Który filtr przeciwsłoneczny jest najlepszy dla Twojej skóry?

Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów filtrów przeciwsłonecznych, ale które z nich są najlepsze dla Twojej skóry? Dwa główne typy filtrów to chemiczne i fizyczne. Oba pochłaniają promienie UV i przekształcają je w ciepło. Chociaż filtry chemiczne działają lepiej niż fizyczne, połączenie tych dwóch zapewni lepszą ochronę. Filtry fizyczne i chemiczne pokrywają różne poziomy promieni UV. Pomyśl o nich jak o nutach muzycznych. Każdy typ obejmuje inne spektrum promieni.

Chemiczne filtry UV zawierają składniki chemiczne, które mogą podrażniać lub powodować reakcje alergiczne w wrażliwej skórze. Fizyczne filtry UV nie zawierają chemikaliów, ale nadal zapewniają szerokie spektrum ochrony. Są też bardziej stabilne, co oznacza, że nie psują się pod wpływem słońca. Dlatego fizyczne filtry UV są lepszą opcją dla osób o wrażliwej skórze. Oprócz tego te filtry przeciwsłoneczne zawierają przeciwutleniacze, które są świetne dla Twojej skóry.

To, czy użyć filtrów chemicznych, fizycznych czy mieszanych, zależy od rodzaju skóry i osobistych preferencji. Filtry chemiczne oparte są na organicznych substancjach chemicznych, które przekształcają promienie UV w nieszkodliwą energię. Chociaż filtry fizyczne nie są wchłaniane przez skórę, powodują mniejszą wrażliwość skóry i alergię. Są również lepszą opcją dla skóry tłustej i wrażliwej. Filtry chemiczne nie są wchłaniane przez skórę, dzięki czemu nie pozostawiają na niej białego osadu.

Większość filtrów przeciwsłonecznych zawiera organiczne substancje chemiczne, które pochłaniają i filtrują promienie UV. Filtry chemiczne są zazwyczaj produkowane przez chemików. Tymczasem nieorganiczne tlenki metali tworzą fizyczną barierę blokującą lub absorbującą promienie UV. Promieniowanie UV dzieli się na dwa rodzaje, a mianowicie fale niebiesko-zielone i UV-A. W zależności od długości fali filtry te blokują lub pochłaniają mniej więcej tego samego rodzaju promieniowania.

Dwa główne typy filtrów przeciwsłonecznych to chemiczne i fizyczne. Fizyczne filtry przeciwsłoneczne zawierają drobne cząsteczki minerałów, takich jak tlenek cynku, które odbijają promienie UV. Można je mieszać z filtrami chemicznymi, tworząc lekkie formuły o wysokim SPF. Działają również w celu zapobiegania podrażnieniom skóry. Filtry fizyczne mają tendencję do odbijania większej ilości promieni UV niż filtry chemiczne, ale filtry chemiczne mogą wnikać głębiej w skórę.

Istnieją dwa główne rodzaje filtrów UV: fizyczne i chemiczne. Filtry fizyczne pochłaniają promienie UV, a filtry chemiczne blokują je i rozpraszają. Filtry chemiczne zawierają awobenzon, który jest stabilny, ale wiadomo, że niektóre chemiczne filtry przeciwsłoneczne powodują podrażnienia. Inne filtry chemiczne zawierają składniki, które mogą zaburzać hormony, zatykać pory lub wytwarzać biały odcień na skórze. Aby zdecydować, które z nich wybrać, przeczytaj recenzje różnych filtrów przeciwsłonecznych.

Chemiczne i fizyczne filtry przeciwsłoneczne wykorzystują chemikalia lub filtry organiczne do filtrowania promieni UV. Filtry chemiczne są na ogół bardziej skuteczne w blokowaniu promieni UV, podczas gdy fizyczne filtry przeciwsłoneczne je odbijają. Fizyczne filtry przeciwsłoneczne są łagodniejsze niż te chemiczne i nie podrażniają Twojej skóry. Fizyczne filtry przeciwsłoneczne są często lekkie i niedrażniące, a ponadto zawierają tlenek cynku lub dwutlenek tytanu, które zapobiegają podrażnieniom.

Skomentuj