsze komórki. Działanie antyoksydacyjne retinolu pomaga zwalczać zmarszczki i pobudza produkcję kolagenu. Jednak przedłużone stosowanie może spowodować suchą, łuszczącą się skórę.

Retinol jest jednym z najważniejszych składników do pielęgnacji skóry na noc. Wiele osób uważa, że aby osiągnąć optymalne rezultaty, należy stosować serum z retinolem. Jednak nakładanie warstw może być trudne. Jeśli nie wiesz, jak nakładać warstwy, możesz zmarnować produkt i nie osiągnąć pożądanych rezultatów. Oto kilka wskazówek, które należy zastosować, aby włączyć kurację retinolem do codziennej pielęgnacji skóry.

Przed snem koniecznie załóż krem BIOMARIS Ziołowy płyn do kąpieli z algami marine algae bath 200 ml z filtrem przeciwsłonecznym. Być może słyszałeś, że retinol może powodować, że Twoja skóra stanie się bardziej wrażliwa na światło słoneczne. Ale to nieprawda! Prawidłowo stosowany retinol zmniejszy widoczność uszkodzeń słonecznych, brązowych plam, linii, zmarszczek i dużych porów. Regeneruje również skórę, zapewniając gładszy i zdrowszy wygląd. Krótko mówiąc, retinol to gwiazdorski składnik, który można stosować w dzień i w nocy, aby poprawić wygląd skóry.

Planując leczenie retinolem, należy pamiętać o następujących rzeczach. Retinoidy mogą u niektórych osób powodować podrażnienia i alergiczne kontaktowe zapalenie skóry, dlatego należy je wprowadzać powoli i w niewielkich ilościach. Saedi sugeruje stosowanie produktu na początku raz lub dwa razy w tygodniu, a następnie zmniejszenie częstotliwości stosowania do co drugą noc, jeśli Twoja skóra to toleruje.

Jeśli po zabiegu Selvert Thermal wystąpią podrażnienia, rozważ użycie kojącej bariery nawilżającej lub oczyszczającej. Szukaj również formuł zawierających składniki kojące, takie jak kwas hialuronowy czy ceramidy. Nałóż warstwę ceramidów przed nałożeniem roztworu retinolu. Zminimalizuje to wszelkie potencjalne podrażnienia, które pojawiają się po kuracji retinolem.

Istnieją dwa główne rodzaje retinolu: kremy z retinolem i retinoidowe zabiegi na skórę. Oba mają te same zalety, ale działają trochę inaczej. Kremy z retinolem działają szybciej i zapewniają widoczny efekt w ciągu sześciu do ośmiu tygodni. Kremy z retinolem działają dłużej, ale nadal są doskonałym wyborem dla osób, które chcą poprawić strukturę skóry i zmniejszyć widoczność drobnych linii i zmarszczek. Retinol ma również kilka zalet, w tym wspomaga wzrok, układ odpornościowy i produkcję komórek. Przedawkowanie i niedobór witaminy A może wpływać na wzrok i powodować wady wrodzone.

Jeśli miałeś nieudane leczenie kremami z retinolem, spróbuj zamiast tego retinoidu. Krem retinoidowy ma wyższe stężenie witaminy A niż retinol i może zapewnić wyniki już po dwóch miesiącach. Produkt retinoidowy powinien być jednak stosowany oszczędnie i w mniejszych dawkach, ponieważ wyniki są opóźnione.

Skomentuj