Przebarwienia na twarzy – co powoduje tę ciemną plamę na twarzy?

Przebarwienia skóry to rzeczywistość. Chociaż może się to zdarzyć każdemu, niezależnie od wieku, płci, stylu życia lub predyspozycji genetycznych, częstymi winowajcami są plamy starcze, uszkodzenia słoneczne, uszkodzenia spowodowane wiatrem lub dermabrazja. Nawet niektóre kobiety, które nigdy nie przebywały na słońcu lub które są szczególnie jasne, mogą nadal mieć przebarwioną skórę, niezależnie od ich genetyki. Mniej rozumiane jest to, co powoduje te zmiany. Wokół przebarwień twarzy krążą fakty i mity.

Kremy są najczęściej stosowanym miejscowym rozwiązaniem w leczeniu przebarwień twarzy. Jednak fakt ten nie jest w 100% prawdziwy. Kremy zawierające alkohole i wazelinę nie pomogą usunąć przebarwień. Chociaż te składniki mogą zmiękczać i nawilżać skórę, nie są skuteczne w przypadku głęboko zabarwionych plam. Nawet jeśli krem Colway Eliksir pod oczy 15 ml usunie kolor, niewiele zrobi, aby zapobiec przyszłym przebarwieniom lub rozjaśnieniu kolorytu skóry.

Jeśli desperacko szukasz kremu, który zadziała, poszukaj takiego z ekstraktem z korzenia trawy orzechowej Extrapone. Ten naturalny składnik rozjaśni ciemne plamy na twarzy. Możesz również oczekiwać, że zniknie drobne zmarszczki i zmiękczy cerę. Krem zmniejszy widoczność blizn, przebarwień posłonecznych, plam starczych i wyprysków. Dodatkowo odżywi skórę przywracając kolagen.

Nie każdy krem jest tak skuteczny jak następny na półce. Niektóre zawierają składniki, które mogą podrażniać wrażliwy obszar twarzy. Krem należy zawsze wybierać na podstawie bezpieczeństwa, skuteczności i osobistych preferencji. Dermatolog może pomóc Ci znaleźć krem, który będzie dla Ciebie najlepszy.

W przypadkach, w których krem okaże się nieskuteczny, można rozważyć użycie alfa-hydroksykwasu do mycia twarzy. Kwasy alfa-hydroksylowe pomagają złuszczać skórę. Zmniejszają również widoczność drobnych linii i zmarszczek. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, myj twarz należy połączyć z kremem zwalczającym infekcje oraz pomagającym odżywić i napiąć skórę.

Jeśli nadal nie jesteś zadowolony z efektów działania kremu przeciw przebarwieniom, istnieją inne alternatywy. Możesz rozważyć zastosowanie zabiegu depilacji laserowej. Chociaż stał się on coraz powszechniej używany w profesjonalnych studiach, można również kupić zestawy w wielu domowych magazynach. Dostępne są inne produkty, takie jak korektory ciemnych plam. Te korektory służą do tego samego celu, co wspomniany krem, tyle że nie są tak łatwo dostępne w drogeriach.

Zanim zdecydujesz, jaką metodę zastosujesz do walki z przebarwieniami na twarzy, skonsultuj się z dermatologiem. Powie Ci, czy Twój stan kwalifikuje się do zabiegów laserowych, czy nie. Możesz zainwestować w maskę na twarz składającą się z ekstraktów z glinki, aby zminimalizować widoczność ciemnych plam. Możesz używać tej maski raz lub dwa razy w tygodniu w leczeniu przebarwień.

Niezależnie od wybranej metody na pewno będziesz zadowolony z efektów. Przebarwienia na twarzy to częsty problem wielu osób. Na szczęście teraz możesz łatwo leczyć przebarwienia za pomocą odpowiednich produktów i procedur. Gdy zmniejszysz widoczność ciemnych plam na skórze, nie będziesz już musiał martwić się o swój wygląd – nigdy więcej.

Jak zredukować ciemne plamy na twarzy? Po pierwsze, ważne jest, aby pić dużo wody, aby się nawodnić. Po drugie, powinieneś użyć kremu przeciwstarzeniowego. Jeśli potrzebujesz porady, jakiego kremu użyć, zapytaj swojego dermatologa. Krem powinien zawierać Extrapone Nutgrass, ekstrakt roślinny występujący tylko w Indiach. Ten składnik rozjaśni przebarwienia, choć w rzeczywistości nie usunie ich całkowicie.

Aby uniknąć w przyszłości przebarwień na twarzy, upewnij się, że nie podrażniasz skóry produktami zawierającymi ostre składniki, takie jak olej mineralny. Unikaj również środków nawilżających, ponieważ mogą one wysuszać skórę niż wcześniej. I wreszcie, zawsze regularnie złuszczaj skórę. Złuszczanie martwych komórek na twarzy pomoże rozjaśnić przebarwienia.

Oczywiście, jeśli cierpisz na poważne przebarwienia na twarzy, możesz nie być w stanie całkowicie uniknąć uśmiechu. Ale nawet wtedy istnieje wiele sposobów na zmniejszenie przebarwień na twarzy, aby były mniej widoczne. Jeśli masz ciemne plamy, możesz rozważyć konsultację z dermatologiem i dowiedzieć się, jakie są najlepsze opcje. Może się okazać, że poprawa ogólnego stanu zdrowia może pomóc na zawsze pozbyć się przebarwień na twarzy.

Skomentuj