Jakich kosmetyków należy używać podczas ciąży i karmienia piersią?

Przyszłe matki mogą nie zdawać sobie sprawy ze skutków ubocznych niektórych produktów do makijażu, dopóki nie urodzą się ich dzieci. Niektórych produktów należy w tym czasie unikać, a niektórych należy używać. Szukaj produktów do makijażu, które nie powodują zaskórników, zawierają tylko minerały i nie powodują trądziku. Makijaż bez zatykania porów jest bezpieczny dla matek karmiących piersią. Ochrona przeciwsłoneczna jest niezbędna, gdy ciało zmienia się wraz z dzieckiem.

W czasie ciąży wiele kobiet doświadcza rozstępów, ale produkty zawierają naturalne składniki, które temu zapobiegają. Bio-Oil to jeden z najpopularniejszych preparatów wśród kobiet w ciąży i po porodzie. Chociaż opinie na temat Bio-Oil różnią się w zależności od kraju, panuje ogólna zgoda, że nie jest on bezpieczny dla kobiet karmiących piersią. Nie ma również aprobaty FDA ani EC dla Bio Oil do stosowania w ciąży i karmieniu piersią. Jeśli rozważasz stosowanie Bio-Oil do ciąży i karmienia piersią, przed podjęciem jakichkolwiek decyzji powinnaś porozmawiać z lekarzem.

Istnieje wiele kontrowersji wokół Bio-Oil dla ciąży i karmienia piersią. Trwa debata na temat jego bezpieczeństwa, a dr Mehr prawie stała się użytkownikiem bio-oleju, gdy była w ciąży. Jednak produkt jest obsługiwany przez 112 000 recenzji klientów Amazon i ma 4,5 gwiazdki. Pomimo kontrowersji dotyczących bezpieczeństwa Bio-Oil, jest to doskonały produkt do pielęgnacji skóry, który może pomóc poprawić nierówną cerę, rozstępy i przeciwdziałać starzeniu.

Oprócz bio-oleju, w produkcie znajdują się inne składniki, które okazały się pomocne dla kobiet w ciąży i ich nowych dzieci. Pierwszym z nich jest olejek rozmarynowy, o którym wiadomo, że poprawia koloryt i teksturę skóry. Uważa się, że drugi składnik, olejek lawendowy, poprawia krążenie i ma właściwości antybakteryjne. Pomimo tego, że badania nad tym ziołem są ograniczone, może pomóc w zapobieganiu infekcji bakteryjnej. Jego właściwości uspokajające są główną korzyścią dla młodych matek.

Kolejne pytanie dotyczy tego, czego użyć zamiast Bio-Oil. Większość kobiet używa oleju kokosowego z pierwszego tłoczenia, który jest wspaniałą alternatywą dla Bio-Oil. Zawiera silne przeciwutleniacze, właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Może również pomóc w leczeniu trądziku i suchej skóry. Można go stosować dwa razy dziennie przez całą ciążę. Ważne jest, aby chronić produkt przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych lub stosować filtry przeciwsłoneczne. Jeśli obawiasz się o bezpieczeństwo Bio-Oil, upewnij się, że dokładnie przestrzegasz zaleceń producenta.

Chociaż Bio-Oil nie jest stworzony specjalnie dla kobiet w ciąży, szturmem podbił branżę pielęgnacji skóry. Unikalna formuła produktu podbiła serca klientów na całym świecie. Według Amelii K. Hausauer, dermatologa i dyrektora AESTHETX w Campbell w Kalifornii, Amelia K. Hausauer, certyfikowana dermatolog i dyrektor AESTHETX w Campbell w Kalifornii, zaobserwowała niezwykłe rezultaty w leczeniu rozstępów zarówno u siebie, jak i u pacjentów. .

Stosowanie kwasu hialuronowego w okresie ciąży i karmienia piersią jest całkowicie bezpieczne, o ile kobieta przed nałożeniem produktu dokładnie myje ręce i wyrzuca przeterminowane produkty. Ten składnik ma znaczące właściwości pielęgnacyjne, w tym poprawia nawilżenie skóry i zmniejsza oznaki starzenia. Ale jeśli kobieta jest w ciąży lub karmi piersią, powinna skonsultować się z lekarzem przed użyciem jakiegokolwiek produktu do pielęgnacji skóry zawierającego HA.

Chociaż kuszące jest stosowanie przeciwstarzeniowego kremu Sesderma SESMEDICAL Domowa pielęgnacja przeciw fotostarzeniu nawilżającego do twarzy w miesiącach poprzedzających poród, nie jest to zalecane. Prawdopodobnie zawiera BHA lub AHA. Co więcej, w czasie ciąży skóra może stać się wyjątkowo sucha i wrażliwa, więc kobieta może potrzebować częstszej zmiany kremu Sesderma SESMEDICAL Domowa pielęgnacja przeciw fotostarzeniu nawilżającego. Lepszym rozwiązaniem jest użycie nawilżacza do twarzy przeznaczonego dla kobiet w ciąży, takiego jak Belli’s Healthy Glow Facial Hydrator.

Podczas gdy wielu dermatologów zaleca stosowanie środków miejscowych, takich jak retinol i kwas glikolowy, w przypadku skóry skłonnej do trądziku, składniki te mogą nie być bezpieczne dla kobiet w ciąży lub karmiących piersią. Ponieważ są bardzo skuteczne w oczyszczaniu porów, mogą powodować wysypkę lub inne podrażnienia u młodej mamy. W rezultacie najlepszym podejściem jest unikanie produktów zawierających te składniki aż do momentu narodzin dziecka.

Produkt zawiera 1,3 proc. czystego kwasu hialuronowego. Właściwości nawilżające formuły przewyższają właściwości innych serum z kwasem hialuronowym. Posiada również niereaktywny środek nawilżający z kwasem hialuronowym. Oprócz tego, że jest doskonałym środkiem nawilżającym, wzmacniacz kwasu hialuronowego zapewnia również bezpieczeństwo dla kobiet w ciąży i mam karmiących piersią.

Stosując Intensyfikator kwasu hialuronowego SkinCeuticals w okresie ciąży i karmienia piersią, należy stosować go codziennie, aby pomóc utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia skóry. Nakładaj go na twarz i szyję dwa razy dziennie po nałożeniu retinolu. Kwas hialuronowy jest naturalnym środkiem utrzymującym wilgoć i jest bezpieczny do stosowania zarówno przez matki w ciąży, jak i karmiące.

Jeśli zastanawiasz się nad zastosowaniem produktu na bazie kwasu hialuronowego, najpierw skonsultuj się z dermatologiem. Najlepiej używać kremu nawilżającego z filtrem SPF. Dermatolodzy zalecają stosowanie kremów nawilżających z filtrem SPF, a także mineralnych filtrów przeciwsłonecznych, aby zapobiec uszkodzeniom słonecznym. Jeśli planujesz stosować Wzmacniacz kwasu hialuronowego w okresie ciąży i karmienia piersią, skonsultuj się z dermatologiem, aby uniknąć szkodliwych promieni UV, które mogą uszkodzić dziecko.

Przed rozpoczęciem nowej rutyny pielęgnacyjnej należy skonsultować się z lekarzem w sprawie stosowania żelu nawilżającego True Botanicals’ Hydrating B 5 podczas ciąży i karmienia piersią. W tym czasie możesz mieć podwyższony węch i ważne jest, aby być tak delikatnym, jak to tylko możliwe. W czasie ciąży ciało kobiety wciąż rośnie, dlatego ważne jest, aby obchodzić się z nim ostrożnie.

Możesz rozważyć użycie nawilżającego serum w połączeniu z kremem nawilżającym. Kwas hialuronowy, który jest naturalnie wytwarzany w naszych ciałach, pomaga w nawilżeniu skóry. Zapobiega również wysuszaniu i minimalizuje widoczność drobnych zmarszczek. Ten składnik jest wystarczająco delikatny, aby mogły go stosować kobiety karmiące piersią i w ciąży. Ten produkt nie zawiera ostrych składników, które mogłyby zaszkodzić dziecku.

Dla Twojej skóry ważne jest, aby podczas ciąży i karmienia piersią zachować ostrożność podczas stosowania kremów przeciwsłonecznych i produktów przeciwtrądzikowych. Należy unikać produktów zawierających składniki, które mogą zaszkodzić dziecku. Ogólnie rzecz biorąc, kobiety, które stosują środki miejscowe w czasie ciąży i karmienia piersią, powinny całkowicie ich unikać. Powinni również używać kremów nawilżających zawierających SPF, aby chronić się przed promieniami UV. Ponadto kobieta powinna zasięgnąć porady dermatologa, które kremy i produkty są bezpieczne do stosowania w czasie ciąży.

Jednym z produktów polecanych przez dermatologa dr Annę Karp jest Bio Oil. Jest ulubieńcem zarówno kobiet w ciąży, jak i kobiet niebędących w ciąży. Zawiera składniki, które chronią skórę przed promieniami UV i zapobiegają powstawaniu rozstępów. Bio Oil jest również bezzapachowy i zawiera przeciwutleniacze oraz ekstrakty ziołowe. Ten krem jest idealny dla osób o wrażliwej skórze, a także cierpiących na rozstępy.

Skomentuj